Sjinborn gaat in de Silver Cup voor het ‘Ajax-effect’

Als enige overgebleven vierdeklasser houdt Sjinborn de eer van de laagste klasse hoog in de Silver Cup. Vrijdag wordt de vijfde ronde in het bekerhockey gespeeld. De Zuid-Limburgers treffen tweedeklasser en studentenclub Apeliotes. De ploeg schakelde al eerder tweedeklassers en provinciegenoten Concordia en Blerick uit.

In het zuiden van Limburg zijn er niet veel hockeyclubs. Je hebt Maastricht, Meerssen, Hockeer, Nuth, Sjinborn en fusieclubs Nova (Heerlen en Kerkrade) en Scoop (Geleen en Sittard). Aanvoerder Dominique van Loo (30) loopt al vanaf haar zesde rond op de club uit Valkenburg. ‘Vroeger was het hockey hier veel groter. Er zijn veel teams weggevallen.’ De club heeft driehonderd leden en twee seniorenteams: het team van Van Loo en een Heren 1, gecombineerd met hockeyclub Nuth. Dames 1 is ook een combinatie van (Jong) Dames 1 en jeugd.

‘De vaste kern van ongeveer zes spelers hockeyt al zeker tien jaar in Dames 1’, vertelt coach Nick Koolen. Aanvoerder Van Loo is met haar dertig jaar de oudste van de ploeg en speelt al zeker vijftien jaar in het team. Verder bestaat de ploeg uit een restant van vijf speelsters van Jong Dames 1 en vier jeugdspeelsters uit de B1 en B2, simpelweg omdat er geen A-jeugd is. Een combinatie uit noodzaak is ontstaan, toen het bestuur van de club vlak voor de start met de handen in het haar zat. Even leek het er op dat er geen seniorenteams meer zouden bestaan.

Het hockey in Zuid-Limburg is maar een kleine wereld Nick Koolen

Hockeyclub Sjinborn. Foto: Willem Vernes

Dat liet Koolen niet gebeuren. Hij zet zich in voor het hockey in het zuiden van Limburg en besloot het vaandelteam te coachen. ‘Het hockey in Zuid-Limburg is maar een kleine wereld.’ Zo coachte Koolen ook de dames van Maastricht en Nova. ‘Het maakt me niet uit op welk niveau ze spelen. Het is belangrijk dat de clubs hier blijven bestaan. Er is voldoende talentvolle jeugd.’

Vijfde bekerronde

Vrijdagavond wacht Apeliotes. De studentenploeg uit Nijmegen staat bovenaan in de Tweede Klasse. Koolen weet als geen ander hoe het werkt met studententeams. ‘In mijn tijd bij Maastricht waren we ook afhankelijk van studenten. Je weet nooit welke elf je kunt opstellen. De een loopt stage, de ander is in het buitenland.’ Koolen verwacht dan ook dat hij kans maakt. ‘We gaan voor het Ajax-effect. We hockeyen mee met het niveau van de tegenstander en hebben een enorm scorend vermogen. Ik heb er best vertrouwen in.’

We gaan voor het Ajax-effect. We hockeyen mee met het niveau van de tegenstander en hebben een enorm scorend vermogen Nick Koolen

Daar waar Koolen de Silver Cup ziet als ‘goede oefenwedstrijden’, is aanvoerder Van Loo vooral trots op haar ploeg. ‘De Silver Cup leeft enorm op onze club, dat is mooi om te zien.’ Haar ploeg schakelde derdeklasser Mierlo (7-1), en de tweedeklassers Blerick (2-1) en Concordia (2-1) al uit. De club uit Valkenburg mag dan ook al spreken van een aardige stunt. Van Loo maakt zich op voor de volgende surprise. ‘We spelen veel beter hockey in de beker. We hebben een goede keepsters en goede spitsen. En we hebben het thuisvoordeel, met ons eigen zandveld en het vele publiek.’

De dames van Sjinborn. Foto: Facebook Sjinborn Dames 1

Door blessures, een stage in Nepal en skiles verplichtingen in Oostenrijk begint Sjinborn gehavend om 20.30 uur aan het bekertreffen. Vier meiden uit de B1 en B2 vullen de leeggevallen plekken op. Van Loo: ‘Die meiden zijn enorm gemotiveerd. Ze vinden het tof om met Dames 1 mee te mogen doen. Dat is mooi om te zien. Ze draaien moeiteloos mee in ons wisselschema en zetten grote stappen.’

Die ruimte heeft de ploeg ook. Het staat met 36 punten uit 12 wedstrijden glansrijk aan kop in de Vierde Klasse. ‘Dit team hoort niet in de Vierde Klasse’, vindt de coach. ‘Ik weet zeker dat we zo bovenin de Derde Klasse mee kunnen draaien.’ Dit seizoen gebruikt Koolen om te bouwen aan zijn team. ‘Er loopt echt voldoende talent rond op onze club. De meiden uit B2 zijn in een maand echt beter gaan hockeyen. Ze konden wel hard rennen en slaan, maar hebben er nu ook techniek bijgeleerd.’

Van Loo en Koolen hopen vrijdag hoge ogen te gooien. ‘Maar de competitie is voor ons het allerbelangrijkst’, stelt Koolen. ‘Wij willen maar een ding en dat is heel snel promoveren.’

De complete vijfde speelronde van de Silver Cup vind je hier, ook de kwartfinale van de Gold Cup van donderdag is daar te lezen.

 


2 Reacties

  1. vostammer

    Toch benieuwd waarom het hockey krimpt in Zuid Limburg terwijl het bijna overal elders groeit....

    1. rob1963

      Het hockey krimpt niet. Het jongens hockey krimpt. Men trekt weg om te studeren of er is niet genoeg ingericht om talenten te behouden.


Wat vind jij? Praat mee...