Teun de Nooijer: 'Australië is mega-favoriet'

Home > Oranje > Nieuws

Door Ties Aben

NEW DELHI - Door de 2-1 nederlaag tegen Zuid-Korea ontmoet Nederland in de halve finale niet Engeland, maar Australië, dat maandag groepswinnaar werd in poule B.

De Aussies wonnen onlangs op de Champions Trophy in Melbourne nog met 7-2 van Oranje. Ruim anderhalf jaar geleden eindigde de strijd om de bronzen medaille op de Olympische Spelen ook in een grote overwinning van Australië: 6-2. Nederland is dus gewaarschuwd.

‘Australië is mega-favoriet', weet ook aanvoerder Teun de Nooijer. ‘Maar willen we ver komen in het toernooi, zullen we van iedereen moeten winnen. Ik vind het heel jammer dat we verloren hebben, maar vandaag was het belangrijker om de halve finale te halen dan om te winnen. We staan nu waar we willen staan, daar gaat het om.'

Foto: Frank Uijlenbroek