Het hockeyvirus heerst bij meidengezin uit Rotterdam-Zuid

Op haar 22e kwam Charetty Bakmeijer met haar 2 maanden oude baby uit Curaçao naar Nederland. Het was winter en in haar nieuwe woonplaats Lelystad voelde ze zich niet echt thuis. Ze kreeg nog een dochter met haar man, maar koos ervoor in haar eentje de opvoeding op zich te nemen. Sinds 2013 woont het meidengezin in Rotterdam-Zuid. Daar groeten ze iedereen op straat. Die zelfverzekerdheid komt mede door het hockey. En dankzij het Jeugdsportfonds waardoor haar dochters de kans kregen lid te worden van de hockeyclub.

Toen Charetty 16 jaar geleden uit Curaçao kwam, had ze waarschijnlijk niet gedacht later te spreken over haar 2 hockeyende dochters (nu 15 en 12) bij hockeyclub Feijenoord. Laat staan dat ze zelf zou hockeyen. En toch is het gebeurd. ‘Ik ben al trots als ik mijn dochters zie lopen in hockeytenue.’

IMG_5751

3 keer gratis trainen

Terug naar het moment dat het gezin Bakmeijer van Lelystad naar Rotterdam verhuisde. Alles was nieuw: de stad, de buurt, de school. De school was de enige plek waar de meiden met sport bezig waren. Daar kwam de jongste (Danisha) voor het eerst in aanraking met hockey. ‘We konden met school 3 keer gratis trainen. Ik had nog nooit van hockey gehoord. Ik zag die bal en stick en zag meteen voor me dat je daar leuke dingen mee kon doen.’

Charetty weet hoe belangrijk het is om te sporten, maar kan zich geen 2 lidmaatschappen voor haar dochters veroorloven. ‘Vroeger speelde ik zelf honkbal op Curaçao. Ik weet dat sporten goed is voor de conditie en voor je gezondheid.’ Eerst wilde ze Danisha laten turnen, maar dat was niet mogelijk in de buurt. Nu hockeyen allebei de dochters, dankzij het Jeugdsportfonds. ‘Ik vind het hartstikke fijn, ik ben het Jeugdsportfonds heel dankbaar.’

Danisha rent als linksmidden het hele veld over. ‘Ik pak het liefst de bal af en dan ga ik naar voren.’ Haar moeder vult haar aan. ‘Als er iemand moe is, dan neemt zij die plek over. Ze kan overal spelen!’ Danisha’s interesse voor hockey reikt verder dan haar eigen spel. ‘Elke zondag kijken we naar Heren 1. Dan let ik specifiek op de man die op linksmidden speelt. Kijk ik wat die goed doet en waarin ik mezelf kan verbeteren.’

Woonkamer als hockeyveld

En niet alleen op het hockeyveld heerst het hockeyvirus. Moeder. ‘Thuis maken ze van schoenen een goal en dan gaan ze hockeyen.’ Danisha vertelt dat ze al spelend in de woonkamer haar zusje enthousiast heeft gemaakt. ‘Daar oefenen we de trucjes, zoals de dummy, mijn favoriet.’

Ook op de pleintjes van Rotterdam-Zuid, doorgaans het domein van voetballende jongens, oefenen de zusjes rustig met bal en stick.

Dat het hockey meer geeft dan alleen spelplezier blijkt als Danisha vertelt over andere beginnende hockeyers. ‘Steeds als er een nieuw meisje komt in ons team, maak ik gelijk vrienden. Zij moet ook mensen leren kennen. Als je niet bij iemand gaat staan, dan kan ze ook niet wennen bij ons team,’ zegt Danisha.

Ook voor moeder is dat sociale aspect heel belangrijk. Ze is niet weg te slaan bij Feijenoord. ‘We gaan altijd naar het clubje. Ik sta altijd langs de lijn. Als ik niet aan het coachen ben, dan moedig ik aan. Iedereen op de club kan bevestigen dat ik er altijd ben.’ Een van de redenen dat HC Feijenoord een artikel aan haar wijdde, zegt ze uit halve bescheidenheid.

Familietoernooi

Vorige zomer hees de gehele familie Bakmeijer – die 1 voor 1 van Curaçao naar Nederland emigreerde – zich tijdens het Feijenoord-familietoernooi massaal in hockeytenue. Slechts 1 man kwamen ze tekort voor een heel elftal. ‘Mijn broertje stond in de goal. Mijn vader wilde scoren, ik stond achterin. We hebben niet alles gewonnen, maar het gaat toch om de gezelligheid’, zeggen moeder en dochter in koor.

IMG_5752

En… mist Danisha weleens een wedstrijd? Moeder begint te lachen. ‘Soms zeg ik dat we een weekendje weggaan. Maar dan is het ‘Nee mama, ik moet spelen’.

Dankzij Jeugdsportfonds

Jeugdsportfonds geeft sportkansen aan kinderen vanaf 4 tot 18 jaar die leven in gezinnen waar niet genoeg geld aanwezig is om lid te worden van een sportvereniging. Voor die kinderen betaalt Jeugdsportfonds de contributie en in bepaalde gevallen de sportattributen. Zie ook www.jeugdsportfonds.nl.

P1030117


Wat vind jij? Praat mee...