De diehard volger van Klein Zwitserland was het vast al opgevallen. In de zaal speelt niet Philip van Aken, maar Olivier Timmermans met rugnummer 20. Voor de spits betekent dat een opvallend contrast met zijn situatie op het veld, waar hij met Ede uitkomt in de Promotieklasse en de ploeg onderaan bungelt. In de zaal strijdt hij juist mee om de play-offplaatsen in de Hoofdklasse Zaal.
Voor Timmermans begon dat avontuur afgelopen zomer, toen hij op zoek was naar een nieuwe club. De aanvaller kon niet blijven bij Kampong, waar hij de laatste jaren van zijn jeugdopleiding had gespeeld en moest op zoek naar een nieuwe omgeving voor zijn overstap naar de senioren. Na een poging bij onder meer SCHC kwam hij uiteindelijk terecht bij Ede. Die club moest na een grote leegloop vrijwel een volledig nieuwe selectie samenstellen.
Voorlopig loopt het bij Ede nog niet zoals gehoopt. Halverwege de competitie staat de ploeg puntloos onderaan. Timmermans had hogere verwachtingen, maar probeert het ook van de positieve kant te bekijken. ‘Ik speel nu bijna elke week zestig minuten. Dat is heel goed voor mijn persoonlijke ontwikkeling,’ vertelt hij. ‘Maar je wilt natuurlijk ook winnen. Ik kan namelijk slecht tegen mijn verlies.’ Door de tegenvallende resultaten bij Ede begon hij voorzichtig verder te kijken, waarna hij in contact kwam met Klein Zwitserland.
Olivier Timmermans in actie tegen Den Bosch. Foto: Willem Vernes.
‘Wat doe je deze winter?’
Via zijn teammanager Albert-Jan van der Velde kwam hij in contact met Klein Zwitserland. Zelf had hij geen directe lijntjes binnen de club, vertelt Timmermans. ‘Ik kende eigenlijk niemand bij KZ, maar onze manager kent veel mensen in de hockeywereld doordat hij daar al lang in meeloopt. Zo kwam ik bij de juiste persoon uit.’ Zijn intentie was aanvankelijk om te kijken of hij na de winter mee zou kunnen trainen en of er op termijn mogelijkheden waren voor een plek in de selectie. Dat plan veranderde echter snel. ‘Ik zou eigenlijk met Ede de zaal in gaan, maar toen kreeg ik van KZ ineens een berichtje met de vraag: wat doe je deze winter? Zo rolde ik het zaalteam van KZ in.’
Voor de aanvaller is het een goede manier om alvast kennis te maken met de spelers, al ligt zijn voorkeur duidelijk bij het veld. ‘Ik ben normaal gesproken minder fan van de zaal, maar als je zo’n kans krijgt, ben je vanzelf gemotiveerd en wordt het ook een stuk leuker.’ Dat Klein Zwitserland bovendien meedraait in de top van de competitie maakt het extra prettig, zeker na de moeizame eerste seizoenshelft met Ede. ‘Het is een fijne tussenbreak.’
Timmermans steekt veel op van de ervaren spelers van KZ. Foto: Willem Vernes.
‘Genoeg indruk maken om mee te trainen’
Bij het zaalteam van Klein Zwitserland leert Timmermans naar eigen zeggen enorm veel. ‘De ervaren spelers bij Ede hebben vooral ervaring in de Eerste Klasse en soms de Promotieklasse. Hier hebben spelers internationale toernooien gespeeld. Dat is natuurlijk van een heel ander niveau.’ Hij probeert zoveel mogelijk op te steken en merkt dat hij vooral veel leert op het gebied van coaching. ‘Technisch zit het bij mij wel redelijk goed, denk ik. Maar het coachen van elkaar en het spel lezen, daar leer je hier echt veel van.’
Het contrast tussen beide teams kan voor Timmermans, die in zijn jeugd ook voor Oranje-Rood speelde, nauwelijks groter zijn. Afgelopen zondag stond hij in Topsportcentrum Almere Poort tegenover onder anderen international Timo Boers en diens teamgenoten van Den Bosch. Klein Zwitserland trok dat duel knap met 5-4 naar zich toe en steeg daarmee naar de tweede plaats. Met nog twee wedstrijden te gaan ligt de Haagse ploeg op koers voor plaatsing voor de play-offs.
Timmermans moet genoegen nemen met een bescheiden rol, waar hij zich zonder problemen in schikt. ‘In oefenwedstrijden en de meeste wedstrijden speel ik volledig mee, maar tegen sommige topploegen maak ik minder minuten.’
Hij heeft het ervoor over, omdat het bijdraagt aan zijn veel grotere ambitie. ‘Ik hoop genoeg indruk te maken om straks mee te kunnen trainen als we weer het veld op gaan’, klinkt het gretig. Voor volgend seizoen heeft hij een helder doel. ‘Het liefst wil ik naar een team in de Hoofdklasse, en anders bovenin de Promotieklasse.’ Maar eerst ligt de focus echter nog volledig op de zaal, want met Klein Zwitserland is er nog alles om voor te spelen.
Wat vind jij? Praat mee...
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.