Vooruitblik OVK (H): ‘Papadrew’ verras je niet met een stuiterballetje

Hoe kan het toch dat Andrew Eversden zo beheerst controle krijgt over de stuiterballen die op hem afkomen? Een deel van het antwoord op deze huiskamervraag is in aanloop naar de kraker HIC – Cartouche (zondag, 14.45 uur) best een onthulling.

Als één van de weinige Hoofd- en Overgangsklasse spelers leerde hij als klein mannetje namelijk hockeyen… op gras. In Winsum. Pardon, waar zegt u? In dit noord-Groningse forensendorp schakelde men als één van de laatste hockeyclubs in ons land over op kunstgras.

Waar de raspaardjes uit de Randstad allang over egale velden trippelden, rende het zoontje van twee Engelse ouders vol vuur over een hobbelig veld langs de doorgaande route op weg naar Schiermonnikoog.

Negen jaar Hoofdklasse

De centrale verdediger van HIC werd er niet slechter van. Er zijn niet veel hockeyers in ons land die negen seizoenen Hoofdklasse (Laren, Den Bosch, Hurley) op hun c.v. mogen bijschrijven. Uiteraard lag dat niet alleen aan zijn eerste hockeyjaren in Winsum. Eenmaal terecht gekomen bij hockeyclub Groningen, toen hij elf jaar was, bleek dat Eversden sowieso een talentvol speler was.

Ervaring overbrengen

Intussen zijn we ruim twintig jaar verder en gaat Andrew in de selectie van HIC door het even als ‘Papadrew’. ‘Ik ben 31 jaar en daarmee de oudste speler van ons team. Dan krijg je dat. Heel stiekem vind ik dat ook wel leuk. We hebben een aantal jonkies in ons team die zich soms nerveus tonen voor een wedstrijd, terwijl het voor mij bij wijze van spreken ‘another day at the office’ is. Ik herken dat natuurlijk, want als jonge speler speelde ik met Laren in de Hoofdklasse. Juist om deze reden vind ik het leuk mijn ervaring over te brengen en om na mijn hockeyloopbaan aan de slag te gaan als coach.’

Flink aan de bak

Het wil overigens niet zeggen dat Eversden het alleen op routine kan. Integendeel. ‘Ik speel dit seizoen na vele jaren weer in de Overgangsklasse, maar vooral tijdens de duels tegen pakweg de top-zes moet ook ik flink aan de bak. Het niveau ligt dan hoog. Het valt mij op dat het verschil tussen die bovenste zes en de onderste helft best groot is. Wat dat betreft is het mooi dat we na volgend seizoen een Promotieklasse krijgen. In zo’n afdeling speel je denk ik 22 topduels.’

Druk als ondernemer

Maar maakt Eversden dit nog mee?

‘Poeh, geen idee. Ik enk dat ik er na dit jaar sowieso nog een seizoen aan vastplak. Ooit zei ik dat ik tot mijn 36ste wilde hockeyen, nu denk ik dat het drie jaartjes eerder wordt. Ik leef nog steeds helemaal voor het hockey, ik app er veel over, ik lees alles op hockey.nl, maar andere zaken worden ook belangrijker. Als zelfstandig ondernemer heb ik het behoorlijk druk. Vijfmaal per week trainen met Hurley, waarvan tweemaal overdag, werd steeds lastiger.’

‘HIC prima vervolgstap’

Eversden besloot de laatste jaren van zijn actieve loopbaan op niveau niet meer grotendeels op de bank te zitten.

‘HIC is een prima vervolgstap voor mij gebleken. Ik kende Dirk Verhagen goed, die drie jaar assistent bij Hurley was, en we hebben een prima groep waarmee we een serieuze rol meespelen in de top van de Overgangsklasse.’

‘Cartouche de beste ploeg’

Of dat ook het geval is na zondag, is de vraag. HIC neemt het op tegen Cartouche. Verliezen betekent zo goed als zeker afhaken in de race om de play-offs. Bij winst is alles nog mogelijk.

Eversden: ‘Het kan vreemd lopen. HIC stond vorig jaar bij het ingaan van de winsterstop ruim bovenaan en na de winterstop verloren ze zesmaal op rij. Nu zie ik dit Cartouche niet zo snel doen. Ik vind het de beste ploeg uit onze afdeling, beter dan Schaerweijde. Het is een complete ploeg, een ervaren ploeg en ze zijn in staat om ondanks veel blessures toch te blijven winnen. Dat kenmerkt een kampioensploeg. Het wordt dus lastig, maar ik verheug mij erg op deze wedstrijd.’

‘Lejeune meer corners gunnen’

De routinier denkt dat HIC op dit moment op 70 tot 75 procent van zijn mogelijkheden zit. Waar liggen groeikansen?

‘We beschikken met Luc Lejeune over een uitstekende corner. Ik denk dat wij hem meer corners moeten gunnen. Minder snel voor eigen succes gaan. Wanneer wij in staat zijn om Luc vijf of zes corners per wedstrijd te geven, en hij benut er twee of drie, dan heb je al bijna gewonnen. Daar ligt misschien wel twintig procent groei. Uit de statistieken blijkt namelijk dat wij één van de minst gepasseerde verdedigingen zijn, maar dat we aan de andere kant tot de minst scorende ploegen behoren. Daarin moeten we een betere balans zien te vinden.’

Aan Cartouche dus de gratis tip de strafcorner van HIC nog eens door te nemen. En bewuste stuiterballetjes op Eversden? Laat maar, die had ‘Papadrew’ op het gras van Winsum al onder controle!

 


Wat vind jij? Praat mee...