Nabespreking NK Zaal: Laren strijdend ten onder, pijn bij Amsterdam

We blikken terug op een fantastisch NK Zaalhockey. In de rubriek ‘Nabespreking’ zie je alle live reacties op beeld direct na de wedstrijden. De zaalhockeyers blikken terug op hun wedstrijd, zoomen in op hun spel en bespreken opmerkelijke zaken. Aan het woord:

Bram Weers en Nicki Leijs

SCHC verslaat Amsterdam in een ongekende spannende finale. Bram Weers straalt veel ongeloof uit. ‘Het is een ongelofelijke stunt. Ik weet niet hoeveel seconden er op de klok stonden, maar hij viel er nog goed in. Super dit.’ Nicki Leijs, de aanvoerder van het sterke Amsterdam, staat er verslagen bij. ‘Dit doet hartstikke veel pijn. Het is gewoon zonde, maar Stichtse heeft het goed gedaan en uiteindelijk verdienen ze het.’ Leijs wil volgend jaar Amsterdam weer naar het kampioenschap leiden.

Lieke van Wijk en Pien van Nes

Een verbouwereerde Lieke van Wijk van Laren kijkt terug op de verloren finale. Het ongeloof en de verbazing is duidelijk te zien na de spannende finale. ‘Balen. Dit is een teleurstelling. Ik ben een klein beetje geïrriteerd en dit is zuur. Ik vind ons goed, we hebben goed gestreden.’ Laren verloor 1-2 van een sterk hdm. Pien van Nes is de vrouw van de dag voor de Hagenezen. Captain Van Nes scoorde vandaag alle doelpunten voor hdm. ‘Ik ben supertrots op het team, we hebben het supergoed gedaan. Ik denk dat we verdiend hebben gewonnen.’ Sinds 1985 had hdm geen landstitel weten te veroveren.

Max Kuijpers en Boet Phijffer

Max Kuijpers wint met Oranje-Rood van het jonge Kampong. Een bizarre uitslag. Het werd maar liefst 6-10. ‘Vrij eenvoudig was de overwinning niet. Het is altijd lastig tegen Kampong. We hebben ons eigen spel gespeeld.’ De overwinning bezorgde Oranje-Rood een bronzen medaille. Boet Phijffer kijkt terug op een mooi seizoen met Kampong en is desondanks tevreden met de vierde plaats. Phijffer: ‘We vochten voor die derde plek, maar het zat er helaas niet in.’

Lisa Gerritsen en Danique van der Veerdonk

Lisa Gerritsen herpakt zich met Kampong en de Utrechters worden derde van Nederland dankzij een 6-4 overwinning. ‘We pakten het laat op, maar uiteindelijk hebben we de wedstrijd prima over de streep getrokken.’ Kampong neemt uiteindelijk genoegen met de derde plek. Danique van der Veerdonk houdt er een zuur gevoel aan over. ‘Je ziet dat we tijdens de wedstrijd echt kans maken, dan ga je toch balen als het net niet lukt. Het is jammer dat je die bal niet nog scoort.’

Daan Dullemeijer en Rob Reckers

Een euforische Daan Dullemeijer na de gewonnen halve finale tegen het gevreesde Oranje-Rood. ‘Ik had niet verwacht dat we zo snel voor zouden komen, maar ik was nog even bang dat we uit handen zouden geven.’ De wedstrijd eindigt in 6-5 voor SCHC. Een strijd die tot op de laatste seconde interessant bleek. Rob Reckers, de coach van Oranje-Rood, is teleurgesteld door de zwakke start van zijn ploeg. ‘Na rust hebben we een ander Oranje-Rood laten zien en dan net op de details kunnen we het niet rechttrekken in de tweede helft.’

Silas Lageman en Boris Burkardt

Silas Lageman van Kampong accepteert het verlies tegen Amsterdam. Niet heel gek. Een gemiddelde leeftijd van 19,6 jaar heeft de ploeg uit Utrecht. ‘Tegen zo’n team als Amsterdam staan, dan weet je dat je kansen niet heel groot zijn.’ Boris Burkhardt, de man van de wedstrijd met vier doelpunten, kijkt kritisch terug op de wedstrijd. ‘We hadden soms wel een paar foutjes die eruit moeten voor de finale, anders kan het nog wel eens heel spannend gaan worden.’

