Vooruitblik OVK: Twee ‘krakers’ voor Eva den Hartog (Huizen)

Het wordt een mooi hockeyweekend voor Eva den Hartog, aanvoerder van Huizen Dames 1. Zondagmiddag treedt zij met het vaandelteam van haar club aan tegen HGC, maar voordat het zo ver is, staat zij zaterdagmorgen samen met teamgenoot Mascha Heemskerk eerst langs de lijn bij een andere ‘kraker’: Huizen M8E2-Soest M8E1.

M8E2 is het ‘buddyteam’ van Huizen dames 1 dit weekend. Zaterdag trekken zij met deze meiden op en zondag loopt dit team mee in de line-up van Dames 1. Eva den Hartog: ‘De spelers van Dames 1 en Heren 1 zijn nauw betrokken bij onze jeugdafdeling. Het is hartstikke leuk om te doen en het zorgt voor veel verbinding. Naast onze trainingen en wedstrijden organiseren we ook jeugdfeesten en werken we mee aan jeugdhockeykampen op de club.’

Steeds meer een topsportcultuur

Deze wisselwerking heeft volgens Den Hartog te maken met commitment naar de vereniging, die het tophockey volgens Den Hartog steeds professioneler benadert, ook dankzij de bereidwilligheid van sponsors. ‘Ik speel nu vijf jaar voor Huizen en ik zie de faciliteiten elk seizoen beter worden. Er groeit steeds meer een topsportcultuur, en daar spreekt ambitie uit. Rond ons team is het prima geregeld, met gezonde maaltijden op de club tussen de dubbeltrainingen door, vervoer en fysiotherapie.’

Stapje voor stapje naar de top

De lijn die de club hanteert past helemaal bij de ambitie van Dames 1. Stapje voor stapje wil het team aanschurken tegen de top van de Overgangsklasse. Den Hartog heeft het idee dat het de goede kant op gaat. ‘Vorige week verloren wij met 1-0 van Tilburg, een ploeg die vorig seizoen op het nippertje de play-offs miste. In voorgaande jaren zouden wij daar met grotere cijfers van hebben verloren. Hetzelfde geldt voor ons duel tegen De Terriërs. Ook een topploeg, ook met maar 1-0 verloren. Zondag moeten we tegen HGC, vorig jaar kampioen in één van de poules. Dat wordt een zware wedstrijd, maar wel eentje waar wij met z’n allen erg naar uitzien. Mooi toch, dat zo’n grote club bij ons langskomt?’

De vraag is nu hoe Huizen deze tegenstander gaat bestrijden. Den Hartog: ‘We gaan uit van onze eigen kracht. We spelen vanuit een basisgedachte die wij waar nodig aanpassen op een tegenstander. Dat heeft bijvoorbeeld te maken met de manier waarop onze tegenstander druk zet. Aan de hand van videobeelden bespreken we dit met de coaches. Het is niet zo dat wij ons volledig gaan aanpassen aan het spel van HGC.’

‘Zware potten, maar wel mooi’

Huizen trekt zondag ten strijde met een mix van jonge speelsters (ook eigen jeugd) en een paar routiniers. Samen maken ze een zware start van het seizoen door. ‘In de eerste vijf duels spelen we al tegen Tilburg, Terriërs en HGC’, stelt Den Hartog. ‘Zware potten, maar wel mooi!’

Een einddoel heeft Huizen zich nog niet gesteld, zegt de aanvoerder tenslotte: ‘Wij willen een constante ploeg vormen en onszelf elke week verbeteren. Tijdens de winterstop gaan we evalueren en kijken wat het uiteindelijke doel is. Maar we willen graag uitstralen dat wij een ploeg zijn om serieus rekening mee te houden.’

HGC is gewaarschuwd!

Om verder naar uit te kijken dit weekend:

Wageningen-Groningen (dames Overgangsklasse A)
Victoria-Tilburg (dames Overgangsklasse B)
Qui Vive-Cartouche (heren Overgangsklasse A)
HIC-Push (heren Overgangsklasse B)


Wat vind jij? Praat mee...