Hoe gaat het ruim twee maanden na de waterschade met Concordia?

Het water stond bij Concordia 2,5 maand geleden nog tot aan de navel, toen de extreem hoge waterstanden in Limburg de club troffen. Inmiddels is ook voor de vereniging uit Roermond de competitie gewoon weer begonnen. Hoe staat het ervoor?

De wedstrijden die thuis ingepland stonden zijn zoveel mogelijk uit gepland, de jongste jeugd is begonnen met trainen bij ACE (tennisvereniging in Roermond) en ook de velden van atletiekvereniging Swift worden gebruikt. Net als het oude complex van Venlo, dat sinds de fusie van Venlo, Blerick en Tegelen leeg stond. ‘Onze vereniging is compleet verwoest’, zegt Wim Vaessen, voorzitter van de Roermondse vereniging. ‘Als we niet in Venlo terecht hadden gekund, had ik niet geweten wat we dan hadden moeten doen. Ik ben hier heel dankbaar voor.’

Toch ligt Venlo op zo’n 35 kilometer afstand van Roermond. Even op de fiets naar de club zit er dan ook niet meer in. ‘Er is ook geen internet, dus we hebben geen kassasysteem. We kunnen alleen contante betalingen aannemen. Ook de keuken kunnen we niet draaiend krijgen. Er is bijvoorbeeld niet eens een vriezer. We kunnen ouders die kinderen naar de trainingen brengen een kop koffie of thee aanbieden, maar meer ook niet.’

‘Zeker minder dan de helft publiek’

‘Je wordt geen lid van een Roermondse vereniging om drie keer per week naar Venlo te rijden’, vervolgt de voorzitter. Dat kan ook Merel Verhoef beamen. Verhoef is 25 jaar en speelt al zeker tien seizoenen in Dames 1. ‘Afgelopen zondag hadden we Super Sunday. We speelden samen met Heren 1 thuis. We hebben alles geprobeerd om publiek te trekken, maar er stond zeker minder dan de helft van het publiek dan bij een normale thuiswedstrijd. Het is te begrijpen, maar wel enorm zonde. Ik zat eerst ook een minuut op de fiets en nu een halfuur in de auto.’ 

De line-up van de dames van Concordia, vorige week zondag tegen Sjinborn.

‘Het voelt toch een beetje alsof je uit speelt’, gaat Verhoef verder. Zelf speelde ze al ontelbare keren op de velden van VHC, maar dat waren toen uitwedstrijden tegen concurrent Venlo. ‘Toen ik er voor het eerst ging trainen, heb ik aan wat wedstrijden teruggedacht. Dat waren echte clashes. Dat gevoel kwam even terug. Natuurlijk moeten we ook wennen aan het veld. We zijn onze eigen mat gewend.’

‘Zo snel mogelijk terug naar onze vereniging’

Daarom heeft Vaessen maar een doel: zo snel mogelijk terugkeren naar de club. ‘Al is het maar om alleen te trainen. Voor gezinnen met meerdere kinderen op meerdere sporten is het onmogelijk om even naar Venlo te rijden. We willen zo snel mogelijk terug naar onze vereniging. De toplagen van alledrie de velden zijn onherstelbaar beschadigd. Daar mogen geen wedstrijden meer op gespeeld worden, maar we zijn hard bezig om ze geschikt te maken voor trainingen. We hopen na de herfstvakantie weer op een van onze velden te kunnen trainen. Wedstrijden zullen dit najaar waarschijnlijk niet meer op ons eigen complex kunnen plaatsvinden.’

De hockeyclub heeft bijna dertigduizend euro opgehaald aan donaties, maar de club is er nog lang niet. ‘Alleen de keepersspullen vervangen kost al tienduizend euro’, legt de voorzitter uit. Wil je de hockeyclub helpen? Doneren kan nog steeds. 

Verhoef speelt zondag opnieuw een Super Sunday, maar dan in het Brabantse Heeze. Daar spelen beide Roermondse ploegen hun derde wedstrijd van de competitie. Een uitwedstrijd, die niet op een half uur, maar veertig minuten rijden ligt. 

Concordia probeert wat eigen sfeer te brengen in het oude clubhuis van VHC. Foto: Joris Verwijst/Orange Pictures


1 Reactie

  1. martijn-sluiter

    Als iedere vereniging in NL 1 euro per lid doneert dan is er een mooi bedrag voor de wederopbouw...


Wat vind jij? Praat mee...