Pinoké verpest rentree Hertzberger dankzij bizar slot: 4-5

Rotterdam heeft de eerste seizoenshelft op een bizarre manier afgesloten. De titelkandidaat verloor zondag thuis met 5-4 van Pinoké. Dat stond zestien minuten voor tijd nog met 4-1 achter, maar boog dankzij een zinderende slotfase de score om. De Amsterdammers verpestten daardoor de rentree van Rotterdam-icoon Jeroen Hertzberger, die opstond uit zijn hockeypensioen. De 39-jarige oud-international tekende voor de openingsgoal in de wedstrijd waarin Pinoké de langste adem had.

Ze kwamen brullend uit de dug-out. Alsof ze kampioen waren geworden vierde Pinoké zes seconden voor tijd de winnende goal van Miles Bukkens. Eentje die heel ver weg leek, omdat Pinoké zo dik op achterstond stond. Vier goals in het laatste kwartier gaven de middag een totaal andere kleur. Het deed veel pijn bij Rotterdam, dat de hele dag naar deze wedstrijd hunkerde.

Er ging uren voor de wedstrijd namelijk al een soort Sinterklaas-spanning door het Schouten Zekerheid Stadion. Dat kwam niet alleen door het knappe gelijkspel van de Rotterdamse dames tegen Amsterdam (0-0), maar vooral omdat ‘hij’ er weer was. Hij was natuurlijk Hertzberger. Een clublegende met de hoofdletter C. Hij nam in de lente afscheid tegen Klein Zwitserland, met tranen in de ogen na 22 seizoenen in de hoofdmacht bij zijn Rotterdam.

Een half jaar later maakte hij zijn comeback. Want, natuurlijk stond-ie nog op de spelerslijst voor noodgevallen. Zo’n situatie ontstond de afgelopen week bij Rotterdam, dat wel heel krap in zijn spitsen kwam te zitten. Natuurlijk kwam dat door de blessure van Tjep Hoedemakers, die anderhalve week geleden de buitenband van zijn knie scheurde en zo’n vier maanden eruit ligt. Bovendien ligt ook Nick van Trigt eruit met een handblessure. 

Koud in het veld maakte Hertzberger de openingsgoal. Foto: Willem Vernes

Het moment waarop iedereen op hoopte

Met zijn eigen rugnummer 11, dat nooit meer door iemand anders gedragen mag worden bij Rotterdam, begon Hertzberger op de bank. Toen hij na een kleine vier minuten in het veld kwam, had zijn ploeg al twee corners – via Pepijn van der Heijden – en een veldkans – door Thijs van Dam – gehad. Hertzberger had nog amper de bal beroerd, toen er na zeven minuten een voorzet vanaf de linkerkant kwam. 

En natuurlijk gebeurde waar iedereen op hoopte. Via de stick van Hertz rolde de bal binnen. Na zes minuten maakte de topscorer aller tijden in de Hoofdklasse zijn 384ste goal op het hoogste niveau. Het publiek stond op de banken. Het ‘I will survive’ klonk zelden zo mooi. Het was speciaal en wonderlijk tegelijk. 

Blijkbaar was Rotterdam zelf ook een beetje van slag door dit schitterende moment. Want in dezelfde minuut maakte Pinoké de gelijkmaker, via hun beste schutter Joep Troost die een voorzet van Florent van Aubel intikte. Zij moesten het vandaag doen zonder hun Duitse sterren Thies Prinz en Teo Hinrichs. Prinz heeft een voetblessure, waardoor hij de laatste drie duels al ontbrak. Hinrichs zit met zijn nationale ploeg in Zuid-Afrika.

Lucieer viert de 3-1. Foto: Willem Vernes

Het kleine wonder

De Duitse klasbakken werden gemist bij de bezoekers. Rotterdam was beter in het levendige eerste kwart en bekroonde dat overwicht met de 2-1 van Guus Jansen, uit een rebound van de derde corner van sleepspecialist Pepijn van der Heijden. De rust keerde daardoor terug bij Rotterdam, dat een paar minuten later ook nog de 3-1 maakte, door een intikker van Dylan Lucieer. 

