Stefan Duyf over Push: ‘Wij hadden nu negen punten moeten hebben’

Het nieuwe seizoen voor de heren van Push is nog niet zo succesvol als gehoopt. Het team van Stefan Duyf, dat vorig seizoen degradeerde naar de Overgangsklasse, staat nu na twee nederlagen en één overwinning op de achtste plaats in poule B.

Wat is er allemaal veranderd na de degradatie uit de Promotieklasse?
‘Er is enerzijds een hele hoop veranderd, anderzijds niet. Zo hebben wij afscheid moeten nemen van verschillende spelers, maar hebben we ook veel nieuwe spelers kunnen toevoegen aan ons team. Wij zijn nu veranderd in een ontzettend jong team, met veel eigen spelers uit de A-jeugd. Daarnaast hebben wij het begeleidingsteam verrijkt met Arend-Jan Broekmans (trainer, red.). Dat is echt een aanwinst voor het team. Verder hebben wij nog steeds dezelfde doelen en willen nog steeds een sterk team neerzetten.’

Hoe is het team nu?
‘Wij hebben helaas afscheid moeten nemen van een aantal oudere spelers met veel ervaring. Veel van hen speelden tussen de zes en elf jaar in Heren 1. We nemen afscheid van bij elkaar genomen zestig jaar Heren 1. Dat is behoorlijk veel. Er is een mannetje of negen van de oude kern weg. Zo wilde het ervaren vijftal Hugo van Mol, Ard Seelen, Kjeld Ossel, Quint van der Weerden en Gijs van der Ven een stapje terug doen. En zijn wij een drietal spelers kwijt aan de hoofdklassers Oranje-Rood en Tilburg. Wij staan als club te boek als opleidingscentrum, om vervolgens door te stromen naar het grotere werk. Veel talenten vertrekken dus. Dat is jammer voor Heren 1. Dit jaar hebben wij veel jonge jongens uit de A kunnen toevoegen aan ons team. Wij moeten roeien met de junioren die we hebben. De gemiddelde leeftijd van het team is nog geen 21 jaar. Verder is Thijmen Bantje overgekomen van Zwart-Wit. Hij is met dertig jaar ook meteen de oudste. Hij heeft voorheen al bij Push gespeeld en in de tussentijd zeven jaar bij Zwart-Wit. Een echte topper, zoals een Milan van Baal of Robbert van Peppel, ontbreekt nog steeds in het team, maar dat moet op dit niveau niet nodig zijn.’

Push-coach Stefan Duyf langs de lijn. Foto: Willem Vernes

Hoe pak je de draad weer op na zo’n teleurstelling?
‘De degradatie was geen verassing voor ons. Wij hadden op dat moment gewoon niet de kwaliteit en het materiaal om beter te kunnen dan we deden. Belangrijk was om niet in zak en as te zitten. We moeten door. Dat wij er in de laatste speelronde uit vlogen, doet ook wat met mij als coach. Maar het geeft ook de drive om opnieuw te knokken en weer aan te kunnen haken bij de Promotieklasse. Dat is ook onze doelstelling dit seizoen. Mijn contract is in goed overleg met Push verlengd. Push voelt goed voor mij. Het afscheid van veel ervaren jongens is jammer, maar biedt ook perspectief voor nieuwe doelen.’

Hoe bevalt de Overgangsklasse tot nu toe?
‘Wij hadden nu gewoon negen punten moeten hebben. We spelen absoluut niet slecht en hebben veel balbezit en halen veel corners. Alleen maakt de tegenstander de goals en wij niet. Wij doen onszelf ontzettend tekort. De wedstrijd tegen Helmond winnen we wel, maar tegen Huizen en Reigers verliezen we. Niet dik, maar we verliezen wel. We zijn het afgelopen weekend bij Reigers zo’n dertig keer in de cirkel geweest. We kregen ongeveer twaalf corners, maar er gaan er nul in. Reigers kwam minder in de cirkel, maar benutte de kansen en maakte wel op de juiste momenten goals. Ook dan speelt het verschil in leeftijd en ervaring wel mee. Ik heb een jongen van zeventien op de kop staan. Ik vind het niveau van de Overgangsklasse zeker niet tegenvallen. Het is wel anders. Dit is meer vechthockey. Wij moeten onze mouwen opstropen. Wij kunnen hier zeker wedstrijden winnen. We missen alleen nog de afmaker. In de voorbereiding lukte dat afmaken wel. Daar maakten we in zeven wedstrijden minimaal vijftig goals. Nu hebben wij drie wedstrijden gespeeld en maar vijf goals gemaakt. We halen de trekker niet over en dat moeten we wel gaan doen.’

Wat zijn jullie doelstellingen dit jaar?
‘Op dit moment zijn wij totaal niet klaar voor de Promotieklasse. Wel blijft dit de doelstelling die wij proberen na te streven dit seizoen. Wij zijn een dominant team, waar deze doelstelling zeker bij past. We moeten nog heel veel wedstrijden, dus genoeg kans om aan onszelf te werken.’


Wat vind jij? Praat mee...