Rijnvliet klaar voor hoofdklassers: ‘Zijn meer dan een clubje’

Of Rijnvliet de voorrondes van het ABN AMRO Weekend wilde organiseren? Tuurlijk. De nieuwe club uit Leidsche Rijn twijfelde geen seconde. De manier om wat bekender te worden en om te laten zien dat het ‘clubje’, geen clubje meer is. 

Maar of je nou wil of niet, naast Push, AMVJ en LOHC – de andere organiserende clubs, die ouder zijn en waarvan de eerste teams aanzienlijk hoger spelen – is Rijnvliet toch de vreemde eend in de bijt tijdens het voorbereidingstoernooi van de Hoofdklasse. Maar Rijnvliet weet het zeker: ze gaan zichzelf hiermee op de kaart zetten. 

Zo’n zes jaar bestaat de club uit Leidsche Rijn. De vereniging telde destijds driehonderd leden. Inmiddels heeft de Utrechtse vereniging er al meer dan duizend. En vinden ze het de hoogste tijd om Rijnvliet écht op de kaart te zetten. 

‘Supermooie manier om jezelf als club neer te zetten’

Toen het verzoek binnenkwam om de voorrondes te hosten, was Mariska Weiman – normaal gesproken voorzitter van het zaalhockey op de club en gepassioneerd hockeymoeder – dus direct enthousiast. Zo enthousiast dat haar hele gezin er van mee mocht genieten. Ze besloot namelijk haar laptop maar mee te nemen op vakantie. Want er moest een boel gebeuren. Niet alleen het veld, verlichting en kleedkamers moesten kloppen, maar ook aan de sociale platformen moest worden gedacht. Het eerste evenement op de club moet groot aangepakt worden. ‘Dit is een supermooie manier om jezelf als club neer te zetten’, stelt ze. En die kans pakte Weiman dan ook met beide handen aan.

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door HC Rijnvliet (@hc_rijnvliet)

Dus verdiepte ze zich de afgelopen weken in de teams die woensdag- en donderdagavond een bezoek brengen aan Rijnvliet. De dames van SCHC, Hurley en KZ en de mannen van Laren, Kampong en Voordaan. Zo volgde ze bijvoorbeeld de transfers van de ploeg uit Den Haag en feliciteerde ze de Jong Oranje-spelers uit Utrecht met hun gouden EK. Geen enkel nieuwtje ontging haar. 

‘Dat er zulke grote namen komen spelen op de velden waar ook onze leden hockeyen, is een grote eer’, gaat ze verder. ‘We zijn ooit begonnen als clubje, maar dat zijn we niet meer. We zijn professioneler dan mensen denken. Onze eerste jeugdteams spelen bijvoorbeeld in de Subtop, Eerste en Tweede Klasse. We tellen mee. Als we op clubs als Kampong en SCHC spelen, weten ze soms nog steeds niet wie we zijn of waar we vandaan komen. Daar kan ik me telkens over verbazen.  Ik hoop dat dat na deze week over is.’

Minimaal honderdvijftig toeschouwers

Door haar bezieling leeft het voorbereidingstoernooi van de Hoofdklasse op haar club. ‘Ik hoorde dat ze vorig seizoen bij Leiden zo’n honderdvijftig supporters op een avond hadden. Dat is ook meteen mijn doel geworden. Althans, minimaal dat aantal.’

En dat zou zo maar eens kunnen gaan lukken. Hele teamuitjes worden geregeld rondom het eerste grote evenement op de club. Om het voor jeugdleden nog interessanter te maken, heeft de club een selfie-hoek geregeld, waar er met spelers een foto gemaakt kan worden. De handtekeningenkaarten zijn nog onderweg, zodat er massaal gejaagd kan worden op alle exemplaren. En op de club hangt het al weken vol met eigen ontworpen posters. 

Een ding is zeker. De club is er klaar voor. ‘Ik hoop dat de hoofdklassers van onze club genieten. Net als wij doen. We willen mee tellen. We hoeven geen Kampong of Den Bosch te worden, maar een mooie, leuke club, die aardig meedoet.’ En waar over een week of twee de vaandelteams hun seizoen gewoon in de Derde en Vierde Klasse weer openen tegen De Kraaien. 

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door HC Rijnvliet (@hc_rijnvliet)

Programma ABN AMRO Weekend:

Op het complex van LOHC:

Datum Tijdstip Wedstrijd Dames/Heren
Woensdag 24 aug. 19.30 – 20.05 uur HDM – HGC Dames
Woensdag 24 aug. 20.25 – 21.00 uur HDM – Rotterdam Dames
Woensdag 24 aug. 21.20 – 21.55 uur HGC – Rotterdam Dames
Donderdag 25 aug. 19.30 – 20.05 uur Amsterdam – HGC Heren
Donderdag 25 aug. 20.25 – 21.00 uur Amsterdam – Schaerweijde Heren
Donderdag 25 aug. 21.20 – 21.55 uur HGC – Schaerweijde Heren

 

Op het complex van AMVJ:

Datum Tijdstip Wedstrijd Dames/Heren
Woensdag 24 aug. 19.30 – 20.05 uur Amsterdam – Pinoké Dames
Woensdag 24 aug. 20.25 – 21.00 uur Amsterdam – Bloemendaal Dames
Woensdag 24 aug. 21.20 – 21.55 uur Pinoké – Bloemendaal Dames
Donderdag 25 aug. 19.30 – 20.05 uur KZ – HDM Heren
Donderdag 25 aug. 20.25 – 21.00 uur KZ – Bloemendaal Heren
Donderdag 25 aug. 21.20 – 21.55 uur HDM – Bloemendaal Heren

 

Op het complex van Push:

Datum Tijdstip Wedstrijd Dames/Heren
Woensdag 24 aug. 19.30 – 20.05 uur Den Bosch – Kampong Dames
Woensdag 24 aug. 20.25 – 21.00 uur Den Bosch – Tilburg Dames
Woensdag 24 aug. 21.20 – 21.55 uur Kampong – Tilburg Dames
Donderdag 25 aug. 19.30 – 20.05 uur Den Bosch – Oranje-Rood Heren
Donderdag 25 aug. 20.25 – 21.00 uur Den Bosch – Rotterdam Heren
Donderdag 25 aug. 21.20 – 21.55 uur Oranje-Rood – Rotterdam Heren

 

Op het complex van Rijnvliet:

Datum Tijdstip Wedstrijd Dames/Heren
Woensdag 24 aug. 19.30 – 20.05 uur SCHC – Hurley Dames
Woensdag 24 aug. 20.25 – 21.00 uur SCHC – KZ Dames
Woensdag 24 aug. 21.20 – 21.55 uur Hurley – KZ Dames
Donderdag 25 aug. 19.30 – 20.05 uur Laren – Kampong Heren
Donderdag 25 aug. 20.25 – 21.00 uur Laren – Voordaan Heren
Donderdag 25 aug. 21.20 – 21.55 uur Kampong – Voordaan Heren

Wat vind jij? Praat mee...