Van Eemsmond naar Walcheren: aflevering 5 – Meppel

In onze rubriek van Eemsmond naar Walcheren, bellen we aan bij alle clubs die we tussen deze uithoeken tegenkomen. Geloof ons, dat zijn er heel wat. We dwarrelen op deze telefonische roodtrip langzaam het noorden uit en belanden deze week in Zuidwest-Drenthe, bij de Meppeler Hockey Vereniging om precies te zijn. Voorzitter Olaf Agterbosch praat ons bij over zijn club.

Kan je de Meppeler H.V. in vijf woorden beschrijven?
‘Dé hockeyclub van Meppel en omstreken.’

‘En omstreken’ suggereert dat jullie ook leden afkomstig uit andere plaatsen in de regio hebben?
‘Van de ruim vijfhonderd leden wonen verreweg de meesten in Meppel zelf, maar ook hockeyers uit onder meer Giethoorn, Zwartsluis, Staphorst en Westerveld weten de weg naar onze vereniging te vinden. Daar hoeven we niet actief voor de werven. Omdat er in de omgeving weinig hockeyclubs zijn, gaat dat vooral van mond-tot-mond.’

De Meppeler H.V. vervult een regiofunctie. Foto: Olaf Agterbosch

Wat maakt jullie anders dan andere clubs?
‘Hierin zijn we vast niet uniek, maar bij onze vereniging heerst er een sterk familiegevoel. Vaak zijn er meerdere generaties van één familie aan onze club verbonden. Aangezien Meppel geen studentenstad is, vertrekken veel jongvolwassen voor hun studie uit Drenthe. Maar we zien ook regelmatig dat voormalige jeugdleden na hun studie terugkomen en hun kinderen weer bij ons laten hockeyen. De sfeer op de club is bovendien gemoedelijk, vergeleken met clubs in de Randstad en Eindhoven waar ik zelf in het verleden gehockeyd heb en die relatief grootschalig zijn.’

Betekent dit dat jullie ledenbestand vooral bestaat uit jeugd?
‘Dat klopt, al hebben we ook vijf seniorenteams, waaronder een Dames 1 en een Heren 1. Beide teams komen in de vierde klasse uit, maar onze ambitie is om hogerop te komen. Als onze eerste teams succesvoller zijn, hebben we ook meer aantrekkingskracht voor huidige en nieuwe seniorleden.’

Hoe willen jullie die groei naar boven bereiken?
‘Ons technisch kader, bestaande uit de trainers van onder andere de eerstelijnsteams, is al goed en dat willen we verbeteren. Met de juiste mensen, met verstand van zaken, op de juiste post denken we dat we hierin kunnen slagen.’

De voorzitter van de Meppeler H.V. Olaf Agterbosch. Foto: Olaf Agterbosch

Wat is het laatste nieuws uit de bestuurskamer?
‘Wij zijn naarstig op zoek naar vrijwilligers, vooral voor de technische commissie en het bestuur. Door corona stond er lange tijd geen publiek langs de kant. Juist wanneer je langs de lijn een praatje maakt, creëer je enthousiasme voor dergelijke functies. Daar moeten we nu andere wegen voor bewandelen.’

Hebben jullie daar al concrete ideeën over?
‘Onlangs hebben twee studenten van de Hanzehogeschool, waaronder een speler van ons Heren 1,  een enquête gehouden onder alle leden. Zij vroegen naar hun tevredenheid, ambities en bereidheid om iets voor de club te doen. Met de resultaten weten we beter op wie we ons kunnen richten voor het werven van vrijwilligers. Zo valt er in de jongenslijn het meeste ’te halen’ als het om dit soort werk gaat, zo bleek uit deze enquête.’

De feestelijke opening nieuw veld van een nieuw veld in Meppel afgelopen augustus. Foto: Olaf Agterbosch

Wie is de beste speler die jullie ooit hebben gehad?
‘In de jaren vijftig speelde Heren 1 op landelijk niveau en heeft het een aantal keren de play-offs om de landskampioenschappen gehaald. Wie de sterspelers van dat team waren, weet ik niet. Voor zover ik weet, was er niet één uitblinker.’

Wat is het best bewaarde geheim van Meppel?
‘Wij willen de leukste en beste middelgrote hockeyclub van de regio worden. Niet alleen wat Dames en Heren 1 betreft, maar ook binnen de jeugd zijn we ambitieus.’

Gaat dat dan niet ten koste van de gemoedelijke sfeer?
‘Dat is zeker een aandachtspunt. Niets ten nadele van een club als Zwolle, maar als onze teams daar rondlopen, kunnen ze zich wat verloren voelen. Het grootse heeft iets onpersoonlijks en dat willen we koste wat kost voorkomen. Kortom: we streven naar het beste van twee werelden. Een ambitieuze club met een persoonlijke, familiaire sfeer.’

Meppel wil het beste van twee werelden: een ambitieuze club met een persoonlijke sfeer. Foto: Olaf Agterbosch

Tot slot. Wat is bij jullie de prijs van een biertje, een tosti en een cappuccino?
‘Simpel. Die kosten allemaal 1,50 euro per stuk.’

Lees ook:
Van Eemsmond naar Walcheren:
aflevering 1 – Eemsmond
aflevering 2 – Daring
aflevering 3 – Assen
aflevering 4 – Hoogeveen


Wat vind jij? Praat mee...