De reguliere competitie in de Hoofdklasse Zaal beleeft zaterdag de laatste speelronde. We belichten weer enkele opvallende statistieken, van de topscorers bij de mannen en vrouwen tot de duels met het meeste spektakel. Met hoofdrollen voor Alessia Norbiato, Yara Akkerman en Chris Taberima.
Akkerman op dreef
HDM-aanvaller Yara Akkerman voert na acht wedstrijden de topscorerslijst bij de vrouwen aan met zestien doelpunten. Daarmee heeft het zestienjarige talent de productie van de topscorer van vorig seizoen (Yasmin Geerling, veertien goals) al overtroffen. Akkerman maakte afgelopen zondag in het duel met Huizen (7-3) liefst zes treffers, een zeldzame prestatie in de Hoofdklasse Zaal bij de vrouwen.
Bij de mannen is Amsterdam-aanvaller Boris Burkhardt nog altijd de meest productieve speler, al voelt hij intussen de hete adem in de nek van Joep Troost (Pinoké) en Chris Taberima (HDM). Beide zaalspecialisten staan na acht wedstrijden op zestien treffers.
Taberima is de enige speler die in alle acht wedstrijden van dit seizoen tot scoren kwam. Sterker: verder teruggekeken dan dit zaalseizoen scoorde hij al negentien wedstrijden op rij in de reguliere competitie, met een totale productie van 41 (!) treffers. Taberima kwam twee jaar geleden tegen Schaerweijde (4-2) voor het laatst níet tot scoren bij HDM.
Yara Akkerman in actie tijdens het duel met Amsterdam, begin januari. Foto: Bart Scheulderman.
Duels Huizen spectaculair
Wie van doelpunten houdt, kan zich komende zaterdag richten op de laatste twee duels van de vrouwen van Huizen, die al gedegradeerd zijn. In de acht wedstrijden die de ploeg van coach Joep van der Coelen tot nu speelde, vielen gemiddeld negen treffers, meer dan bij elke andere ploeg. Helaas voor Huizen komt dat het spektakel voornamelijk van de tegenstanders, die al 54 keer scoorden. Huizen zelf kwam tot achttien treffers, het laagste aantal van alle zaalploegen.
Bij de mannen zijn de wedstrijden van Rotterdam goed voor de hoogste productie. De landskampioen van 2024 scoorde zelf 33 keer, maar kreeg er ook al 49 tegen. Dat geeft een doelpuntengemiddelde van ruim tien goals per duel. Bij optredens van Klein Zwitserland valt er tot nu toe het minst te juichen: ‘slechts’ 54 keer in acht wedstrijden (6,75 goals gemiddeld per wedstrijd).
Rotterdam-speler Matthijs van der Wielen in duel met Marco Miltkau van Bloemendaal. Foto: Bart Scheulderman.
Norbiato topscorer post-corona
Dat Alessia Norbiato al jaren een begrip is in de Hoofdklasse Zaal, blijkt wel na een blik op de topscorerslijst van alle zaalseizoenen sinds de onderbreking van de coronapandemie in 2020. Van alle speelsters kwam de 22-jarige aanvoerder van de Amsterdammers in de laatste vijf seizoenen tot 44 doelpunten. Dat zijn er zes meer dan Claire Moerman van Victoria, die zich sinds 2021 ook een ware goalgetter toonde. Maxime Kerstholt (37 goals), Jip Blaas (33), Mabel Brands, Mady Hof en Mylee Vos de Mooij (elk 31) completeren de top zeven.
Zoals eerder al gemeld op deze website is Joep Troost bij de mannen de absolute topscorer in de post-coronaperiode. Namens Almere en Pinoké maakte hij in vijf seizoenen exact honderd goals. Achter hem volgen Chris Taberima (94 goals), Boris Burkhardt (92), Mike Huisman (76) en Wiegert Schut (64).
Wat vind jij? Praat mee...
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.