Koploper Myra wil duidelijkheid: ‘Halve competitie als eindstand’

Je zou maar koploper zijn in de competitie en niet weten of het seizoen nog doorgaat. Ben je dan kampioen, promoveer je, of kan je het seizoen overdoen? We belden met Boyd de Wit (28), reserve aanvoerder van Myra H1. Hij staat met zijn ploeg acht punten los in de Eerste Klasse A. ‘Niemand wil wat anders dan promoveren. Iedereen leeft met ons mee.’

Lang, heel lang kwam het eerste mannenteam van Myra uit in de Eerste Klasse. Vier jaar geleden mocht het twee seizoenen wennen aan de Overgangsklasse, maar dat niveau bleek voor de ploeg uit Amstelveen toen nog te hoog gegrepen. Inmiddels lijkt de huidige generatie, met meer volwassenheid en een verandering in mentaliteit, wel klaar voor de stap te zijn. De Amstelveense heren doen al drie seizoenen mee om het kampioenschap, maar misten de promotie elke keer nipt. Deze jaargang, zo was de stellige overtuiging, zou het dan eindelijk, echt gaan gebeuren. 

Met acht punten los op de nummer twee,  elf gewonnen wedstrijden en slechts een gelijkspel, liegen de cijfers er niet om. ‘Dit seizoen vielen de puzzelstukjes op zijn plek’, verklaart reserve aanvoerder De Wit het succes. Hij is bezig aan zijn negende seizoen bij de mannen van Myra. ‘We hebben een duidelijk doel voor ogen en kunnen het kampioenschap al ruiken. We balen dus ook enorm van deze situatie, maar het is niet door ons op te lossen.’

De bond mag wat ons betreft wel kijken naar de eerste helft van de competitie. Het zou voor ons goed uitpakken als de stand nadat je iedereen een keer hebt getroffen, de eindstand wordt. Boyd de Wit

‘Een halve competitie als eindstand’

De middenvelder denkt na over de scenario’s: ‘Ik mis het spelletje, het liefst wil ik de competitie afmaken. Dat zou het mooiste zijn. Maar dat zie ik niet meer gebeuren. Verder hockeyen in de zomer zou kunnen, maar dan zal onze ploeg niet compleet zijn. De bond mag wat ons betreft wel kijken naar de eerste helft van de competitie. Het zou voor ons goed uitpakken als de stand nadat je iedereen een keer hebt getroffen, de eindstand wordt.’

Maar hij wil nog niet te vroeg juichen, net als zijn teamgenoten die daarom de ontwikkelingen op de voet volgen. In hun WhatsApp-groep worden dagelijks artikelen en nieuwsberichten gedeeld, bijvoorbeeld van andere sportbonden in andere landen. Oplossingen vanuit de hele sportwereld komen in de appgroep voorbij. ‘We hebben dagelijks contact met elkaar. Een ding is zeker: we willen duidelijkheid. Ik denk dat het seizoen erop zit. We zullen iedere beslissing accepteren, hoe lastig dat ook is. Gezondheid gaat boven alles.’

Iedereen leeft mee

De Wit wil niet over de gevolgen van een doemscenario nadenken, waardoor zijn ploeg ook volgend seizoen nog in de Eerste Klasse speelt. ‘We zijn een team dat al heel lang samen speelt. We noemen ons ook een veredeld vriendenteam in Heren 1. We hebben veel contact met elkaar. Ik geef om die jongens. We wilden het samen mooi afsluiten. Of we volgend seizoen nog dezelfde ploeg op de been hebben, zal voor een groot deel afhangen van de klasse waar we terecht komen. Bij ons geldt: als de een stopt, stopt de ander ook.’

Het belang van het bereiken van de Overgangklasse, is voor de familieclub groot. ‘Binnen de club leeft ons eventuele kampioenschap heel erg. Een paar jaar geleden hebben we eraan mogen ruiken. Toen zag je al wat dat met de club deed. Ze willen hier niets anders dan promotie. Iedereen leeft erg met ons mee.’

De Wit gelooft dat zijn ploeg klaar voor promotie is. Ook hij was er bij, toen het drie seizoenen geleden mis ging. ‘Er staat een andere ploeg nu. Ik weet zeker dat we het aan kunnen. Bovendien hebben we in de Overgangsklasse nog iets goed te maken.’

Lees ook:


13 Reacties

 1. llinde

  Die duidelijkheid is er allang...die accepteren en uitspreken is wat anders.

