Topscorers: Joep Troost, dé hattrickheld van dit kalenderjaar

Het regende dit weekend weer doelpunten in de Tulp Hoofdklasse Heren. De zes duels van de zevende speelronde waren goed voor 43 (!) treffers, een zeldzaam hoog aantal. Struan Walker (Oranje-Rood) en Joep Troost (Pinoké) onderscheidden zich met elk een hattrick. Bij de vrouwen toonde Amsterdam zich opnieuw bijzonder trefzeker, met wéér een treffer van topscorer Trijntje Beljaars.

Tulp Hoofdklasse Dames

De vrouwen van Amsterdam boekten zondag een monsterzege op bezoek bij HGC (1-8) en topscorer Trijntje Beljaars droeg met één treffer bij aan dat succes. De 21-jarige aanvaller staat nu op acht goals, eentje meer dan SCHC-spits Jip Dicke die tegen Oranje-Rood (5-0) ook één keer raak schoot.

Drie van de zes bovenste plekken op de topscorerslijst worden bezet door speelsters van Amsterdam, dat tegen HGC voor de derde uitwedstrijd op rij minstens zes keer scoorde. Dat was de ploeg in de 44-jarige hoofdklassehistorie nog niet eerder gelukt. De formatie van coach Jesse Mahieu won de afgelopen weken ook al met groot verschil bij Oranje-Rood (1-6) en HDM (0-6).

Amsterdam-verdediger Imke Verstraeten, dit seizoen al goed voor zes treffers. Foto: Bart Scheulderman.

Topscorers na zeven speelronden

SPEELSTER CLUB VD SC SB GOALS
Trijntje Beljaars Amsterdam 7 1 0 8 (+1)
Jip Dicke SCHC 5 2 0 7 (+1)
Imke Verstraeten Amsterdam 0 5 1 6 (+2)
Fay van der Elst Amsterdam 4 1 0 5
Mikki Roolaart HGC 4 1 0 5 (+1)
Maud van den Heuvel SCHC 5 0 0 5

Bekijk hier de volledige lijst met doelpuntenmakers

Tulp Hoofdklasse Heren

Lijstaanvoerder Boris Burkhardt voegde tijdens de uitnederlaag tegen Klein Zwitserland (4-3) één treffer toe aan zijn competitietotaal, maar zag de concurrentie wel dichterbij komen. Oranje-Rood-aanvaller Struan Walker maakte er drie op bezoek bij Bloemendaal (3-4 zege) en Joep Troost nam tegen Laren drie van de acht treffers van Pinoké voor zijn rekening (8-3 zege). Beide aanvallers staan nu op tien doelpunten dit seizoen.

Voor Troost was het al zijn vierde hattrick van het kalenderjaar 2025, meer dan elke andere speler in de Hoofdklasse. De 24-jarige spits was in het voorjaar al goed voor drie hattricks in de competitieduels met Nijmegen (8-1, drie goals), Klein Zwitserland (5-2, vijf goals) en HDM (2-3, drie goals). In heel 2025 kan alleen Burkhardt de productie van Troost enigszins bijbenen. Hij staat dit kalenderjaar op 22 doelpunten, twee minder dan Troost.

Topscorers na zeven speelronden

SPELER CLUB VD SC SB GOALS
Boris Burkhardt Amsterdam 5 5 2 12 (+1)
Struan Walker Oranje-Rood 7 3 0 10 (+3)
Joep Troost Pinoké 2 7 1 10 (+3)
Miles Bukkens Pinoké 4 3 0 7 (+2)
Dayaan Cassiem Amsterdam 6 0 0 6 (+1)
Teun Beins Bloemendaal 0 6 0 6
Pepijn van der Heijden Rotterdam 0 6 0 6 (+2)

Bekijk hier de volledige lijst met doelpuntenmakers

Promotieklasse

In de Promotieklasse lag het hockey afgelopen weekend even stil. De spelers genoten van een weekje herfstvakantie, waardoor de topscorerslijsten ongewijzigd blijven.

Dames: bekijk hier de volledige lijst met doelpuntenmakers

Heren: bekijk hier de volledige lijst met doelpuntenmakers


Wat vind jij? Praat mee...