OR-Pakistanen Rizwan en Rashid naar Schaerweijde, als ze visum krijgen

Met het aantrekken van de Pakistaanse internationals Muhammad Rizwan (29) en Mehmood Rashid (31) van Oranje-Rood heeft promotieklasser Schaerweijde onderstreept dat ze terug wil naar de Hoofdklasse. De internationals hebben voor twee seizoenen getekend. Rizwan – aanvoerder van Pakistan op het WK in India – geeft aan dat de breuk met topclub Oranje-Rood van beide kanten kwam.

‘Club very good. Very friendly. We didn’t feel away from home’ zijn de mooie woorden die Rizwan na zeven jaar over heeft voor Oranje-Rood, waar hij samen met zijn maatje Mehmood Rashid furore maakte. In het shirt van Oranje Zwart waren de Pakistanen onder coach Michel van den Heuvel belangrijke pionnen in het enorme Eindhovense succes. Drie landstitels, van 2014 tot 2016, een EHL-titel in 2015, met Rashid als de onverzettelijke linksachter en Rizwan als de complete middenvelder.

De Pakistanen als meubilair van de club. Na zeven mooie jaren was de liefde van beide kanten wat gedoofd, denkt Rizwan. Bij de EHL in Eindhoven zaten ze samen op een hoekje van de tribune als Jut en Jul na de uitschakeling naar de wedstrijden in het paasweekend te kijken. De grote lach van een aantal jaar geleden bij Oranje Zwart was verdwenen, na een vervelend seizoen. Rizwan en Rashid blijven zelf onafscheidelijk. Ze zijn altijd goede vrienden geweest en zijn ook altijd kamergenoten bij het Pakistanse team.

Rizwan berust in vertrek bij Oranje-Rood

De ervaren Muhammad Rizwan zegt dat hij wel berust in het vertrek bij Oranje-Rood. Donderdagavond werden de twee Pakistanen, samen met Bob de Voogd en Robert van der Horst, voor de playoff-wedstrijd van de hockeysters van Oranje-Rood tegen Amsterdam in het zonnetje gezet. In het shirt van Oranje Zwart waren de Pakistanen en hun teamgenoten onverslaanbaar. In het shirt van fusieclub Oranje-Rood haalden ze in drie jaar tijd slechts één EHL-ticket.

‘In het leven kun je niet altijd kampioen worden. Je hebt de goede en de slechte tijden. Afgelopen jaar was zwaar. Maar met Oranje-Zwart hebben we geschiedenis geschreven’, reflecteert de ijzersterke Pakistaanse middenvelder op de afgelopen seizoenen. ‘We hebben ons altijd thuis gevoeld in Eindhoven. Maar soms moet je weggaan. Ik denk dat het gevoel om afscheid te nemen van beide kanten kwam. Ik ben blij dat we donderdag op een mooie manier werden uitgeluid. Zoiets doen ze niet als het gevoel niet goed is van beide kanten. Voor ons is het heel moeilijk om weg te gaan hier.’

Het afscheid van Mehmood Rashid en Muhammad Rizwan bij Oranje-Rood, samen met Bob de Voogd en Robert van der Horst. Foto: Frank Laracker/Orange Pictures

‘We hoorden dat het in Zeist heel prettig wonen is’

Rizwan klinkt ontroerd als het over hun vertrek uit Eindhoven gaat. Muhammad Rizwan en Mehmood Rashid gaan komende week terug naar hun familie in Pakistan. Dan komen ze in augustus terug naar Nederland. Ze gaan dan in Zeist wonen. ‘We hoorden dat het daar heel prettig is. Een soort klein Amsterdam, vertelden ze ons’, zegt Rizwan, die aangeeft dat het duo niet zelf op zoek is gegaan naar een Hoofdklasse-club.

