Rust teruggekeerd bij MHC Voorhout

De informatieavond die het bestuur van MHC Voorhout donderdagavond hield om bezorgde leden te informeren over de ontuchtzaak rond een voormalig trainer van de club, Stephan V., heeft de rust doen terugkeren binnen de club. Dat laat Ewout Braggaar, voorzitter van de Voorhoutse hockeyvereniging vrijdagmiddag weten. 

Tijdens de open bijeenkomst in het clubhuis konden bezorgde clubleden vragen stellen aan het bestuur over de ontuchtzaak. Braggaar: ‘Er waren zo’n 50 personen aanwezig. De meeste vragen gingen natuurlijk over dat ene filmpje dat Stephan V. in 2011 in één van de jongenskleedkamers heeft geschoten en dat door de politie bij hem thuis is aangetroffen. We hebben iedereen laten weten dat wij deze niet hebben gezien, maar dat ons door de politie is verzekerd dat in deze video geen volledig naakte jongens te zien zijn.’

Daarnaast liet het bestuur de aanwezigen weten dat er geen aanwijzingen zijn dat Stephan V. meer strafbare feiten heeft gepleegd binnen de club. Braggaar vertelt opgelucht: ‘We hebben tijdens de bijeenkomst echt een stuk onrust kunnen wegnemen bij onze leden. Zo voelt het. Ik vind dat heel belangrijk en ben ook vooral blij dat er geen enkele indicatie is dat er later meer strafbare feiten boven tafel zullen komen. Dit is het en de tuchtzaak rond hem staat verder helemaal los van onze club.’

Samenwerking met OM en KNHB

Toen bekend werd dat Stephan V. in 2011 heimelijke beelden heeft gemaakt in de jongenskleedkamer van MHC Voorhout, kreeg het bestuur van MHC Voorhout direct de helpende hand toegereikt door het Openbaar Ministerie en de KNHB. ‘Die samenwerking is uitstekend bevallen. Je wordt als club toch overvallen door zo’n bericht en krijgt dan best wat op je af. Dan is het fijn om begeleiding te krijgen bij het opstellen van een plan. We hebben er gezamenlijk voor gekozen om volledig transparant in de berichtgeving naar buiten te zijn en dat heeft ontzettend geholpen bij het geruststellen van de mensen’, licht de voorzitter tot slot toe.

 


Wat vind jij? Praat mee...