  1. stekel

   Duidelijk is de onduidelijkheid.

 2. stekel

  Volgende week, zo gaan de geruchtenstroom, komt de knhb met duidelijkheid.

 3. jeroen-de-nooijer

  Ik snap dat het zuur is als je zoveel punten los staat, maar de halve competitie als eindstand nemen kan volgens mij niet. In de spelregels van de KNHB staat dat je voor een gewonnen wedstrijd 3 punten krijgt en bij een gelijkspel 1. Die punten kan je niet meer zomaar afnemen. Een tussenoplossing zou kunnen zijn om alle teams te laten promoveren die na zowel 11 als na 12 wedstrijden op promoveren stonden en je laat de teams degraderen die zowel na 11 als na 12 wedstrijden op degraderen stonden. Ja, dan wordt het wel wat schuiven om alle poules weer even groot te krijgen, maar bespaart de KNHB zich, volgens mij, een hoop teleurstelling en gezeur. We gaan het zien. Vol verwachting klopt ons hart.

 4. frans-j

  Wel erg veel drama pas halverwege de competitie. Belangrijker dat er gewoon weer een balletje geslagen kan worden op de club

  1. Eelco Houwink

   Hoho, er staan hier carrières, familie- en andere belangen, en het prestige van een complete generatie op het spel. Ga jij je balletje lekker even ergens anders slaan, mooie freutelaar...

  2. frans-j

   Dank voor deze corrigerende tik. Ik had het even nodig!

 5. aernoud-lippmann

  Vanaf Hoofdklasse tot laagste klasse 2 opties : 1) Niemand promoveerd en niemand degradeerd 2) Eerste 2 promoveren en er degradeerd niemand . Betetekend 1jaar erna meer teams en dubbele degradatie . Schiet maar raak .....

  1. Eelco Houwink

   Klinkt alsof je in de voltooid toekomende tijd spreekt. Waardoor dit een beetje de lading van een done-deal krijgt... Maar het NL bobo-dom zal graag luisteren, ze zitten natuurlijk ook met de handen in ‘t haar.

 6. stekel

  Die zijn met name positief gebleven en daarmee besluiteloos. Zie Japan, had alles onder controle en de OS zouden doorgaan, zie US zou met Pasen weer ‘open gaan’.. En dat gebeurt ook allemaal , op een verantwoorde manier, voor de OS en zo vele andere sporten is dat over geruime tijd. En dat besluit neemt de overheid.. niet de KNHB

 7. ewoutwajer

  Het is en blijft heel lastig. Ik denk dat een halve competitie ook het eerlijkst is. Dan heb je iedereen 1x gehad. Kan een ongelukkig thuis/uit verhouding hebben. Maar alle teams die rechtstreeks degraderen/promoveren staan terecht op die plek. Als carona het toelaat om playoffs te spelen zou dat geweldig zijn voor de clubs die daar recht op hebben. Dan word er te miste weer gehockeyd en er staat wel op het spel. Wat betreft de reserve poules is er altijd wat onderhandel ruimte bij de KNHB...

 8. maartjeklein

  KNHB moet als de wiede weerga een plan bij de overheid neerleggen hoe ze het op korte termijn In de organisatie gaan aanpakken want daar vraagt het kabinet om. Als ze dat niet klaar hebben voor 21 april wordt er niet meer gehockeyd, getraind of toernooitje gespeeld dit seizoen. De rest is van ondergeschikt belang gezien de schade die clubs momenteel lijden. Er zijn verschillende sportbonden die dit al gedaan hebben en op deze manier meer kans maken om weer te mogen sporten en reuring op de club krijgen. Het is jammer vanwege de standen maar alle energie moet gaan naar regio sport en veiligheid. Het is anders over en uit dit seizoen. Het gepraat over standen heeft totaal geen prioriteit.

 9. rancoburgzorg

  "Verder hockeyen in de zomer zou kunnen, maar dan zal onze ploeg niet compleet zijn"...Oh? Wat denken die wegblijvers dan te doen? Kennelijk denken een aantal naieve hockeyers van Myra nog steeds dat er wel een vakantie inzit in de komende zomermaanden. Heel misschien in eigen land ja. Dus als de sneltesten er zijn, kan er gewoon gehockeyed worden in deze zomer en zullen de meeste spelers gewoon thuis zijn en in hun tuin zitten.


Wat vind jij? Praat mee...