Zusjes Van Campen zijn komend weekend plots de grootste vijanden

Ze strijden voor een plek in de Tulp Hoofdklasse Dames via de play-outs. Rotterdam en Push werken komend weekend een tweeluik af voor een plek op het hoogste niveau. Pleun van Campen (Push) hoopt op promotie, Merel van Campen (Rotterdam) gaat voor lijfsbehoud. Een ware zussenstrijd.

‘We hebben maandag samen gegeten’, vertelt Pleun. ‘We aten iets met kip en rijst. Ik heb nog even overwogen om het vlees niet goed te doorbakken. Alles om de ander uit te schakelen natuurlijk.’

De twee zussen hebben de grootste lol, donderdagmiddag vlak voor hun laatste training richting het weekend. Al facetimend doen ze hun verhaal. Ze vinden het beiden fantastisch dat ze komend weekend tegenover elkaar staan. Maar dan is er geen sprake van gezelligheid. Want er staat heel wat op het spel. 

‘We waren de hele week al aan het grappen met ons team’, vertelt Pleun, de achttienjarige aanvallende middenvelder van Push. ‘Als MOP dit doet, en Ring Pass doet dat. En Nijmegen doet dan dit… Dan kunnen wij nog derde worden’, deelt ze de gesprekken die ze met haar teamgenoten had. ‘Ik wist dat als we derde zouden worden, we tegen mijn zus zouden spelen’, vertelt Pleun. Ze versloeg met haar ploeg in de laatste reguliere speelronde de kampioen Huizen. Omdat de concurrenten verloren, stond Push plots op een derde plek. ‘Ik heb gegild toen ik het eindsignaal hoorde. Yes, dacht ik. We mogen tegen Merel hockeyen.’

Een foto uit het familie-archief van Van Campen.

Verbazing bij Rotterdam met Push als tegenstander 

Merel, met twintig jaar de oudste van de twee, moet lachen als ze haar zusje hoort praten. ‘We hadden ons met Rotterdam vooral voorbereid op MOP of Ring Pass’, geeft ze eerlijk toe. Echt rekening gehouden met Push als tegenstander, had ze niet. ‘We speelden vorig weekend een oefenwedstrijd toen de Promotieklasse aan de laatste ronde begon. We hielden stiekem de tussenstanden in de gaten. Iedereen was wel een beetje verbaasd dat Push het gehaald had.’

Maar ondanks de verbazing vond Merel het prachtig nieuws. En met haar de hele familie Van Campen. De drie zussen en een broer (Mijntje speelt bij Pinoké en Willem bij HGC) begonnen allemaal met hockeyen bij Breda. En maakten na een tijdje ook stuk voor stuk de overstap naar stadsgenoot Push. Iedereen vloog uit, op Pleun na. 

‘De hele familie komt dit weekend kijken. Echt iedereen is er’, vertelt de jongste Van Campen, die als enige haar stad en club trouw bleef. ‘Dit is echt een familie-krakertje. Maar eigenlijk is er nog veel meer spanning dan tussen ons. Mijn broer Willem is geblesseerd, maar zijn team speelt ook de play-outs. Zij spelen met HGC tegen Hurley. Dat zou ik dit weekend eigenlijk gaan doen. De play-outs kijken bij mijn broer en zus. Nu doe ik zelf ineens mee.’

Merel, Willem, Mijntje en Pleun van Campen.

De ouders van het viertal hebben het dan ook maar druk. Volgens de twee jongste zussen zijn ze iedere week opnieuw weer bezig met het maken van een heuse weekendplanning. Niet naar de woonboulevard, maar plankgas een hoop hockeyvelden af in Nederland. Ditmaal op zaterdag via Rotterdam, naar het Amsterdamse Bos. ‘Ze nemen overal onze hond Moos mee naartoe. Ik denk dat ‘ie een groen sjaaltje om krijgt. Dan zitten ze met Push en Rotterdam al gauw goed’, vertelt Merel. 

Jezelf op televisie zien 

Ze vindt het super om tegen Push te spelen. De club waar ze een paar jaar geleden nog voor uitkwam. Waar ze haar vriendinnen nog heeft en de club op haar houtje kent. ‘We hebben al video’s van ze gekeken. Maar dat is allemaal wel bekend voor mij. Dat scheelt natuurlijk’, vertelt Merel die stiekem al wat wedstrijdspanning voelt. Erover praten zorgt automatisch voor kriebels. ‘Ik durf wel te zeggen dat wij de favoriet zijn.’

‘En wij zijn de underdog’, vertelt Pleun, die haar hele leven een beetje opkeek naar haar grote zus. Maar die rol vindt ze helemaal niet erg. ‘Wij zijn echt een team. We rennen met z’n allen naar voren en met z’n allen naar achteren. Ik hoop echt dat we kansmaken. We hebben echt veel kwaliteit in ons team. Hoe bizar zou het zijn als we volgend jaar in de Hoofdklasse komen? En dat we dan op Viaplay komen? Het lijkt me zo leuk om onszelf op televisie te zien.’

Merel en Pleun van Campen (achterste rij) samen bij Push.

Eerst een taartje, dan de beslissing

Zover is het natuurlijk nog niet. Zaterdag speelt Rotterdam eerst thuis tegen Push. Zondag valt de beslissing in Breda. Het tweetal kan niet wachten. ‘Zondag is ook onze oudste zus jarig. Dus we gaan eerst thuis met de familie een taartje eten’, vertelt Pleun. ‘Ik denk dat ik dit weekend bij mijn ouders slaap’, vertelt Merel. ‘Net zo makkelijk. De hele zondag staat echt in het teken van ons gezin. Ik kijk er echt naar uit.’

‘Het staat in het teken van ons allemaal,’ besluit Pleun. ‘Maar ’s avonds even niet meer hoor. Dan gaan we NAC supporteren. Wie weet kunnen allebei de clubs uit onze stad naar het hoogste niveau promoveren.’


1 Reactie

  1. wildhavanahotmail-com

    Topper Merel 😘


Wat vind jij? Praat mee...