Hoon Schaerweijde-aanhang doet Sonja Thomann pijn

Sonja Thomann is geen doorsnee hockeycoach die het liefst iedereen te vriend houdt. De Duitse heeft een duidelijke mening en die verkondigt ze. En dus riep de coach van Cartouche al weken tegen iedereen die het horen wilde, dat haar ploeg en hdm de play-offs gingen spelen en niet koploper Schaerweijde. ‘Die laat het nog liggen.’ Zondag speelde Thomann in de slotminuut gelijk tegen Schaerweijde (3-3), waardoor juist haar ploeg de play-offs mist.

Het zorgde voor leedvermaak in de Kuil van Zeist, met Thomann als mikpunt van hoon. In het geniep achter de hand, maar ook openlijk. Zo greep een Zeister-fan de microfoon van de geluidsinstallatie en galmde over het sportcomplex: Thomann, Thomann alles ist vorbei. ‘Die reactie deed me echt pijn’, zei Thomann na afloop. Andere supporters beten haar minder vleiende teksten toe. Thomann: ‘Wat een man tegen me zei, ga ik niet herhalen.’

Thomann was duidelijk ontdaan. ‘Ik snap niet dat de mensen zo reageren. Je bent volwassen. Doe normaal. Hebben ze nooit gehoord van sportiviteit en respect? Schaerweijde heeft toch gewonnen? Laat ze daarvan genieten en een lekker biertje drinken’.

Sonja Thomann troost Floris Benschop. Foto: Willem Vernes

 

Ze dronk zelf, zoals gebruikelijk na elke wedstrijd, ook een glas bier. Maar wel achter het clubhuis, buiten alle drukte  en weg van de Schaerweijde-aanhang. Een half uur na afloop was ze nog altijd beduusd over het schouwspel dat zich in de paar uur hiervoor aan haar netvlies had voltrokken.  0-3 voor bij rust. 3-3 eindstand. Boem. Einde seizoen. ‘Ik kan het gewoon niet bevatten. Mijn hele systeem dacht anderhalf uur lang: wij gaan hier winnen. Het is ongelooflijk dat je op de valreep nog een corner tegen krijgt en dat die er nog in gaat. Met 3-3 tegen Schaerweijde had ik normaal als coach nog prima kunnen leven, maar nu zijn de consequenties zo groot. Schaerweijde en hdm spelen nu in de play-offs. Terwijl wij een beter team zijn, dat heb je vandaag ook gezien.’

‘We hadden het verdiend. Zo verdiend. Dit is bitter.’

Die laatste opmerking wordt haar wellicht door het Schaerweijde-kamp niet in dank afgenomen, maar was zondag wel de waarheid. Cartouche speelde de thuisploeg een uur lang van de mat met sterk en volwassen hockey. De 0-3 ruststand was terecht.
De 1-3 na de rust via een corner van Scott Tupper veranderde niet zozeer het spelbeeld, maar wel de mentale gesteldheid van de spelers.

Thomann: ‘Ik was er niet zozeer door verrast. Schaerweijde heeft een goede corner – eigenlijk is dat het enige dat ze kunnen – waardoor je weet dat ze gaan scoren. Zij werden daardoor iets wakker. Dat effect zie je zelfs bij profs. Wij raakten daarvan echter niet echt in de war. We bleven goed spelen, waren beter. We hadden het zo verdiend. Op het laatste geven we, door de vermoeidheid, alleen te veel corners weg. En dat is het. Verder was er niets aan de hand. We hadden het verdiend. Zo verdiend. Dit is bitter.’

Thomann neemt na enkele succesvolle jaren afscheid van Cartouche. In het nieuwe seizoen traint ze de dames van hdm. De Haagse club waar ze eerder de heren trainde en ze nog wekelijks komt om de verrichtingen van haar zoon in de C1 te bekijken. ‘Maar het woord hdm hoef ik nu nog even niet te horen.’


15 Reacties

 1. han70

  Verdiend of onverdiend, wie vooraf zo overtuigd is van winst toont zich een slechte verliezer als het tegendeel wordt bewezen.

  1. Uniek

   iemand die natrapt schijnt ook een slechte verliezer te zijn!!! hoe diep kan je zinken als hockey club schaerweijde als je zo iemand aan de microfoon laat. @hannekevandekamp@xxxxxxx graag uw reactie op deze laffe daad want dit vertegenwoordigd hier uw club

 2. marylse28

  "Schaerweijde heeft een goede corner- eigenlijk is dat het enige dat ze kunnen"?!? Whoaw mevrouw Thomann.. die is onder de gordel én niet waar... typisch gevalletje niet tegen je verlies kunnen?!

 3. CasparDiepenhorst

  "Een corner is eigenlijk het enige dat zij kunnen" Dat doet wel de deur dicht. Ik ben nooit zo van de Schadefreude maar nu even wel! Overigens complimenten aan Cartouche en haar supporters!

 4. suzanvanzeist

  Ik vind ook niet alle reacties van even goede smaak getuigen maar mevrouw Thomann heeft zeker tot 3x toe gedurende dit seizoen Schaerweijde afgebrand op hockey.nl en daarmee geen vrienden gemaakt in Zeist. Ook nu weer steken onder de gordel. Inderdaad Cartouche was beter maar de returnpot is ook door Schaerweijde gewonnen dus misschien kunnen we dan toch wel iets. Tip voor HDM: bied mevrouw Thomann een cursus mediatraining voor het nieuwe seizoen.

