Sonja Thomann in tranen na excuses van bestuur Schaerweijde

‘Ik moest huilen toen ik de excuses van het bestuur van Schaerweijde las. Zo mooi, zo respectvol. Ik ben er heel blij mee.’ Dat zegt Sonja Thomann, coach van Cartouche, als reactie op de excuses van Schaerweijde. Het bestuur van de Zeister club ‘betreurt incidenten rondom de wedstrijd Schaerweijde-Cartouche in de sfeer van Sportiviteit en Respect.’

Zondag na afloop van dat beslissende competitieduel uit de Overgangsklasse, waar Schaerweijde in de laatste seconde de play-offs bereikte ten koste van Cartouche, kreeg Thomann de hoon over haar heen van een deel van de Zeister aanhang. Zij namen Thomann kwalijk dat de coach in de weken daarvoor had verkondigd dat Cartouche en hdm de play-offs gingen halen en koploper Schaerweijde nog wel een misstap zou maken.

‘Uitlatingen op sociale media in dit kader te staken’

Het bestuur van Schaerweijde schrijft in een verklaring: ‘De coach van Cartouche heeft na de winterstop uitlatingen gedaan over onze club die aanleiding zijn geweest voor slecht gedrag van enige Schaerweijde-supporters. Schaerweijde neemt hier uitdrukkelijk afstand van en maakt mevrouw Thomann hiervoor excuses. Tegelijkertijd merkt het bestuur op dat na de wedstrijd er door Schaerweijdenaren en Cartouche-supporters met elkaar is gesproken en een glas gedronken. En dat daarbij de conclusie is dat wij -wederzijds – onsportief gedrag afkeuren.’

‘Het Schaerweijde bestuur roept al onze aanhangers – en dat waren er gelukkig afgelopen zondag in De Kuil weer heel veel – vooruit te kijken en uitlatingen op sociale media in dit kader te staken. En ook met het oog op de komende playoff-wedstrijden zich te beperken tot waar wij in de beste traditie van fairplay goed in zijn: ons team steunen op een positieve, constructieve manier.’

‘Het was een mooi hockeyfeest’

Bij Thomann kwam alle emotie van zondag terug toen ze maandag het bericht van Schaerweijde las, zegt ze. ‘Het was een heftige middag. Ik was me er natuurlijk wel van bewust wat ik had gezegd, maar ik had nooit verwacht dat het tot deze ontploffing zou leiden. Het Thomann, Thomann alles ist vorbei, dat werd gezongen, en de dingen die tegen me gezegd zijn. Het deed me vooral pijn dat het zo persoonlijk aan mij was gericht.’
De coach heeft, zo benadrukt ze, met veel aanhangers van Schaerweijde na afloop ook ‘prima gesprekken gevoerd’. ‘Het was ook een mooi hockeyfeest met helaas voor ons een teleurstellende afloop omdat we de play-offs mislopen.’

Dat laatste wordt Thomann onder meer bij de artikelen op hockey.nl ingewreven. Ondanks de ophef heeft Thomann geen spijt van haar uitlatingen. ‘De volgende keer zou ik het weer zeggen. Als ik ergens van overtuigd ben, zeg ik dat. Ik hoorde overal dat de strijd ging tussen Cartouche en Schaerweijde. hdm werd vergeten. Dat vond ik onterecht. Het was een strijd tussen drie clubs, waarvan ik Cartouche en hdm de beste vind. Zo beleef ik dat en dan zeg ik dat. Mensen houden daardoor van me of hebben een hekel aan mij.’
Voor Thomann is de affaire-Schaerweijde door de excuses van het bestuur nu afgesloten. ‘Ik heb door alle emotie vannacht maar een paar uur geslapen. Maar inmiddels zit ik lekker op het strand, ik heb gezwommen en laat alles van me afglijden.’


