Van Hoofdklasse naar Tweede Klasse: Hugers naar Derby

Hockeyclub Derby uit Zwijndrecht heeft Ronald Hugers aangesteld als trainer-coacht van Heren 1 voor het nieuwe seizoen. Het vlaggenschip staat momenteel zesde in de Tweede Klasse B.

Het is een opvallende transfer voor Hugers, die het huidige seizoen nog op het hoogste nationale niveau, de Hoofdklasse, actief was met de mannen van hdm. De Hagenaars degradeerden op de laatste speelronde naar de nieuwe Promotieklasse.

Hugers: ‘Derby heeft ambitieuze plannen. Met de jeugd willen ze tot een van de best presterende clubs in de regio gaan behoren, vooral die ambitie spreekt me aan. Een sterke jeugd zal in de toekomst de basis vormen voor het niveau van H1.’

De Zuid-Hollandse vereniging meldt in het persbericht. ‘Ronald zal daarnaast een bredere functie binnen de club gaan bekleden en zich gaan inzetten voor de jeugdopleiding. Hierbij zal hij zich onder andere gaan bezighouden met het begeleiden van de trainers in de jeugd. HC Derby is in de afgelopen jaren een nieuwe weg ingeslagen en krijgt per volgend seizoen drie nieuwe velden, waarvan twee watervelden die zullen bijdragen aan de verdere ontwikkeling van onze jeugdopleiding. Ronald is niet onbekend op de vereniging, zijn achtergrond dateert reeds uit de AMHC’65-tijd en heeft reeds eerder Heren 1 onder zijn hoede gehad.’

Derby-voorzitter Hinrich Slobbe: ‘Wij zien in Ronald een perfecte toevoeging om onze ambities te gaan waarmaken en om er voor te zorgen dat wij als HC Derby structureel doorpakken naar een hoger plan nu wij van de gemeentes de mogelijkheid krijgen om over te gaan op watervelden. Wij zijn blij dat Ronald onze club komt versterken en vertrouwen heeft in onze plannen.’

Bekijk het transferoverzicht van de Hoofdklasse Heren 2018/2019.


Wat vind jij? Praat mee...