Warmlopen voor … het sportiefste team van Voordaan

In de serie ‘Warmlopen voor …’ volgen we een doorsnee van hockeyend Nederland. Waar leven ze naar toe en hoe lopen ze daar warm voor? Dit keer Cécile Veldman, hockeyster bij Voordaan en voorzitter van de nieuwe commissie Veilig Vertrouwd Voordaan. Voor de club is het veiligheidsbeleid heel belangrijk, maar bij voorkeur word je er ook blij van. Daarom gaat Voordaan op zoek naar het sportiefste team. Hoe pakt Cécile dit aan?

Cécile: ‘Voor mijn werk bij de Nederlandse Zwembond kom ik regelmatig in aanraking met zaken die niet goed gaan bij sportclubs. Ook de hockeywereld is helaas niet gevrijwaard gebleven van incidenten en types met verkeerde bedoelingen. Daar moet je gewoon iets mee als club. Maar om nou kinderen en jongeren telkens om de oren te slaan met zulke zware onderwerpen…. Dan doe ik liever iets waar je een goed gevoel aan over houdt en iedereen blij van wordt!’

Supergoede sfeer

‘Wij hebben een supergoede sfeer op Voordaan. Daar zijn we trots op en dat willen we ook graag zo houden. Daarom is het zo belangrijk dat onze jeugd veilig kan sporten, en de ouders en senioren op een gezellige manier op en rond het veld staan. Dat lijkt heel vanzelfsprekend, maar het is een onderwerp dat constante aandacht nodig heeft.’

‘Een mooi wapenfeit van de commissie Veilig Vertrouwd Voordaan is op 12 maart gepresenteerd: een bord langs het veld met de slogan ‘Samen houden we Voordaan Sportief’ en een bord in het clubhuis met acties waar we trots op zijn, zoals elkaar steunen, met respect de tegenstander en scheids benaderen en genieten van al het moois op het hockeyveld! Dit is mede tot stand gekomen dankzij Interpolis, die als partner van de KNHB veiligheid op en rond het hockeyveld in een hoog vaandel heeft staan. Zij hebben ons goed geholpen bij de acties op de club.’

Uitgedaagd

‘De presentatie van de borden was tevens het startschot van een superleuke –  al zeg ik het zelf – actie: op zoek naar het sportiefste jeugdteam van Voordaan! We dagen iedereen op de club uit om in een video te laten zijn waarom juist hún team het sportiefste team is. Natuurlijk hebben we een mooie prijs bedacht voor de winnaars van deze contest: naar een wedstrijd van Oranje tijdens de Rabo Super Serie. De meiden van het MD1-team hebben eerder al een gaaf filmpje in elkaar geknutseld waarin ze laten zien hoe sportief ze zijn. Dat heb ik rondgestuurd aan de coaches en begeleiders ter inspiratie.’

Aanvoerder van sportiviteit

‘We hebben ook alle teams een nieuwe aanvoerdersband gegeven, met weer die tekst ‘Samen houden we Voordaan sportief’. De bedoeling is dat die band gaat rouleren. Dus als een teamgenootje een sportieve actie maakt, dan krijgt hij of zij de band – als aanvoerder van sportiviteit. Maar het zou ook heel leuk zijn als de band wordt doorgegeven aan een coach of een ouder langs de lijn, omdat zij boegbeelden van sportiviteit waren tijdens een wedstrijd. Bijvoorbeeld omdat ze lekker met de coach van de tegenstander stonden te kletsen of sportief aan het juichen waren. De slogan van onze club is natuurlijk niet voor niets ‘Hup Voordaan!’

‘Als de aanvoerdersband in beeld komt op de filmpjes, zou dat natuurlijk helemaal te gek zijn. Dan kun je het vervoer naar de Rabo Super Serie al gaan regelen, zeg maar. En als lid van de Commissie Veilig Vertrouwd Voordaan is het natuurlijk ook héél belangrijk dat ik zelf mee ga, haha! Grapje hoor, dat weet ik nog niet, maar ik kijk wel alvast heel erg uit naar alle leuke filmpjes en het kiezen van het winnende sportiefste team!’

Hockey & Interpolis
Hockeyers leven toe naar momenten: naar een training of een wedstrijd, maar naar net zo naar een lustrumfeest of de opening van een nieuw clubhuis. In alle gevallen bereiden ze zichzelf voor door warm te lopen. Letterlijk, door hun lichaam in vorm te houden of zich mentaal te focussen. Figuurlijk, door te zorgen dat alle geregeld is voor een fantastische middag, avond, dag of evenement. Want een goede voorbereiding helpt vervelende situaties te voorkomen en geeft een veilig gevoel.

Meer lezen? www.hockey.nl/interpolis.

 


Wat vind jij? Praat mee...