8 Reacties

 1. dwm-van-der-vis

  Moet het toch even kwijt………. Vorig week begon de spanning voor ons als (Cartouche) ouders naar de wedstrijd Schaerweijde –Cartouche. Extra vroeg weg op DE Zondag en de adrenaline schiet door ons lichamen. Aangekomen op Schaerweijde staat de muziek een friettent en de drankjes klaar voor een mooie middag. En wat voor een middag !! Jongens wat een pot ! Alles wat je wil zien als hockey liefhebber kreeg je te zien. Op en top gemotiveerde topspelers aan beide kanten. Cartouche speelde de 1ste helft geweldig en Schaerweijde gaf niet op en haalde zelfs de finish met een 3-3 ! Huilende en juichende spelers met alle respect naar elkaar toe. Wat een geweldige wedstrijd. Op de weg terug hebben mijn vrouw en ik niets tegen elkaar gezegd en zaten alleen maar voor ons uit te staren met af en toe…..ongelofelijk ! ’s avonds waren we kapot van de spanning ! Ik wil gewoon beide partijen bedanken voor een onvergetelijke middag met tophockey en alle randverschijnselen ………ach die horen daar ook bij ! Schaerweijde en Cartouche ! Bedankt !!

 2. tijoboot1972

  Ik heb ook een prachtige wedstrijd gezien. Houdini act van Schearweijde. Maar ik vind het een beetje overtrokken dat men zo reageert op : "alles is vorbei" Dat wordt in het voetbal gezongen, nee, hockey, is geen voetbal, dat weet ik ook. Het is geen schelden, het is in geen enkel manier gelieerd aan de 2de wereld oorlog. Het wordt nu wel heel groot gemaakt. Dit komt van wiki : https://en.wikipedia.org/wiki/Germany%E2%80%93Netherlands_football_rivalry Cartouche had gewoon 0-4 moeten maken en dan was het klaar geweest. Thomann besloot zich in te graven en dat is haar Waterloo geworden. Dat is heel sneu voor Cartouche, een verkeerde beslissing. Ja en dan zijn de playoffs voorbij.

  1. inekebotden

   Lieve Sonja, Ik ben een collega die jou heel hoog heeft zitten. Nogal logisch doet het pijn. Jesus, om op zó n manier het niet te halen. Ja natuurlijk ben je dan helemaal doodziek. " Thoman, alles ist vorbei" klopt derhalve. Daarnaast getuigt een dergelijk gezang dat jij een grote bent. Ze zingen jou persoonlijk toe. Ik snap dat je dat dan niet wil horen op zo'n moment, maar jouw stijl, straight en duidelijk en direct, lokt het soms wat uit. Ik hou daarvan. Ik bewonder jou daarom. Blijven doen! En daarnaast, gewoon even groots ook incasseren. Hoort er nou eenmaal ook bij. Hoe hard het ook raakt. Hoewel het je opk weer siert dat je laat merken dat het je raakt. Ik vind je een hele grote, zeer succesvolle coach, ik had het je enorm gegund en natuurlijk was het meer dan verdiend Ik wens je een verdiende fijne vakantie! Liefs, Ineke Botden

 3. jasper-de-koning

  Als Schaerweijdefan vond ik het natuurlijk niet terephthalate wat te zei. Een beetje uitlachen hoort er bij, maar wat sommige mensen hebben gezegd, gescholden, en zelfs keihard door de microfoon hebben gezongen, is ongepast. En het had ook maar een bal gescheeld en ze had gelijk gehad... Wie had er dan gezegd, ik zei het toch? Juist, Sonja Thomann.

  1. jasper-de-koning

   TerephLte orzo is terephthalate

 4. jasper-de-koning

  Is terecht. Autocorrect

 5. A.VON WEILER

  Geachte mevrouw Thomann, als ik uw telefoonnummer zou hebben gehad, zou ik u zeker hebben gebeld. Heb ik niet, dus dan op deze manier. Ik heb op een onbewaakt moment, de microfoon gepakt en gezegd: " Thomann, alles ist vorbei"" Dat is het ook, de playoffs dream van Cartouche is voorbij. Dit heeft niets met uw Duitse achtergrond te maken. De kreet komt uit 1992 en werd voor het eerst gebruikt door de Deense supporters, tijdens het EK voetbal. Ik heb uit de media en vooral van het Hockeybestuur van Schaerweijde, begrepen, dat u daar niet content mee was. Het hockeybestuur heeft mij aangesproken op mijn gedrag. Ik heb u nooit willen beledigen. Ik wilde u er op wijzen dat jullie , niet de playoffs hebben gehaald. Was het netjes? Mijn reactie werd zeker geholpen door uw uitlatingen in de pers van de afgelopen tijd. Ik heb u niet fysiek aangevallen, ik heb u persoonlijk niet aangesproken. Ik heb u niet uitgescholden. Maar mijn excuses als mijn opmerking teveel was. Arnold von Weiler

 6. PeterBak

  'Grote mond, dikke lip' ...


Wat vind jij? Praat mee...