Mooiste hockeyshirt: een greep uit de eerste inzendingen

De eerste inzendingen voor de verkiezing van het mooiste Nederlandse hockeyshirt ooit stromen binnen. Je kunt het shirt van je eigen club, of een ander shirt dat je mooi vindt (bijvoorbeeld van vroeger), tot en met maandag 6 juli inzenden via redactie@hockey.nl, Whatsapp (0657862503) of ons Instagram-, Facebook- of Twitteraccount. Stuur ook een toelichting en een goede foto mee. Hieronder een greep uit de eerste inzendingen.

Hoe doe je mee?

Stuur een foto in van het shirt dat jij het mooist vindt. Daarbij zijn onderstaande punten belangrijk:

 • Het moet een shirt uit Nederland zijn. Dat mag een officieel clubshirt zijn, waarin je bijvoorbeeld zelf speelt of hebt gespeeld, maar ook het shirt van een Nederlands (jeugd)elftal. Het is ook mogelijk om het shirt van een club in te sturen die inmiddels is opgeheven of is gefuseerd met een andere vereniging.
 • Indien je in het bezit bent van het shirt dat je wilt aanmelden, maak dan een foto waarop de voorkant goed zichtbaar is. Indien je het shirt niet in je bezit hebt, volstaat een actiefoto waarop het shirt duidelijk te zien is.
 • Stuur je inzending in via redactie@hockey.nl, Whatsapp (0657862503) of ons Instagram-, Facebook- of Twitteraccount.
 • Vermeld bij de foto het team dat in het shirt speelt of heeft gespeeld (bijvoorbeeld Kampong Jongens C1 of Voordaan Dames 2) en het bijbehorende seizoen. Stuur ook een motivatie mee waarom je vindt dat jouw inzending moet winnen.
 • Inzenden kan tot en met maandag 6 juli.

Union

Jongens A1 1978/1979

 

Wouter Grijs: ‘Een mooi, maar eenvoudig shirt met het heldere frisse wit en het mooie bordeauxrood, dat staat voor gezelligheid, warmte en familiegevoel. Dat is wat de paters van het Canisius College destijds voor ogen hadden bij de oprichting van onze club en nu nog steeds hoog in het vaandel staat.’

Bloemendaal

Heren 1 1991/1992

Foto: KNHB/Jeroen van Bergen

Scoop uit Sittard

Seizoen 2020/2021

Jeroen Fietjé, voorzitter van Scoop: ‘De schuine lijnen geven de snelheid weer waarmee onze spelers en speelsters over het veld schieten. De oranje en blauwe kleur zijn uniek te noemen in hockeyend Nederland. De shirts zijn zo nieuw dat we pas in het nieuwe seizoen hierin gaan spelen.’

De Kraaien

Seizoen 2019/2020

Rogier Swagerman: ‘De kleurencombinatie zwart en oranje is van een natuurlijke schoonheid die ook door veel andere clubs, ook niet hockeyclubs trouwens, is gekopieerd. (…) Dat wij hebben gekozen voor het prachtige zwart heeft volgens de legende te maken met de poldergrond waarop wij altijd speelden; hierdoor vielen de moddervlekken minder op. Naast mooi is het dus ook een praktisch shirt, al moet gezegd worden dat tijdens de zomer het spelen in de volle zon best een opgave is voor onze moedige kraaien. Het zwart wordt elegant onderbroken door een verticale streep in, natuurlijk, de perfecte kleur oranje.’

Klein Zwitserland

Jongens E7 2018/2019

Paul den Dekker: ‘Het shirt straalt klasse uit, is chique en sportief. Alle leden van de club dragen het met trots. Alle mini’s dragen het shirt de hele zaterdag en kleuren de straten in bordeauxrood en blauw.’

Buitenhout

Meisjes D1 2019/2020

MOP

Seizoen onbekend

Links Anneloes Nieuwenhuizen van MOP. Foto: KNHB/Jeroen van Bergen

Nieuwegein

2017/2018

Groen-Geel

2018/2019

Amsterdam

2018/2019

Foto: Koen Suyk

Pinoké

2019/2020

Foto: David van Haren


4 Reacties

 1. Eelco Houwink

  Als je “SIMPEL.NL” er zo prominent op hebt staan, wordt het wel gecompliceerd om het nog mooi te vinden.

 2. anonymus

  We hebben nog niets bijzonders gezien , wel smakeloze shirts , maar je mag amateurtjes ook niets kwalijk nemen .

  1. jochenvanwestendorp

   Rare reactie, weinig opbouwend en overbodig.

 3. sem.kee@live.nl

  Hoe kan je Nieuwegein er in zetten en loenense mhc er uit laten. Jullie zijn echt achterlijk.


Wat vind jij? Praat mee...