Lisa Gerritsen en Julia Remmerswaal

Een teleurgestelde Lisa Gerritsen verliest met Kampong van hdm in de halve finale. 1-0. ‘Het is gewoon ontzettend zonde. We hebben veel weerstand geboden maar het is net niet gelukt. Hdm is een goeie ploeg.’ Julia Remmerswaal, de keepster van hdm, blikt terug op de zwaarbevochten wedstrijd waarin ze een belangrijke strafbal pakte. Remmerswaal: ‘Het was natuurlijk echt waarvoor we kwamen en we hebben het onszelf een beetje lastig gemaakt.’

Anne Boer en Maxime Kerstholt

Anne Boer verliest 6-1 met Den Bosch in de halve finale, van titelhouder Laren. ‘Samen met ons team, hebben we de Bossche mentaliteit laten zien.’ Vanwege het ontbreken van Dames 1, is de MA1 van Den Bosch afgereisd naar Rotterdam om het vaandelteam te representeren. Boer: ‘Ik denk echt dat we trots mogen zijn op ons team en dat we hier ons Bossche hart hebben laten zien.’ Maxime Kerstholt was goed voor vijf doelpunten. De spits van Laren scoorde aan de lopende band en hielp haar team naar de finale. ‘We hadden afgesproken om naar onszelf te blijven kijken en dat hebben we goed gedaan. Uiteindelijk ben ik tevreden met het resultaat en maken we ons op voor de finale.’

Sam Steins Bisschop en Mark van der Harst

Sam Steins Bisschop van Pinoké JA1 baalt na de 2-4 verloren finale tegen Rotterdam dat in eigen huis speelde. ‘We hebben met dit team al meerdere plakken gehaald, dus we hadden maar één doel vandaag en dat was weer een plak halen’. Mark van der Harst, speler van landskampioen Rotterdam, spreekt met volle trots over zijn ploeg die in deze thriller de winst pakte. Van der Harst: ‘De gouden medaille, met het team. In Rotterdam, in eigen huis winnen, dat is het mooiste.’

Maria Steensma en Kirsten Zennemers

Maria Steensma van hdm MA1 verliest met haar ploeg 2-7 van SCHC. ‘Ik denk dat we niet hebben gedaan wat we konden vandaag en dat is gewoon heel zonde dat we dat nu in de finale doen.’ Kirsten Zennemers van SCHC omschrijft de finale als spannend en een echte teamprestatie. Zennemers: ‘Wat de coach altijd zegt: als wij lachen, dan zijn we echt goed.’

Pieter van der Ent Braat en Lucas Veen

Pieter van der Ent Braat verloor 3-5 met hdm JB1 van Schaerweijde JB1, maar er heerst trots en toch een beetje blijdschap. ‘Het is natuurlijk fucking mooi dat je tweede van Nederland bent’. Lucas Veen, aanvoerder en spelmaker van Schaerweijde kan zijn geluk niet op. Veen: ‘We gaan nog even naar de club toe en dan gaan we het vieren met zijn allen.’

Zoë Admiraal en Bo van Kempen

Zoë Admiraal verliest met Amsterdam MB1 van Kampong MB1 in een bloedstollende finale. 3-4. Een teleurgestelde maar positieve Admiraal: ‘Het is altijd heel vet om hier te staan. Lichten uit, opkomen, dat is het mooiste wat er is’. Bo van Kempen van Kampong kijkt ondanks haar vier doelpunten, een waanzinnige teamprestatie en de landstitel, kritisch terug op de wedstrijd. Van Kempen: ‘Ik vind dat we wel te veel hebben weggegeven en de kansen eerder af hadden mogen maken.’

Tijs van Horn en Tim Knapper

Tijs van Horn speelde met zijn ploeg SCHC JC1 tegen Schaerweijde JC1 en blikt terug op de wedstrijd van zijn leven, waarin hij maar liefst vier doelpunten wist te maken om zijn team naar het kampioenschap te leiden in een 5-2 overwinning. ‘Ik zat er goed in, dus ben daar zeker blij mee’, klonk het nuchtere antwoord van de man of the match, die aangeeft dat ze door hard te trainen dit hebben kunnen bereiken. Tim Knapper, aanvoerder van Schaerweijde, is trots op zijn ploeg vanwege de tweede plek op het Nederlands Kampioenschap. ‘Tweede van Nederland, ik vind het hartstikke mooi.’

 

 


Wat vind jij? Praat mee...