Rotterdam kan zaaltitel prolongeren na winst op HDM: 3-2

De vrouwen van Rotterdam gaan voor het tweede jaar op rij de finale van het NK Zaal spelen. De titelverdediger treft zondag in de strijd om de titel SCHC, dat eerder op de dag Den Bosch met 3-2 versloeg. In de halve finale was Rotterdam met 3-2 te sterk voor het favoriete HDM.

Met twee doelpunten had Merel Boekhorst een belangrijk aandeel in de zege van Rotterdam op HDM. Na rust boog ze eigenhandig een 2-1 achterstand om in een 3-2 voorsprong, die de ploeg uiteindelijk over de streep trok.

Voor het thuispubliek kende Rotterdam een prima start. Na een halve minuut werd de eerste strafcorner gehaald. De variant werd doorzien door HDM, maar leverde wel een tweede corner op. Ditmaal koos Daphne Koolhaas voor een directe push op doel. Met succes: 1-0.

HDM, de ploeg met de meeste punten in de reguliere competitie, voerde het tempo op. Met hoger baltempo en meer druk op de Rotterdamse cirkel zochten de Haagse speelsters naar de gelijkmaker. Die kwam er bijna via Yara Akkerman. De 16-jarige topscorer van de reguliere competitie zag haar inzet maar net voorlangs het Rotterdamse doel gaan.

Blijdschap Merel Boekhorst na haar doelpunt. Foto: Willem Vernes

Ondanks het veelvuldige balbezit lukte het HDM niet de gelijkmaker te forceren. Nadat Sabine van den Eijnden was gestuit op Rotterdam-keepster Olivia van der Knaap kreeg Rotterdam een strafbal. HDM-keepster Julia Remmerswaal hield haar ploeg op de been door de inzet van Kirsten Zennemers te stoppen. HDM bleef drukken en kreeg op slag van rust loon naar werken. Het was Akkerman die de 1-1 maakte.

Twee minuten na de pauze zette Delany van den Broek HDM op een 2-1 voorsprong. Die stand bleef lang op het bord staan totdat Boekhorst in twee minuten twee keer scoorde en zodoende haar ploeg naar de finale schoot.

‘Ik heb helemaal geen rekening gehouden met dit scenario’, lacht Boekhorst nadat ze na afloop is geknuffeld en gefeliciteerd. ‘Het is waanzinnig. Ik ben trots dat we rustig zijn gebleven en onze momenten hebben uitgezocht. Mijn doelpunten? Niet nadenken. Mijn intuïtie volgen en gelukkig zat ie er twee keer mooi in. En nu staan we weer in de finale. Ik besef het nog niet helemaal. Morgen tegen SCHC kan het echt alle kanten op. Ik heb er heel veel zin in.’

Kijk hier de livestream van HDM-Rotterdam terug

Karakteristieken


Wat vind jij? Praat mee...