Dat die score ook de ruststand werd, was een klein wonder. Eerst miste Guus Jansen oog in oog met Pinoké-goalie Hidde Brink een reuzenkans. De aanvaller had alle tijd van de wereld en wilde een lobje maken over Brink. Hij raakte de bal niet goed en pushte tegen de doelman aan. Vlak daarop kreeg Pinoké een megakans op de 3-2, doordat de bal op de stip belandde. Troost pushte echter naast het doel van Derk Meijer.

Daarmee was de jacht op de aansluitingstreffer geopend. Pinoké toonde na rust een totaal ander gezicht en was veel gevaarlijker op de helft van Rotterdam. Ze kwamen daar ook veel vaker en dat leidde tot een heleboel gevaarlijke momenten. De grootste kansen waren voor Miles Bukkens, die twee keer aanlegde uit de strafcorner. Helaas voor de Amsterdammers, leidde dit niet tot resultaat. Met kunst- en vliegwerk verdedigde Rotterdam de cirkel en overleefde het offensief dat zeker tien minuten duurde.

Joep Troost baal na zijn gemiste strafbal. Foto: Willem Vernes

Hoe Pinoké toch nog opstond

Uit een van de eerste aanvallen van Rotterdam was het vervolgens wel raak. Olivier Hortensius soleerde heerlijk door de verdediging van Pinoké, werd van achteren aangetikt en kreeg een strafbal. En in tegenstelling tot Pinoké, pushte Pepijn van der Heijden wel raak: 4-1. Het was alweer de twaalfde seizoensgoal voor de verdediger. Voor de tweede keer in de wedstrijd antwoordde de kampioen van 2023 binnen een minuut, ditmaal uit een corner van Joep Troost.

Natuurlijk zorgde dat voor wat extra energie en vooral hoop voor Pinoké, dat vol op aanval speelde. Ze hadden immers niets meer te verliezen en zorgden dat het nog serieus ging stormen. Bukkens tikte acht minuten voor tijd de 4-3 binnen, waardoor iedereen aan de Hazelaarweg even nerveus op het stoeltje heen en weer schoof. De blik ging steeds sneller naar de klok, terwijl Pinoké met zijn laatste krachten smeet. Alles ging op een hoog tempo, alle remmen waren los. Er kwam zelfs nog een corner, vier minuten voor het einde.

En die werd tegen de touwen gejast door Troost, die daarmee voor de 4-4 zorgde. Hij zorgde ervoor dat Rotterdam begon te trillen en schudden. Zes seconden voor tijd kreeg Pinoké nog een corner. Ditmaal haalde Bukkens de trekker over. Met succes. Rotterdam ging met hangende koppen naar de kant. Het had er zo lang alle schijn van dat zij een onvergetelijke dag tegemoet gingen, maar Pinoké zorgde ervoor dat de rentree van Hertzberger een allesbehalve onbezorgde middag werd.


2 Reacties

  1. koen71

    Wat een geweldige wedstrijd was dit, prachtig aanvallend hockey van beide partijen met mooie technische acties en een paar mooie strafcorners, en wie de winnaar zou worden was tot de laatste minuut spannend. Jammer om te lezen dat dit artikel hierboven voor de helft gaat over een veteraan die invalt ipv nog meer over de wedstrijd… Denk dat Rotterdam zonder Herztberger dit jaar veel beter af is omdat hij veel te veel aandacht opeist in en buiten t veld. Nu staan andere jongens op en is t veel meer een team

  2. Reinout van Leeuwen

    R' dam presteert dit seizoen beter dan vorig seizoen. Ook is er nu een bredere inbreng bij zowel de corner als de invulling van de spits positie. Wel mooi dat ze Hertzberger nog als backup hebben & daar handig van gebruik gemaakt hebben.


Wat vind jij? Praat mee...