‘Alles wat we bij Tilburg hadden opgebouwd is in een keer weg’

Vragen, ze waren er maandagmiddag in overvloed bij de mannen van Tilburg. Amper bekomen van de eerste degradatieschrik door de bizarre ontknoping bij Voordaan, kwam het eerste vraagstuk vanzelf naar boven. Hoe nu verder? 

Hij is al bijna twaalf jaar speler van het vlaggenschip van Tilburg. Captain Felix Gulinck is een kind van de fusieclub. Maakte al twee promoties (2013 en 2016) en een degradatie (2015) mee. Daar kan sinds maandag de neergang van 2022 aan worden toegevoegd. 

‘Bouwen, bouwen, bouwen. Dat was ons doel vanaf 2016, sinds we terug zijn in de Hoofdklasse’, vertelt Gulinck. ‘Op de ranking lukte dat niet. Maar als team zijn we in die jaren wel gegroeid. Er kwamen steeds betere spelers van buitenaf bij. Hadden een stijgende lijn te pakken.’

En dan de pijnlijke conclusie: ’Nu voelt het alsof wat we in die jaren hebben opgebouwd, in een keer weg is. Ik weet nog niet welke impact dit heeft. Maar zoiets heeft altijd impact.’

Gulinck verloor zaterdag een tand tijdens het tweede duel met Voordaan. Foto: Willem Vernes

Hoe stay-ins toch play-outs werden

Hij kan het weten als cultuurbewaker. Maakte het vallen en opstaan mee. Eerst als jeugdinternational. Een onbevangen talent. Later als cultuurdrager, steunpilaar en verbinder. Binnen en buiten het veld. ‘Voor de club en ons team is dit dramatisch. Ik wil blijven. Al is dit wel een klap, hoor. Die moet ik wel even verwerken. Ik ga nog even goed nadenken wat ik doe, maar Tilburg is mijn club.’

Daarom doet de dolksteek via de shoot-outs, na die bizarre 4-4, ook zo veel pijn. ‘Dat denk ik ook. We hadden echt het vertrouwen dat we erin zouden blijven. Hebben deze wedstrijden op een positieve manier benaderd. Daarom noemden we ze ook stay-ins. Het zijn uiteindelijk dus toch play-outs geworden.’ 

De afgelopen week trekt in een flits aan hem voorbij. Emoties. Goals. Hoop. Teleurstellingen. ‘Het lijkt wel alsof we in een film zitten, die niet voor ons is geschreven, maar voor Voordaan. Dat we er op deze manier uitgaan…’, klinkt het zuur. ‘De eerste pot hier, afgelopen donderdag. Man, toen waren we veel beter. Hadden we veel kansen. Dáár hadden we het moeten killen.’

‘Zaterdag speelden we goed. In de derde pot gingen we veel te veel mee in de chaos. Je weet dat het hier kan spoken. We gingen te veel naar voren, lieten ons meeslepen door Voordaan en het publiek. Dat hadden we juist niet moeten doen. We zijn gewoon beter, vind ik. Nu bleef het superspannend en was het een muntje opgooien bij de shoot-outs.’ 

Ik kan me niet voorstellen dat de internationale spelers op het tweede niveau willen spelen Tilburg-captain Felix Gulinck

De Argentijnse sterren Casella en Tolini. Spelen zij volgend jaar nog bij Tilburg? Foto: Willem Vernes

Bovendien liep hij zelf schade op tijdens het tweede duel. ‘Ik kreeg een elleboog in mijn gezicht, waardoor ik een tand ben verloren. Ik zei toen nog: omdat we winnen, maakt die tand me niet zoveel uit. Maar nu het zo is gelopen, is het dubbel shit.’

Hij gaat zondag eerst op vakantie. De zinnen verzetten na dit extreme seizoen, dat mentaal veel van hem vroeg. ‘Hoe ons team er daarna uit komt te zien, zien we in de komende twee maanden. Het lijkt me niet logisch dat de ploeg blijft zoals-ie is. Ik kan me bijvoorbeeld niet voorstellen dat de internationale spelers op het tweede niveau willen spelen. Dat begrijp ik ook wel. Maar ik hoop dat we proberen om het team bij elkaar te houden.’

De toekomst van zijn ploeg is opeens ongewis. Een exodus van de vijf buitenlandse spelers dreigt. Tot september hebben ze de tijd om te bouwen. Ditmaal aan een plan dat, voor Tilburg, hopelijk langer houdbaar is. 


Wat vind jij? Praat mee...