Elaine de Vries (Wageningen D1) trots op derde plek

Wageningen Dames 1 doet het goed tijdens de start van de competitie. Zondag wonnen de dames uit Gelderland met 3-5 van Gooische. Door deze winst bezet de ploeg nu de tweede plaats in poule A van de Overgangsklasse. Elaine de Vries, de 18-jarige fanatieke spits van het team, staat aan de start van dit seizoen weer hoog in de topscorerslijst.

Jij hebt in vier wedstrijden, vier doelpunten gemaakt en staat ondertussen op een gedeelde derde plaats op de topscorerslijst? Hoe is dat?
‘Persoonlijk vind ik dat natuurlijk top. Voorheen scoorde ik nooit zoveel als spits en nu gaat het al vroeg in het seizoen lekker, net als vorig jaar. Op die derde plek in de topscorerslijst ben ik zeker trots.’

Hoeveel doelpunten denk jij te maken dit seizoen?
‘Vorig seizoen maakte ik veel goals. Dat wil ik dit seizoen zeker voortzetten en ik ben al aardig op weg. Met deze eerste vier goals in vier wedstrijden, moet dat goed komen. De dertien doelpunten, die ik vorig seizoen heb gemaakt, wil ik zeker gaan overtreffen.’

Met Thisja van der Kruijs maakte je vorig seizoen samen 26 goals, dat is bijna de helft van het totale aantal van 54 treffers. Zij is nu weg bij Wageningen, mis je haar?
‘We missen Thisja absoluut. Zij was een onwijs krachtige spits in ons team en kon mooie acties maken. Zij speelde zo een stuk of zes speelsters voorbij en scoorde. Ik doe mijn best in haar voetsporen te treden.’

Voel jij nu zij weg is nog meer druk om te scoren?
‘Dat valt mee. De sfeer in ons team is relaxt en je speelt een wedstrijd met z’n allen, dus iedereen is verantwoordelijk voor winst of verlies. Als we eenmaal lekker hockeyen, komen de goals vaak vanzelf.’

Je bent pas 19 jaar en speelt al sinds je veertiende mee met Dames 1. Heb je ambities buiten Wageningen?
‘Nee eigenlijk niet. Ik speel al vier seizoenen bij Dames 1 en heb het hier echt naar mijn zin. Ik houd vooral van de gezelligheid op de club en het familiegevoel dat hier heerst. Ik vind dat belangrijker dan op het hoogste niveau hockeyen. Ik wil niet alleen leven voor hockey. Ik vind de gezelligheid en mijn studie Hotel Event Management juist ook belangrijk. Hier in Wageningen kan ik én redelijk hoog hockeyen en ik kan op een normale manier mijn privéleven lijden.’

Jullie staan nu op een tweede plaats in poule A van de Overgangsklasse en hebben drie van de vier wedstrijden gewonnen, dat is een goede seizoenstart. Wat verwacht je van dit seizoen?
‘Wij zijn het seizoen sterk begonnen en dat moeten wij de komende weken gaan doorzetten. Er zijn na het afgelopen seizoen gelukkig veel meiden gebleven. De meiden die zijn vertrokken missen we zeker, maar daarvoor zijn goede vervangers in de plaats gekomen.’

Jullie spelen al lang in de Overgangsklasse, wordt het tijd voor promotie naar de Promotieklasse?
‘Ja dat klopt. De laatste jaren spelen we in de Overgangsklasse. We hebben een aantal jaar geleden in de Hoofdklasse gespeeld, maar dat niveau was te hoog gegrepen. Ik weet zeker dat wij kunnen meekomen in de Promotieklasse en dat is ook onze doelstelling dit jaar. Als wij zo door hockeyen, komen wij daar absoluut voor in aanmerking, in ieder geval voor de play-offs. Wij zijn fitter dan vorig jaar en zijn allemaal bereid te knokken voor promotie.’

Wat verwacht je van komende zondag tegen Helmond?
‘Zondag wordt weer een pittig potje. Ieder team speelt anders en is aan elkaar gewaagd in onze poule. Wij moeten zondag weer volle bak gaan en met z’n allen knallen voor de winst.’


1 Reactie

  1. NicoleFaber

    Trots op jou!!


Wat vind jij? Praat mee...