Tofste social media: Memes van Ede en prestatie bij Leonidas

Met nog tien ploegen in de race voor het tofste socialmedia-account van het jaar geven we de komende tijd het woord aan de kanshebbers. In aflevering vijf: Emma Groeneveld (21) van Leonidas Dames 1 en Maaike Smits (19) van Ede Jong Dames 3.

Waarom doen jullie mee aan de verkiezing?

Groenewold: ‘Sinds dit seizoen houd ik samen met twee andere teamgenoten de Instagram-pagina bij. We vinden dat we het leuk aanpakken, dus dachten: laten we meedoen. We zien wel hoe ver we komen. We hebben met ons account best een groot bereik, dus wie weet.’

Smits: ‘Veel mensen vinden onze pagina grappig. We hebben echt wat anders dan andere deelnemers. Onze pagina staat vol met zelf bedachte memes. Dat is ooit verzonnen toen we in de A-jeugd zaten en inmiddels behoorlijk geëscaleerd. De hele club weet nu dat we memes maken. Dat mogen er wat mij betreft nog meer worden.’

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

Een bericht gedeeld door DJ3 Memes (@dj3.memes)

Waar ben je het meest trots op?

Groenewold: ‘We spelen in de Promotieklasse, maar zijn echt een hecht vriendinnenteam. Gezelligheid is bij ons ook heel belangrijk en dat zie je op onze pagina terug. We hebben sinds dit seizoen besloten ons Instagram-account professioneler te maken. Onze voorstelrondes van afgelopen zomer zijn daar een goed voorbeeld van. Daarmee zijn we online echt een nieuw tijdperk ingeslagen.’

Smits: ‘We hockeyen voor de derde helft. Op zondag zijn we op het veld wel fanatiek, maar tijdens een training zul je ons absoluut niet hard zien werken. Iedere zondag gaan er bij ons weer dingen mis. Iemand raakt geblesseerd, iemand komt te laat. Zulke dingen. We zijn een vriendinnengroep, waardoor we om die dingen kunnen lachen. Daar maken we vervolgens weer memes van. Memes bedenken is niet moeilijk als je in ons team zit. Het maken ook niet. Ik ben totaal niet handig met zulk soort dingen, maar maak ze gewoon met mijn telefoon.’

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

Een bericht gedeeld door DJ3 Memes (@dj3.memes)

Waarom moet jouw account winnen?

Groenewold: ‘Ik denk dat wij de combinatie tussen prestatie en plezier goed weergeven op ons account. Dat is iets waar we vaak mee stoeien. Ik vind de pagina van IJsseloever Heren 4 bijvoorbeeld fantastisch. Zoiets zou ik bij ons ook wel willen, maar dat is lastig als eerste team. Ik denk dat we een van de leukere pagina’s hebben van de prestatieteams. We willen de jeugd aanspreken, laten zien dat we hard werken maar willen het wel zo leuk mogelijk neerzetten. We hebben een grote vereniging, dus wat dat betreft zou het met het stemmen goed moeten komen.’

Smits: ‘Ik heb naar de concurrenten gekeken. Ze zijn leuk, maar ons account is anders dan de andere pagina’s. We moeten winnen omdat we het origineelst zijn, zo simpel is het. De verkiezing leeft op onze club. Iedereen heeft als het goed is gestemd. Iedereen kan de memes waarderen, dus ik heb er vertrouwen in.’

Lees ook:


Wat vind jij? Praat mee...