‘Wij hebben zelf geen contact gezocht met andere clubs. Oranje-Rood is onze club in Nederland. We kwamen ook naar Nederland om specifiek voor Oranje-Zwart te hockeyen. We wilden niet elk jaar naar een andere club. Maar Schaerweijde benaderde ons en de Pakistaanse assistent-coach Razwan Ahmed heeft ons overgehaald om naar Zeist te komen. Hij vertelde dat Schaerweijde een mooie en goede club is. Het lijkt misschien vreemd dat we in de Promotieklasse gaan hockeyen. Maar voor ons is een het mooie nieuwe uitdaging, om naar de Hoofdklasse te promoveren. We hebben getekend voor twee jaar. Veel mensen op Oranje-Rood die we spraken, waren verbaasd dat we weggaan bij de club. Als Schaerweijde niet was gekomen, waren we teruggekeerd naar Pakistan.’

Met Fareed Ahmed loopt er al een Pakistaanse speler in Zeist. Met de drie Pakistanen, de Franse keeper Corentin Saunier, misschien oud-international Ronald Brouwer nog in de gelederen en de spelers die er nu hockeyen, is de missie voor promotie naar de Hoofdklasse kansrijk, als het dit jaar niet lukt.

Mehmood Rashid en Muhammad Rizwan aan het trainen op Leiden, ter voorbereiding op de Champions Trophy in Breda. Foto: Willem Vernes

Suzan Veen: ‘Ze krijgen echt een opleidende rol’

Coach Suzan Veen is in haar nopjes met de komst van het illustere Pakistaanse duo. ‘We zijn een elftal aan het bouwen en we krijgen nog een bups goede jeugd die eraan komt. Maar de Pakistanen brengen een stukje volwassenheid en branie. Dat kunnen ze in sneltreintempo aan onze spelers doorgeven. Ik ben ontzettend blij dat zij komen’, is de reactie van de oud-international, die met Schaerweijde dit seizoen nog kans maakt op promotie naar de Hoofdklasse. Zondag speelt de nummer vier tegen kampioen Hurley. ‘Rizwan en Rashid zijn ook echt hockeydieren. Liefhebbers. Ze krijgen een opleidende rol. Ik ben daar heel trots op. Of het vreemd is dat wij twee buitenlanders aantrekken in de Promotieklasse? Nee, wij denken verder dan de Promotieklasse. Daar gaan deze jongens veel aan bijdragen.’

Er is slechts één voorbehoud. De twee Pakistaanse spelers hebben een overeenkomst voor twee jaar getekend bij Schaerweijde. Het is nu alleen nog aan de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) om de spelers een visum te verstrekken. Dat is nog niet rond. Omdat de Promotieklasse nieuw is, blijft het onduidelijk wat de status is van deze klasse. Als Schaerweijde promoveert is er sowieso geen probleem. Maar als Schaerweijde in de Promotieklasse blijft, moeten ze wachten en hopen dat een visum voor de Pakistanen wel rond komt.

Lees ook:


8 Reacties

 1. luchtisblauwgrasisgroen

  Mooi voor Schaerweijde! Hoop dat ze promoveren. Blijft Ronald Brouwer ook aan?

 2. elefante-azul

  dacht laatst in het AD gelezen te hebben dat Schaerweijde geen koopclub meer is ..... Wat zou het prijskaartje zijn?

 3. elefante-azul

  Even opgezocht uit het artikel uit AD: "Schaerweijde is onder leiding van Veen bezig aan een transformatie van koopclub naar opleidingsclub. Niet veelal uitgerangeerde buitenlanders, ZOALS IN HET VERLEDEN (en bedankt), maar talenten uit eigen kweek moeten het fundament van het team vormen (...)." Tsja....

 4. rancoburgzorg

  Welke grapjas zou deze jongens wijs hebben gemaakt dat "Zeist een soort klein Amsterdam" is?

 5. jehofa95

  laten we wel zijn. deze mannen kunnen in hun goede doen je beter rijk dan kwijt zijn. ben benieuwd hoe zij zich in Schaer staande houden

 6. red-elephant

  Vrije interpretatie van eigen kweek bij Schaerweijde.

 7. jobe

  De aankomende jeugd bij Schaerweijde heeft nog twee a drie jaar nodig. Logische keuze dus. Zeer ervaren ploeg volgend seizoen in De kuil.

 8. MIck

  Misschien kunnen de Pakistanen zelf voor wat aankomende jeugd zorgen 😉


Wat vind jij? Praat mee...