Silver Cup-finale: ‘De motivatie is er, die cup is van ons’

De eindstrijd om de Silver Cup wordt zaterdagmiddag (15.00 uur) gespeeld tussen de dames van Delta Venlo en GHBS. De teams, die nooit eerder tegenover elkaar hebben gestaan, treffen elkaar op het complex van de Limburgse hockeyclub. We leggen aanvoerders Jikke Cornet (Delta Venlo) en Jolijn Heijnen (GHBS) vijf stellingen voor: ‘Het zou echt een domper zijn als we de Silver Cup niet pakken.’

Ik kan niet wachten tot het zaterdag is
Cornet: ‘We spelen de wedstrijd op onze club, voor ons eigen publiek. Je weet dat er veel mensen komen kijken. Speciaal voor jou. Van al die aanmoedigingen krijg ik wel een beetje buikpijn. Maar natuurlijk motiveert dat. We zijn extra gebrand te winnen. Je wilt de toeschouwers een finale laten zien, waarvoor na afloop een feestje gebouwd kan worden.’

Heijnen: ‘De helft van het team was op maandag al zenuwachtig. Zes dagen voor de finale. Ik niet. Je kunt me wel een koele kikker noemen. Maar de zenuwen komen nog wel hoor. Ik verwacht de avond van tevoren. De lange heenreis – van zo’n 3,5 uur – zal de spanning wel verergeren. Bij mij en bij de rest van de meiden. Maar die trip is wel een goede prikkel. Je reist niet voor niks af naar Venlo. Hier worden we sowieso scherp en fel van.’

Delta Venlo.

Aan onze voorbereiding kan het niet liggen
Cornet: ‘We nemen het heel serieus. Misschien wel serieuzer dan tijdens de competitie. We kijken videobeelden, vragen input van teams die al tegenover GHBS hebben gestaan. Die dingen. Dat deden we bijvoorbeeld nog niet tijdens de halve finale tegen Nieuwegein. We doen er alles aan om zaterdag voorbereid te zijn op wie er tegenover ons staat en hoe we van ze kunnen winnen.’

Heijnen: ‘We hebben er vooral veel zin in. Onze voorbereiding is nu niet anders dan bij voorgaande wedstrijden. Het is voor ons een voordeel dat we zo snel na de competitie spelen. We zitten nog in ons ritme en we draaien momenteel goed. We trainen hard, maar hebben het ook gewoon gezellig samen. Deze finale is echt onze seizoensafsluiting. En dat wil je natuurlijk goed doen.’

Het leeft op onze club
Cornet: ‘De kwart- en halve finale speelden we thuis. Ik denk dat juist dan zo’n finale nog meer gaat leven binnen een club. Die wedstrijden waren al schitterend. Veel jeugdleden stonden langs de lijn om high fives te geven. Het hing vol met spandoeken. De sfeer is echt anders dan op zondagen. Ik verwacht niks minder tijdens de finale. Misschien zelfs meer.’

Heijnen: ‘De finale is in Venlo, dat is voor ons natuurlijk alles behalve om de hoek. Maar er wordt een supportersbus geregeld zodat we daar niet alleen staan. Fakkels, sjaals, alles is geregeld. Ja. Je kunt wel zeggen dat we er klaar voor zijn hoor. Er zijn genoeg fans mee die ons naar de overwinning gaan schreeuwen.’

Delta Venlo.

Wij gaan winnen
Cornet: ‘Ja, dat klopt. Wij gaan winnen. Dat durf ik wel te zeggen. Waarom? We zijn dit seizoen volwassen gaan hockeyen. Dat hebben we echt geleerd. Tot de laatste minuut zijn we scherp. We gaan goed om met een tegenslag. Geven dan juist nog meer energie. En het belangrijkst? We hockeyen als team. De motivatie is er, die cup is van ons.’

Heijnen: ‘Onze selectie is goed. We hebben dit seizoen laten zien dat we kunnen groeien. De Silver Cup is een soort extra kans om ons te bewijzen. Voor de winterstop moesten we nog aan elkaars spel wennen, maar de tweede helft van de competitie laten we zien dat we een sterke ploeg zijn. Ik heb er vertrouwen in dat we gaan winnen. En ik vind dat we daar best zelfverzekerd in mogen zijn.’

Een doelpunt van GHBS.

Ons seizoen is pas geslaagd als we de Silver Cup winnen
Cornet: ‘In onze poule zijn we als derde geëindigd. Als ik eerlijk ben, hadden we daar wat meer uit kunnen halen. Ik baal dat we geen play-offs spelen om promotie. Ik denk dat we daarom zo gebrand zijn de finale te winnen. Het zou echt een domper zijn als we de Silver Cup niet pakken.’

Heijnen: ‘Nee, ons seizoen is al geslaagd. Zaterdag winnen zou het alleen nog mooier maken. Een kers op de taart. Je beloont jezelf na zo’n goed seizoen gedraaid te hebben. Wat er ook gaat gebeuren, ik ben nu al trots op wat we hebben laten zien. Het is vooral supergaaf dat je zo’n bekerfinale mag spelen.’


1 Reactie

  1. elianvanewijkgmail-com

    🏑👊🏻🏑


Wat vind jij? Praat mee...