 5. SchaerweijdeBest

  Enne... mevrouwtje Thomann, this is what we call KARMA!!! Je hebt tot meerdere keren toe hier Schaerweijde hevig afgebrand en nu kreeg je een klap terug precies op het goede moment.

 6. niekhendriks

  Erg onhandig om vooraf uitspraken te doen over de afloop! En toont weinig respect voor de tegenstander! Olie op het vuur gooien noemen we dat hier in Nederland en daarmee motiveer je de tegenstander alleen maar. En je moet toch weten dat in deze tijd mensen erg primair reageren en alles maar uitkramen... Niet goed te praten maar wel de realiteit!

 7. BartuitZeist

  Sport is emotie en dat is gisteren en vandaag ook weer goed te zien. Sport is ook strijdlust, geloven, niet opgeven en keihard knokken. Ook dat was gisteren te zien. Zeker Cartouche was 55 minuten technisch/tactisch de bovenliggende partij. Maar wedstrijden duren nu eenmaal 70 minuten. Juist in the dying seconds worden kampioenschappen gewonnen en verloren. Niet door wekenlang te provoceren via de media, niet door achteraf op een vervelende manier na te trappen van beide kanten. Dit past niet in deze sport. We kunnen hier een voorbeeld nemen aan rugby. Nee op het veld is de strijd en gisteren om 16:15 en na 22 wedstrijden is die strijd simpelweg door Schaerweijde gewonnen. Onderling resultaat Schaerwijde 4, Cartouche 1. Aantal speelweken op de 1e plaats, Schaerweijde 22, Cartouche 0. Nog een mooie maandag toegewenst!

 8. peterdenhartog

  RESPECT voor elkaar

 9. Ernst van Splunter

  Het hockeybestuur van Schaerweijde betreurt incidenten rondom de wedstrijd Schaerweijde – Cartouche in de sfeer van Sportiviteit en Respect. De coach van Cartouche heeft na de winterstop uitlatingen gedaan over onze club die aanleiding zijn geweest voor slecht gedrag van enige Schaerweijde-supporters. Schaerweijde neemt hier uitdrukkelijk afstand van en maakt mevrouw Thomann hiervoor excuses. Tegelijkertijd merkt het bestuur op dat na de wedstrijd er door Schaerweijenaren en Cartouche supporters met elkaar is gesproken en een glas gedronken. En dat daarbij de conclusie is dat wij -wederzijds – onsportief gedrag afkeuren. Het Schaerweijde bestuur roept al onze aanhangers, en dat waren er gelukkig afgelopen zondag in De Kuil weer heel veel, vooruit te kijken, en uitlatingen op sociale media in dit kader te staken. En ook met het oog op de komende play-off wedstrijden zich te beperken tot waar wij in de beste traditie van Fairplay goed in zijn: ons team steunen op een positieve, constructieve manier. Het Schaerweijde hockeybestuur

 10. Topkeepertje

  Als oud analist van HGC ken ik Sonja en de bij Cartouche spelende ex HGC spelers erg goed , en daarom is het echt spijtig dat ze geen kampioen zijn geworden maar dat hebben ze 100% aan zichzelf te wijten . In de 1e helft op Hoofdklasse nivo spelen en de 2e helft op 1e klasse nivo , dat kan niet : ik kon mijn ogen niet geloven . Als je in de 2e helft WEIGERT om te hockeyen , als er op de "counter" geen aansluiting is op het middenveld en er geen pressie gezet wordt en je Schaerweijde alle vrijheid geeft om terug te komen is het voor mij Mea Culpa Mea Maxima Culpa . Dat de Schaerweijde aanhang (studenten met een slok op) niet super netjes reageren is een ander verhaal daarvoor moet je bij het Bestuur van Schaerweijde zijn die hebben niet ingegrepen . En Floris Benshop ...................... wat was je fantastisch , ga maar weer gauw in de Hoofdklasse spelen .

 11. jasper-de-koning

  Cartouche was beter, maar wij kunnen veel meer dan alleen strafcorners, dat had ze niet goed gezien

 12. vverweijmeren

  Mevrouw Thomann zou beter moeten weten en haar strijd niet in media moeten voeren maar op het veld. Gedurende hele seizoen is Schaerweijde terechte nr 1 en cartouche terechte nr. 3 .

 13. tijoboot1972

  Ik heb ook een prachtige wedstrijd gezien. Houdini act van Schearweijde. Maar ik vind het een beetje overtrokken dat men zo reageert op : "alles is vorbei" Dat wordt in het voetbal gezongen, nee, hockey, is geen voetbal, dat weet ik ook. Het is geen schelden, het is in geen enkel manier gelieerd aan de 2de wereld oorlog. Het wordt nu wel heel groot gemaakt. Dit komt van wiki : https://en.wikipedia.org/wiki/Germany%E2%80%93Netherlands_football_rivalry Cartouche had gewoon 0-4 moeten maken en dan was het klaar geweest. Thomann besloot zich in te graven en dat is haar Waterloo geworden. Dat is heel sneu voor Cartouche, een verkeerde beslissing. Ja en dan zijn de playoffs voorbij.


Wat vind jij? Praat mee...