De Kampioenen: bij Tempo gaf zelfs de keeper een assist

In de rubriek ‘Kampioenen!’ spreken we met teams die dit seizoen kampioen zijn geworden. Wat is hun kracht? En wat betekent het kampioenschap voor hen? We spreken in deze aflevering met Roos van den Berg (22), aanvoerder van Tempo Dames 1, het beste team uit de Vierde Klasse E. Hoort jouw team ook in deze rubriek thuis? Stuur dan een mail naar redactie@hockey.nl .

Wat betekent dit kampioenschap voor jullie team?
‘Ik heb voornamelijk een heel trots gevoel. We zijn met dit team nu ongeveer drie jaar aan het bouwen om een prestatieteam te worden. Dit jaar hebben we daarvoor de beloning gekregen. We schrijven een stukje geschiedenis voor de club, het is namelijk al meer dan 10 jaar geleden dat dames 1 promoveerde. Kampioen….ik vind het nog steeds super bizar klinken.’

Wanneer in het seizoen wist je: dit gaat ‘m worden?
‘Onze nieuwe coach Kevin begon het seizoen met de woorden: ik ga jullie kampioen maken. Wij konden er alleen maar om lachen en vonden het een goede grap. We wonnen de eerste wedstrijden vrij dik. Iedereen zag op een gegeven moment wel in dat we in de poule er bovenuit staken. Toen begonnen we in een kampioenschap te geloven.’

Vat het seizoen samen in een paar woorden.
‘Gedrevenheid, verbonden zijn met elkaar en passie.

In ons team zit er een aantal meiden die goed zijn voor de drive. Het is in hun ogen nooit goed genoeg, en zo halen we altijd energie in elkaar naar boven. Daarom kregen we het ook voor elkaar om na ons kampioenschap, nog een doel waar te maken. Zonder nederlagen het seizoen afsluiten. Ook dat is gelukt.

Wat er bij ons binnen de lijn gebeurt, zetten wij ook voort buiten de lijnen. We investeren veel in leuke dingen doen met elkaar, teamweekend en feestjes. Onze coach is ook de coach van heren 1. Daarom is er veel verbondenheid met de mannen. In ons team zitten er meiden al jaren op hockey. Hockey is voor ons daarom niet alleen een sport, maar ook echt een passie geworden. We vinden het fantastisch om samen te hockeyen en een prestatie neer te zetten.’

Tempo Dames 1

Wat was jullie geheime wapen?
‘Kevin! Vooral de manier waarop hij met onze tactiek bezig is. Door hem zijn we constant gebrand erop om de bal snel af te pakken. Dat was wat we vorig jaar misten.’

Wie was jullie grootste concurrent in de poule?
‘Dat was de nummer twee, DDHC. Tegen hen was het zowel thuis als uit een pittige wedstrijd. Daarin was het echt aanpoten.’

Wat was jullie slechtste moment van het seizoen?
‘Dat was de wedstrijd tegen Hoeksche Waard, die hebben we gelijk gespeeld. De vrijdag voor deze wedstrijd speelden we in de Silver Cup. We waren die week dan ook alleen maar bezig met de vrijdagavond. Onze energie was op de zondag gewoon op. We verloren helaas in de beker, dus een combinatie van die voorbereiding en onze zwakke benen zorgde ervoor dat we de winst uit handen gaven.’

Tempo Dames 1

Waarom hebben jullie dit jaar het hardst om gelachen?
‘Om onze keepster, Lotte. Lotte heeft het hele jaar al geroepen dat ze ooit nog eens een wedstrijd wilde hockeyen. In het laatste kwart stonden we 10-1 voor, dus Lotte kwam naar de kant. Ik zat op dat moment op de bank en gaf haar mijn scheenbeschermers en bitje. Zo heeft ze de laatste drie minuten nog kunnen spelen, wat echt een mega grappig gezicht was, want Lotte is de beste keeper, maar niet de beste veldspeelster. Ze heeft nog wel een assist gegeven.’

Wie was de beste supporter?
‘De opa van Lotte. Hij is er elke thuiswedstrijd sowieso bij, en soms zelfs bij de uitwedstrijden. Na onze wedstrijd zit hij altijd met een wit wijntje op ons te wachten. Hij bestelt altijd een bittergarnituurtje voor ons.’

Hoe verandert dit jullie als team, volgend seizoen?
‘Ik hoop dat er meer gedrevenheid komt in het team. Iedereen wil bewijzen dat wij iets te bieden hebben in de Derde Klasse. We willen aan de gang gaan met mooie potjes en verse energie. Er gaat in het team wel het een en ander veranderen. We krijgen er een aantal nieuwe teamgenoten bij. Dat wordt misschien nog wel even zoeken, maar ik weet zeker dat de dames van nu die meiden goed kunnen meenemen.’


Wat vind jij? Praat mee...