Kratje klappen en Skateboard-hockey op UrbanEvent Berlicum

Zo’n 30 jongens van HC Berlicum hebben zondagmiddag op hun club deelgenomen aan een UrbanEvent-pilot. ‘Onder begeleiding van 8 Heren 1 spelers kregen de jongens 6 uitdagende UrbanChallenges voorgeschoteld. De reacties waren zo enthousiast dat ik denk dat we dit zeker vaker op onze club gaan doen’, blikt organisatrice Natasja Steenbergen van Berlicum terug.

Staand op een skateboard een helling af, terwijl je met je stick de bal hooghoudt. Of zo snel mogelijk een bandenparcours afleggen en jezelf een weg zien te banen door een doolhof van balken. Het is weer eens wat anders dan een normale hockeytraining. Bij Urban Hockey test en show je je hockeyskills niet alleen op het veld, maar vooral op parkeerplaatsen, in speeltuinen of ‘gewoon’ op het terras van je hockeyclub.

De UrbanChallenges

In totaal kregen de deelnemende jongens zondag in Berlicum 6 originele challenges voorgeschoteld; Skateboard-hockey, een balkendoolhof, baskethockey, een autobandenparcours, hockeyen met winkelwagentjes als goals en kratje klappen.

‘Bij kratje klappen konden ze punten verdienen door de kratjes te raken die we in de doelen hadden opgehangen. Wie hierna ook de bus poedersuiker bovenop de lat wist te raken, kreeg naast een mooie poederwolk, ook weer extra bonuspunten’, licht Steenbergen enthousiast toe. ‘Door een competitie-element toe te voegen, zie je het fanatisme bij de jongens toenemen. Dat was mooi om te zien!’

Techniek

Met de uiteenlopende challenges train je, terwijl je een hoop lol beleeft, je oog-hand-coördinatie en leer je te anticiperen op plotselinge veranderingen. Steenbergen: ‘In het begin vroegen sommige jongens zich nog af wat dit met hockey te maken heeft, maar op een gegeven moment zagen ze in dat het goed is voor je techniek en dat je daar later op het veld ook echt wat aan hebt.’

Nieuwe leden

Door spelers van Heren 1 de UrbanChallenges te laten begeleiden wil de club er voor zorgen dat de betrokkenheid tussen Berlicum-leden onderling wordt vergroot. Maar de Brabantse club hoopt met het aanbieden van Urban Hockey vooral jongens langer aan hun club te binden en op termijn ook nieuwe jongens aan te trekken. ‘Dat is de voornaamste reden waarom we deze pilot hebben gehouden. We zijn dan ook heel benieuwd hoe ze terugkijken op het event’, aldus Steenbergen.

Na afloop kregen alle deelnemers een enquête mee naar huis. De resultaten moeten nog binnenkomen, maar Steenbergen is positief gestemd: ‘Zowel bij de jongens als bij de begeleiders was het enthousiasme groot. Er werd veel gelachen en alle jongens zijn tot het eind gebleven. We kregen zelfs het verzoek om de dag af te sluiten met een extra partijtje.’

Verjaardagspartijtjes

Zijn de reacties van de jongens op het UrbanEvent inderdaad positief, dan ziet Steenbergen ook meer mogelijkheden. ‘We spelen met de gedachte om op woensdagmiddagen kinderfeestjes te organiseren met een Urban Hockey thema. De jarige moet dan wel bij ons lid zijn, maar kan met de UrbanChallenges zijn vriendjes op een unieke en vernieuwende manier laten kennismaken met de hockeysport en onze club.’

Kunnen de leden van HC Berlicum nu iedere week een UrbanEvent op hun club verwachten? Steenbergen rondt af: ‘Nee, wekelijks zal niet haalbaar zijn. We willen er in ieder geval 2 per jaar organiseren. Bij de start en de hervatting van de veldcompetitie. Het kunnen er ook zo maar meer worden, maar dat hangt ook van de reacties van de jongens af. Zodra die allemaal binnen zijn, gaan we alle mogelijkheden eens goed bekijken.’

FOTO’S: Claartje ten Have


1 Reactie

  1. caspar

    Wat een ontzettend leuk en creatief initiatief!


Wat vind jij? Praat mee...