Vooruitblik OVK: ‘Het gaat waanzinnig met Qui Vive’

 

Hou Qui Vive in de gaten! De ploeg uit Uithoorn heeft zo vroeg in het seizoen een aantal indrukwekkende prestaties geleverd. De gedeelde derde plaats op de ranglijst is zeker niet gestolen door de mannen van de nieuwe trainer-coach Tim Oudenaller. Winnen van Cartouche en knappe remises tegen hdm en Tilburg zijn resultaten die met respect worden benaderd door de concurrentie.

‘Het is waanzinnig hoe het gaat. Dat woord gebruiken we ook vaak binnen ons team. Waanzinnig’, zegt aanvoerder Erik Otto. ‘De laatste 4 seizoenen zijn wij een stabiele Overgangsklasser, maar waren we net niet goed genoeg om echt tot de top door te dringen. Tegen de grote ploegen hadden we het altijd lastig. Maar intussen beschikken we over een selectie die veel routine herbergt en die ook al vrij lang bij elkaar is.’

Grote sprongen

De 32-jarige Otto stamt nog uit het tijdperk dat Qui Vive in de Tweede Klasse speelde. Dat was pakweg 14, 15 jaar geleden. ‘Onder Thomas Zwart, Jorge Nolte en mijn broer Wouter hebben we grote sprongen gemaakt. Ik heb nog niet het idee dat het einde in zicht is. Ook in de ervaren spelers zit nog rek. Door onze prestaties zijn we aantrekkelijk geworden voor jeugdige talenten die het niet redden bij de grote clubs in Amsterdam. En enkele oud-Hoofdklassespelers keren weer teug bij ons, zoals Tom en Tijmen Gunther, Jasper Pluyter en Jitte Lochtenberg. Dat scheelt enorm.’

De zege op Cartouche en de gelijke spelen tegen hdm en Tilburg – beiden titelkandidaat – hebben Qui Vive niet aan het zweven gebracht. ‘Wij blijven met beide beentjes op de grond staan. We balen nog steeds dat we zo vlak voor tijd de overwinning op Tilburg uit handen gaven. 5 minuten voor tijd stonden we nog met 3-1 voor. Toch werd het 3-3.’

Teamgeest

Na de pittige seizoenstart lijkt Qui Vive de komende weken op papier mindere tegenstanders te treffen. Achtereenvolgens gaat het om Ring Pass (aanstaande zondag, uit), Rood-Wit (thuis) en Myra (uit). Daarna wacht de topper tegen Breda. Otto: ‘Inderdaad, op papier eenvoudig, maar dat zegt niks. Elke ploeg kan het op zijn heupen krijgen in deze poule en dan wint vrijwel iedereen van iedereen. Wij moeten het ook hebben van onze teamgeest, elke week weer.’

Liefhebbers

Qui Vive is bovendien een team dat bestaat uit echte liefhebbers, zegt Erik. ‘14, 15 spelers houden zich bezig met training en coaching.  Daardoor hebben we veel binding met de club. Zondags staat hier tussen de 300 en 500 man langs de lijn, dat is best veel voor Overgangsklasse-begrippen. Wij trainen met Heren 1 op maandag, woensdag en donderdag en ik zelf bijvoorbeeld geef op dinsdag een dubbeltraining aan Dames 1. En tijdens de herfstvakantie verzorgen we met ons team een clinic voor de jeugd.’

Waar gaat het eindigen dit seizoen? Otto: ‘Moeilijk te zeggen. Wij willen het maximale eruit halen. We zijn erg fit, het klikt heel goed met de nieuwe coach en we zijn erg goed aan het seizoen beginnen. Ik kan het niet anders zeggen: het gaat gewoon waanzinnig!’

Tip van de redactie

Om verder naar uit te kijken dit weekend zijn de wedstrijden:


Wat vind jij? Praat mee...