U21: Trainingsgroepen in aanloop naar EK in Valencia bekend

Bondscoaches Kai de Jager (Jong Oranje Dames) en Rick Mathijssen (Jong Oranje Heren) hebben de trainingsgroepen voor het kalenderjaar 2026 bekendgemaakt. De groepen bereiden zich voor op het dubbel-EK komende zomer in Valencia (26 juli tot en met 1 augustus). De dames zijn als wereldkampioen en titelverdediger de favoriet, de mannen pakten twee jaar geleden het Europese zilver.

Dat zilver was bovendien het laatste eremetaal voor de mannenselectie. Tijdens het afgelopen WK in India (december 2025) eindigde Jong Oranje op een zesde plek. Het toernooi markeerde ook het afscheid van coach Jesse Mahieu, die ruim drie jaar aan het roer stond van de U21-selectie en al voor het WK had aangekondigd te stoppen. Rick Mathijssen, bijgestaan door assistent Jeroen Groenheijde (coach SCHC en voormalig assistent van Jong Oranje U18), neemt sinds dit kalenderjaar het stokje over.

Voor Mathijssen – tevens coach van Amsterdam – is dit dus de eerste trainingsgroep onder zijn leiding. In zijn selectie zijn Jan van ’t Land en Joppe Wolbert de meest ervaren spelers. Zij waren er de afgelopen twee WK’s (in India en Maleisië) al bij. Vanuit U18 sluiten Teun van Aalderen, Peter Ausema, Boaz Houben, Jimi Kummer, Koen Meijerink, Derk Moret, Pepijn Schras en Marijn van Staa aan. Ook Lucas Corstens en Teun Hogenhout hoorden in 2025 bij die leeftijdscategorie, maar het tweetal mocht afgelopen winter ook al mee met het WK voor Jong Oranje.

Jan van ’t Land en Joppe Wolbert. Foto: WorldSportPics

Jonkie Ruts en tweevoudig wereldkampioen Verstraeten

Ook bij de dames zijn er nieuwe namen te ontdekken. De opvallendste is Lotte Ruts, met zestien jaar de jongste in de groep. Ruts, verkozen tot beste speelster van het (gouden) EK U18 in Lille afgelopen zomer, schuift samen met Roos Alkemade, Merle Blaffert, Phileine van den Bosch, Marit van Buul, Olivia Huisman en Anouk Slotema door vanuit de Onder 18-selectie.

Daarnaast telt de groep elf speelsters die in december in Chili wereldkampioen werden: Phileine Hazen, Veere ter Horst, Iris de Kemp, Katerina Langedijk, Iza Osborne, Babs Reijnen, Brechtje van Santbrink, Imke Verstraeten, Kaatje Walhof, Lieve Wijckmans en Fleur Wolfert. De naam van Verstraeten (al twee U21-wereldtitels op zak) is het meest opvallend: zij sloot begin dit jaar nog aan op trainingskamp bij Oranje, maar de tweevoudig international traint nu weer met haar leeftijdsgenoten. 

Trainingsgroep Jong Oranje Dames:

Naam Club
Delany van den Broek HDM
Roos Alkemade HDM
Renske Balemans Amsterdam
Merle Blaffert Amsterdam
Phileine van den Bosch HDM
Marit van Buul (K) Pinoké
Bobbi Dijk Rotterdam
Phileine Hazen (K) Bloemendaal
Isa van Heerde SCHC
Veere ter Horst Kampong
Olivia Huisman Hurley
Iris de Kemp Kampong
Katerina Langedijk Amsterdam
Dymph Luttge Hurley
Annelotte Nijhuis Hurley
Iza Osborne (K) Huizen
Babs Reijnen Den Bosch
Florine Rodenburg Pinoké
Julie Roovers Kampong
Lotte Ruts SCHC
Brechtje van Santbrink Rotterdam
Juul Sauer Pinoké
Anouk Slotema Pinoké
Imke Verstraeten Amsterdam
Phéline Vos Oranje-Rood
Kaatje Walhof HDM
Lieve Wijckmans Den Bosch
Fleur Wolfert Kampong

 

Trainingsgroep Jong Oranje Heren:

Naam Club
Teun van Aalderen Schaerweijde
Peter Ausema (K) SCHC
Thies Bakker Kampong
Thije Bakker Nijmegen
Guus van den Boezem HDM
Giovanni Brand (K) Laren
Lucas Corstens Amsterdam
Lucas Driessen Den Bosch
Ralph Grevenstuk (K) Pinoké
Timme van der Heijden Rotterdam
Diederik van den Hoek (K) Kampong
Teun Hogenhout Bloemendaal
Boaz Houben Oranje-Rood
Pepijn Jones Klein Zwitserland
Tim Knapper Pinoké
Jimi Kummer Pinoké
Jan van ’t Land Bloemendaal
Koen Meijerink Kampong
Derk Moret Schaerweijde
Olivier Paalman (K) Amsterdam
Siebe Pijpers (K) HDM
Tom Provily HDM
Sander van de Putte Kampong
Balder Reyenga Laren
Sem de Roij Oranje-Rood
Iwan Roukema Pinoké
Pepijn Schras HDM
Gijs Somers Pinoké
Marijn van Staa Den Bosch
Fenn Tellier HDM
Joost Tolboom Amsterdam
Pepijn van der Valk Pinoké
Peppe Veen Schaerweijde
Joppe Wolbert Den Bosch

 


Wat vind jij? Praat mee...