Hockey op tv: EHL en topper Kampong–SCHC in de spotlights

Er staat ons weer een bomvol weekend met hockey te wachten. De heren van Kampong en Bloemendaal komen Europees in actie in Barcelona, waar de voorronde van de EHL wordt gespeeld. Op het spel staat een plek in de Final8 tijdens Pasen volgend jaar. Ook in de Tulp Hoofdklasse is er genoeg te beleven, met als hoogtepunt bij de dames de topper tussen Kampong en SCHC. Kortom: een weekend vol tophockey.

Voor Kampong en Bloemendaal begint de EHL-campagne zaterdagmiddag in het Spaanse Barcelona. Kampong speelt om 12.00 uur tegen gastheer Real Club de Polo, terwijl Bloemendaal om 14.15 uur aantreedt tegen het Ierse Banbridge. De winnaars plaatsen zich voor de tweede ronde op zondag (Kampong om 12.00 uur en Bloemendaal om 14.15 uur). De verliezers spelen dan een zogeheten ranking match (Kampong om 09.45 uur en Bloemendaal om 16.30 uur).

Van het duel tussen Kampong en Real Club de Polo is zaterdagavond een samenvatting te zien in Studio Sport om 23.30 uur op NPO 1. De beelden zijn ook terug te kijken via NOS.nl en de NOS-app. Elke EHL-wedstrijd in Barcelona wordt op pay-per-view-basis uitgezonden op www.eurohockeytv.org, het streamingplatform van EuroHockey. Voor 9,99 euro bekijk je alle zestien duels van het toernooi.

Jesse van Minde en Finn van Bijnen tijdens de strijd om het brons bij de EHL afgelopen seizoen. Foto: Bart Scheulderman

Indien de Nederlandse teams hun eerste wedstrijd winnen, dan zendt de NOS de duels op zondag live uit via NOS.nl, de NOS-app en de smart-tv-app. Laatstgenoemde is de app voor televisies en mediaboxen van onder andere Samsung, LG, Chromecast, KPN, Ziggo (kanaal 160) en Odido. Met de NOS-app kijk je alle streams gewoon op je tv.

Uitzendschema NOS
Dag Tijd Omschrijving
Zondag 12.00 uur Kampong livestream
Zondag 14.15 uur Bloemendaal livestream

 

Zaterdag staat vanaf 15.00 uur op De Klapperboom de topper in de Tulp Hoofdklasse Dames tussen Kampong en SCHC op het programma. Beide ploegen zijn nog ongeslagen en hebben dertien punten uit vijf wedstrijden. SCHC voert de ranglijst aan dankzij een beter doelsaldo.

Op zondag verschuift de aandacht naar Eindhoven, waar Oranje-Rood het opneemt tegen Bloemendaal. Deze wedstrijd is vanaf 12.40 uur live te zien op Viaplay. Later die middag, om 14.55 uur, ontvangen de heren van Oranje-Rood Pinoké, eveneens live te volgen op Viaplay. Ook hockey.nl is aanwezig in Eindhoven én bij de dubbele confrontatie op Hurley, waar de thuisploeg in het Amsterdamse Bos speelt tegen Rotterdam (dames) en Schaerweijde (heren).

Vreugde bij Oranje-Rood na de 1-0 tegen Tilburg. Foto: Willem Vernes

De hoogtepunten van deze wedstrijden en de andere duels in de Tulp Hoofdklasse zijn te volgen in het schakelprogramma The Switch op Viaplay. De dameseditie begint om 12.35 uur, gevolgd door de hereneditie om 14.50 uur. De perfecte afsluiting van het hockeyweekend vindt plaats op zondagavond om 22:30 uur met samenvattingen van alle hoofdklassewedstrijden op Viaplay.

Ook is hockey.nl langs de lijn te vinden in de Promotieklasse. Bij de heren verdient het duel tussen Victoria en Ede speciale aandacht. Beide teams zijn na vijf speelronden nog puntloos. De vraag is: wie pakt eindelijk de eerste punten van het seizoen?

Viaplay – Overzicht

Dag Wedstrijd / Programma D/H Tijd
Zondag The Switch Dames 12:35 uur
Zondag Oranje-Rood – Bloemendaal Dames 12:40 uur
Zondag The Switch Heren 14:50 uur
Zondag Oranje-Rood – Pinoké Heren 14:55 uur
Zondag Highlights Dames/Heren 22:30 uur


7 Reacties

  1. m-haarmans

    Als je voor Bloemendaal kiest, zit je goed bij VIAplay.

  2. JohanPijl

    Wat verlang ik terug naar de gewone uitzendingen dat je gewoon je club kon aanzetten op tv zonder dat hele switch gedoe.

  3. LiesedeVos

    “Er staat ons weer een bomvol weekend met hockey te wachten” : een prachtige openingszin voor een werkelijks waardeloos nieuw format. Bomvol hockeyweekend? Ik heb nog nooit zo weinig hockey gekeken en daar zal dit weekend niet veel aan veranderen helaas. Vraag mij echt af wie er warm loopt van dit nieuwe format.

  4. mpgimbrere

    Toen Viaplay alles uitzond, zeurde iedereen dat het te duur was🥺

    1. LiesedeVos

      Betwijfel wat je zegt… En de oplossing is dan om de top duels niet uit te zenden? (Voor mij is Viaplay nu relatief duurder aangezien ik er veeeeel minder gebruik van maak)

    2. FrankEgmond

      Exact, en er keek “niemand” naar.

    3. ceesdevries

      Viaplay is nu goedkoper geworden? Volgens mij betaal ik hetzelfde voor minder wedstrijden. Ik ben geen lid van de hoofdklasse clubs, en wil dan wel graag de topwedstrijden zien. Helaas is de afgelopen weken gebleken dat Viaplay deze wedstrijden bijna niet live uitzend. Ja kunt kijken in de switch of ergens o zondagavond laat in een samenvatting. Zou wel eens willen weten wat ze nu besparen per wedstrijd door dit nieuwe format. Ze moeten nog steeds overal spullen en medewerkers naartoe sturen. Zend desnoods een wedstrijd uit zonder commentaar.


Wat vind jij? Praat mee...