Zundert heeft maar één veld: ‘Maar er is genoeg leven op de club’

In deze nieuwe rubriek bellen we met clubs met maar één veld. Wat speelt er op die clubs? En hoe staan ze ervoor? In deze eerste aflevering trappen we af met Zundert. De club uit Noord-Brabant beschikt over een zandveld.

Dit weekend blijft het knusse clubhuis op Sportpark De Wildert in Zundert gesloten, ondanks dat de leden van de hockeyclub wel degelijk een wedstrijd moeten spelen. Alle vijf de jeugdteams speelden deze zaterdag uit. Net als de twee seniorenteams op zondag.

‘Andersom geldt in principe hetzelfde. Speelt één van onze teams thuis, dan spelen we allemaal thuis’, vertelt voorzitter Take de Beer. De club diende hiervoor een verzoek in bij de KNHB, dat werd ingewilligd. Zodoende heeft Zundert op een speeldag óf alleen thuiswedstrijden óf alleen uitduels op het programma staan. ‘Op dagen met thuiswedstrijden is het dus toch gezellig in ons clubhuis. Vooral op zaterdag is er leven genoeg op de club. Er wordt de hele dag gehockeyd, vijf wedstrijden op een rij. Ouders komen gezellig mee. We delen het sportpark – niet het clubhuis – met een voetbalclub en een tennisvereniging. Dus als het druk is, krijg je vanzelf wat meer aanloop. Wat dat betreft is er op zo’n dag echt sprake van doorstroming op de club. Dat is ook de bedoeling, om het een beetje levend te houden.’

Het clubhuis van Zundert. Foto: Zundert

Geen jongensteams

Zundert – opgericht in 1979 – bestaat meer dan veertig jaar. Al die tijd beschikt de club over slechts één veld: aanvankelijk een grasveld, later een zandveld. Dit seizoen heeft Zundert ongeveer 120 leden. Jongensteams heeft de club niet. Net als een Onder 18- en Onder 8-team bij de meisjes. Wel is er een Dames 1, en een veteranenteam bij de mannen. Op vrijdagavond speelt de Hockey7-ploeg. Daarnaast biedt Zundert voor de allerjongsten Funkey aan.

De Beer: ‘Zundert ligt diep in Noord-Brabant, tegen de Belgische grens aan. Voetbal is in deze regio veel populairder dan hockey. Daar worstelen we mee. We schommelen altijd tussen de 100 en 150 leden. Normaal gesproken hebben we een gemengd Onder 8-team, maar dit jaar niet. De meeste jongens haken na die leeftijd sowieso al af. Dan gaan ze voetballen, of vertrekken ze naar een grotere hockeyclub: Etten-Leur of Breda.’

Kampioenschappen bij de jeugd

Minstens net zo belangrijk als het werven van nieuwe leden is dan ook het behouden van de huidige leden. Het gevaar ligt al snel op de loer dat zij een deurtje verder gaan kijken. ‘Om dat te voorkomen, proberen wij zoveel mogelijk leuke activiteiten te organiseren’, vertelt de voorzitter, die zelf in het veteranenteam hockeyt en komend weekend met zijn teamgenoten gezellig gaat skiën.

‘Dit seizoen hebben we op de club een Halloween Griezeltocht georganiseerd. Elk jaar vieren we Sinterklaas. We proberen zoveel mogelijk voor onze leden te organiseren, om hen aan onze club te blijven binden. Voor elk team stellen we ook geld beschikbaar voor een teamuitje. Al is het maar 100 of 150 euro per jaar. We willen het clubgevoel blijven stimuleren.’

En hoe gaat het sportief gezien? Wordt het vlaggenschip – Dames 1, uitkomend in de reserve Derde Klasse – weleens kampioen? De Beer: ‘Nee, dat niet. Maar onze jeugdteams wel. Regelmatig zelfs. In de regio kunnen we goed mee. Zeker tegen wat lagere teams dan Push en Zwart-Wit, zoals Pelikaan, Etten-Leur en Mistral. Die kunnen we doorgaans goed hebben.’

Dan, lachend: ‘Als onze Dames 1 vroeg op de dag speelt, ontvangen zij de tegenstander in ons clubhuis met een ontbijtje. Ha, bij welke club gebeurt dat nou ? Bij grote clubs niet. Daar zit het clubhuis om 9 uur bomvol. Bij ons is heeft een team zo’n beetje het hele clubhuis voor zichzelf, haha.’


2 Reacties

  1. marresoffers

    Top club(je)!! ❤️

  2. peter_vergeer

    De clubs met 1 veld hebben altijd een speciale vibe. Ik hou er wel van.


Wat vind jij? Praat mee...