MOP-duo Boomgaardt en Paumen naar Tilburg

Ageeth Boomgaardt en Maartje Paumen staan vanaf volgend seizoen aan het roer bij promotieklasser Tilburg. Het trainersduo van competitiegenoot MOP volgt Martin van der Rakt op bij het damesteam van Tilburg. Boomgaardt en Paumen hebben een driejarige verbintenis getekend. De Brabantse club spreekt de ambitie uit om binnen drie jaar een structurele hoofdklasseploeg te worden.

‘Met Ageeth en Maartje de komende jaren aan het roer van Dames 1 zijn we ervan overtuigd de stap naar de Hoofdklasse te kunnen maken’, zegt bestuurslid Bart Schraven in het persbericht van Tilburg. ‘Er is een continue doorstroming van veel kwaliteit in onze jeugd, waardoor we een systeem hebben staan om in de Hoofdklasse te komen én blijven.’ Sinds de fusie in 2011 speelde het damesteam van Tilburg nog nooit in de Hoofdklasse.

Ageeth Boomgaardt en op de achtergrond Maartje Paumen. Foto: Willem Vernes

Boomgaardt vindt het een ambitieus doel. ‘Je moet je ook niet te veel op die drie jaar vastpinnen’, vertelt de voormalig international (192 caps). ‘Er zit een aantal stappen tussen promoveren en stabiele hoofdklasser worden. Maar het is goed om hoge doelen te stellen. Het zegt ook iets over hoe ambitieus de club Tilburg is. Dat ze snel willen promoveren, dat is duidelijk.’

‘Succesvol afronden bij MOP’

Tilburg vroeg specifiek naar het trainersduo van MOP, zo vertelt Boomgaardt. ‘Het was geen absolute voorwaarde om samen ergens aan de slag te gaan, maar het triggerde ons wel. Het spreekt voor zich dat Maartje en ik een goede klik hebben. We vullen elkaar goed aan.’

Het duo is bezig aan het tweede seizoen in Vught en maakt bovendien het seizoen af bij MOP. Vorig jaar eindigde de formatie uit Vught op de tweede plaats in de Promotieklasse. In de play-offs was Bloemendaal over drie wedstrijden te sterk. Dit seizoen is MOP na elf wedstrijden koploper.

Maartje Paumen op archiefbeeld. Foto: Willem Vernes

Dinsdagavond is de spelersgroep uit Vught ingelicht. ‘De meiden hadden het totaal niet verwacht’, vertelt Boomgaardt. ‘Hoeveel impact zo’n aankondiging ook heeft, dit hoort ook bij het coachvak. Ons contract liep af bij MOP. Rond de winterstop kijken clubs alvast naar de samenstelling van volgend seizoen.’

Saillant detail: op 15 maart staat de competitiewedstrijd tussen MOP en Tilburg op het programma. Tilburg heeft ‘slechts’ zes punten achterstand op de koploper uit Vught. Boomgaardt: ‘Natuurlijk staan we daar met de pet op van MOP. Moge de beste winnen. Wij willen er in ieder geval alles aan doen om met MOP te promoveren naar de Hoofdklasse. Het is een droom om dit seizoen met de meiden succesvol af te ronden. Er zijn genoeg voorbeelden dat dat kan, kijk maar naar Rick Mathijssen vorig seizoen bij Amsterdam.’

View this post on Instagram

Topsport is voor ons teamsport. Daarom valt deze beslissing van de club ons ook ontzettend zwaar. Wij staan voor 1000% achter onze ‘Boom’ & ‘Paum’ en zij staan achter dit gouden team tot en met de laatste minuut en dat blijft zo. Topsport is emotie en dit doet pijn, maar wij willen iedereen laten zien dat niets sterker is dan onze passie en professionaliteit voor dit team en dat daar niks aan verandert. Topsport is ook afmaken waar je aan begonnen bent. Daarom zijn wij teleurgesteld dat hiermee een einde wordt gemaakt aan onze gezamenlijke teamdroom met Ageeth en Paum, maar zeker niet minder gemotiveerd om dit seizoen samen met onze fantastische staff alles uit dit gouden team te halen. Je weet pas hoe goed het voelt om te winnen, als je belangrijke wedstrijden hebt verloren. Dit voelt als een verlies, maar wij gaan strijden voor onze grootste overwinning ooit, als team MET onze ‘Boom’ & ‘Paum’!

A post shared by VMH&CC MOP DAMES 1 (@mopdames1) on


Wat vind jij? Praat mee...