PK (D): ‘Wij gaan HIC volgende week slachten’

Op de zesde speeldag in de Promotieklasse heeft HGC de koppositie overgenomen van MOP. MOP verloor op bezoek bij het laag geklasserde HIC (2-0), terwijl HGC afrekende met 2-1 afrekende met Almere. In Tilburg speelde de thuisclub een thriller tegen Nijmegen. In de laatste minuut werd het 5-4 voor de Tilburgers, maar Nijmegen is er vast van overtuigd dat de eerste winst volgende week gaat komen. ‘Ik ben er zeker van dat we HIC gaan slachten’, aldus een zeer strijdbare assistent-coach Bart Broeders. 

Bij de dames van HIC lijkt zo langzamerhand alles op zijn plek te vallen. Met acht nieuwe speelsters en velen die een belangrijke verandering in hun privébestaan beleefden (studie, verhuizing, nieuwe baan), was de focus niet altijd superscherp op het hockey gericht.
Zo gaat dat soms, maar trainer-coach Fleur van de Kieft heeft het idee dat de selectie intussen de draai van ‘storming’ naar ‘norming’ heeft gemaakt.
Een overwinning op koploper MOP, het werd 2-0 in Amstelveen, helpt dan zeer in het proces om de weg naar boven te vinden. Vorig seizoen streed HIC nog in de play-offs om een plek in de Hoofdklasse, maar door de genoemde omstandigheden verliep de seizoenstart niet, waar Van de Kieft stilletjes op hoopte.

Antwoord op tactiek MOP

‘Wij hadden vandaag een goed antwoord op de tactiek van MOP. Je ziet dat deze ploeg heel erg in systemen speelt en dat ze bijvoorbeeld op het middenveld heel breed op een lijn spelen. Daar hadden we vat op door half court te spelen. We kregen voor rust diverse kansen, maar we maakten op een heel goed moment de 1-0, namelijk een minuut na rust. Gaandeweg de tweede helft leek het alsof MOP uit frustratie de ballen naar voren ging slaan. En daarbij stak onze doelvrouw Sophie van Melis in een uitstekende vorm. Een goede keeper pakt punten voor je den dat is vandaag gebleken.’
Ageeth Boomgaardt, trainer-coach van MOP, zag haar team een prima eerste helft spelen. ‘HIC zakte in tot half court en dan moet je zorgen dat je zelf niet teveel fouten maakt. Daarbij heeft HIC een paar snelle spitsen, dus dat is altijd gevaarlijk in de counter. Door de snelle tegentreffer na rust gingen we meer tegen onszelf hockeyen en daardoor liepen we achter de feiten aan. Het heeft denk ik te maken met de grilligheid van onze jonge selectie. Je probeert het vanaf de kant te coachen, maar dat lukte niet. In feite hadden we nog een hele helft om gelijk te maken – of meer – maar het zat er niet in.’

De coach van de dames van Tilburg, Martin van der Rakt, zat een groot deel van de wedstrijd op het puntje van zijn stoel. Zijn team en tegenstander Nijmegen speelden een enerverende wedstrijd met een zeer spannend scoreverloop en een apotheose die helemaal paste bij dit hockeygevecht.
Het was de pas 17-jarige Iris Mohringer die via een uitspeelcorner de 5-4 op het scorebord bracht. Het was alweer haar zevende treffer van het seizoen en ditmaal dus een hele belangrijke. Door de winst op Nijmegen staat Tilburg op tien punten en daarmee keurig in de middenmoot. ‘Onze doelstelling is lijfsbehoud. Het seizoen is nog enorm lang, maar voorlopig hebben we negen punten meer dan de twee onderste ploegen’, aldus de blije Van der Rakt na afloop.
Hoe dicht winst en verlies bij elkaar lagen, toont de strafcornersituatie aan de andere kant. Nijmegen mocht ook aanleggen bij een tussenstand van 4-4, maar de rake klap werd afgekeurd omdat de bal na het aangeven volgens de arbitrage niet buiten de cirkel zou zijn geweest. En dan telt ‘ie dus niet.
Van der Rakt zag zijn team voor de rust van een 2-1 voorsprong naar een 2-3 achterstand gaan. ‘Wij maakten achterin twee enorme fouten, waardoor Nijmegen in minuut 28 en 29 op voorsprong kon komen. Wij maakten het onszelf daardoor erg lastig, maar er zat veel veerkracht in de ploeg. In veel gevallen zie je dat de bal na zo’n situatie opportunistisch richting de cirkel wordt gespeeld. Het is een compliment aan ons team dat wij dat niet deden. We beleven verzorgd hockeyen en we schakelden een tandje bij. Dat is een stuk volwassenheid die we ten opzichte van vorig seizoen nu wel tonen.’

Iris Mohringer

Dat Iris Mohringer het verschil maakte, deed Van der Rakt deugd. ‘Als Tilburg moeten we het qua aanwas vooral van onze jeugd hebben. Iris is nog een A-speelster, maar we hebben haar bewust overgeheveld naar Dames 1. Ik vind het bijzonder knap dat zij mentaal de rust kan bewaren om in cruciale situaties tot scoren te komen. Ik geef het je te doen met zo’n uitspeelcorner. De meesten leggen zichzelf een enorme druk op. Zo van: ik moét nu scoren.’
Mohringer scoorde intussen zeven van de vijftien goals voor Tilburg. ‘Ze is echt een meisje van de club die ook in de voorcompetitie nog met MA1 meedeed om ze op weg te helpen naar de landelijke jeugdcompetitie. Vandaag deden ook twee andere A’tjes mee, die gisteren nog de play-offs om kwalificatie naar de landelijke jeugd speelden. En ze deden het tegen Nijmegen prima.’

Gifbeker leeg

Tja, en dan Nijmegen waar de gifbeker kennelijk helemaal leeg moet.
Assistent-coach Bart Broeders: ‘We speelden vandaag supergoed, we werkten hard, de kop ging geen moment omlaag en twee minuten voor tijd maakten we eigenlijk de 4-5. Op de video was te zien dat de bal bij het nemen van de strafcorner buiten de cirkel was. En na die eerste euforie die wij toonden, kreeg Tilburg in de slotfase ook een corner te nemen en die ging erin. Ik ben trots op de werklust en ik ben er zeker van dat we volgende week HIC gaan slachten.’


2 Reacties

  1. smitannelotte

    Sabine van Eijck scoort ipv Mady Hof bij HCR - Victoria

  2. michel

    ‘Ik ben er zeker van dat we HIC gaan slachten’ iets minder hautain mag wel als je op de laatste plaats met 1 punt staat.


Wat vind jij? Praat mee...