Carrousel HK: HGC versterkt zich met Joosje Rijpstra van HIC
Op deze pagina vind je een overzicht van het laatste transfernieuws. We proberen zo compleet mogelijk te zijn, maar laat het ons weten als je iets mist via redactie@hockey.nl.
Bekijk het complete overzicht van de transfers in de Tulp Hoofdklasse Heren voor het seizoen 23/24
Bekijk het complete overzicht van de transfers in de Tulp Hoofdklasse Dames voor het seizoen 23/24
22 mei
Aanvaller Joosje Rijpstra (26) speelt volgend seizoen voor HGC. Momenteel speelt zij in de Promotieklasse bij HIC, dat zich afgelopen weekend als nummer drie van de competitie kwalificeerde voor de play-offs. Daarin moet HIC tegenstander Bloemendaal zien uit te schakelen. Rijpstra maakte dit seizoen elf doelpunten in de competitie.
18 mei
Tilburg heeft vier nieuwe speelsters aangetrokken. Belgisch internationals Abigail Ray (32) en Emma Puvrez (26) maken deze zomer de overstap. Ook Carmen Victoria (21, Oranje-Rood) en Lauren van der Geld (18, Den Bosch) spelen volgend seizoen voor Tilburg. Eerder was keepster Ayeisha McFerran (27) van Kampong al vastgelegd.
Kampong moet het volgend seizoen doen zonder Delfina Merino. De Wereldspeelster van het Jaar 2017 keert terug naar haar vaderland Argentinië. Merino speelde één seizoen voor Kampong.
Dit bericht op Instagram bekijken
17 mei
Schaerweijde heeft vier nieuwe spelers aangetrokken. De playout-deelnemer verwelkomt twee nieuwe Australiërs: cornerman Patrick Coates en aanstormend talent Jonathan Bretherton. Coates is een voormalig jeugdinternational, Bretherton zit nu in het ontwikkelingsteam van de Kookaburras. Mick Bosse (Ring Pass) en Lucien van Doorn (Gooische) komen over uit de Promotieklasse. Jeugdinternational Tim Knapper schuift door vanuit de eigen gelederen. Tegenover de komst van deze nieuwkomers staat het vertrekt van Pepijn Luijkx, Casper Horn, Floris Molenaar en Matt Bird. De eerste drie stoppen na een lange carrière in het tophockey. Bird keert terug naar zijn vaderland Australië. Eerder zwaaide de club uit Zeist captain Mats Marree uit, die naar Kampong vertrekt.
14 mei
Zoë Admiraal speelt komend seizoen voor HGC. De 19-jarige middenvelder, die overkomt van Amsterdam, heeft zich voor meerdere jaren vastgelegd. Admiraal maakt momenteel deel uit van Jong Oranje en doorliep eerder alle Nederlandse jeugdselecties.
12 mei
Melissa Pieters vertrekt na vier seizoenen bij Hurley. De aanvaller keert terug naar Almere, de club waar ze ooit begon met hockeyen en uitgroeide tot aanvoerder van Almere dames 1. Almere strijdt momenteel om lijfsbehoud in de Promotieklasse. Bij Hurley is de boel momenteel een stuk rooskleuriger: de ploeg maakt zich op voor de play-offs.
Eerder werd al bekend dat keepster Wendela van Dedem stopt na zeven seizoenen onder de lat bij Hurley.
Dit bericht op Instagram bekijken
Mabel Brands stopt na zes seizoenen bij Kampong. De middenvelder kwam over van Enschede, waar ze op haar twaalfde al voor EHV dames 1 uitkwam. In februari haalde ze WK-goud met het Oranje zaalteam in Zuid-Afrika. Het is nog onduidelijk waar de hockeytoekomst van Brands ligt. Zondag speelt ze haar laatste wedstrijd, thuis op de Klapperboom tegen Den Bosch.
Dit bericht op Instagram bekijken
11 mei
Ashley Hoffman speelt zondag haar laatste wedstrijd voor HDM. De verdediger keert terug naar de Verenigde Staten, waar ze met de nationale ploeg toewerkt naar de Olympische Spelen. De 26-jarige Hoffmann heeft er straks drie seizoenen opzitten in Den Haag. In haar eerste twee jaren behaalde ze met HDM de play-offs, dit seizoen moeten de Haagsen het doen met een plek in het rechterrijtje.
Dit bericht op Instagram bekijken
10 mei
De dames van Amsterdam zien na dit seizoen Filiz Tuzgöl, Zoë Admiraal en Nilou Lempers vertrekken. Het is nog onbekend waar aanvaller Tuzgöl (20 jaar), middenvelder Admiraal (19) en reserve-keeper Lempers (19) komend seizoen spelen. Het trio speelt zondag met Amsterdam de laatste wedstrijd van de reguliere competitie tegen Rotterdam.
10 mei
Bij de mannen van Amsterdam keren komend seizoen Matt Dawson, Fergus Kavanagh en Nicolas Poncelet niet terug. Kavanagh, die deze maand 38 jaar wordt, stopt met het spelen van tophockey. De Australische verdediger, die tweemaal het WK won, kwam sinds 2014 uit voor Amsterdam en stopte al na de Olympische Spelen van 2016 bij zijn nationale ploeg. Dawson, ook een Australiër, keert na twee seizoenen in de hoofdstad terug naar zijn vaderland. Hij bereidt zich daar met de Kookaburras voor op de Spelen van Parijs. De hockeytoekomst van de Belgisch international Poncelet ligt in zijn vaderland. Hij keert terug bij Royal Leopold, waar hij een contract voor drie jaar tekent. Eerder was duidelijk dat Mirco Pruyser zijn stick aan de wilgen hangt.
10 mei
Pinoké neemt na dit seizoen afscheid van Kiki van Geldorp en Rosalie Montulet. Het duo werd zondag bij de laatste thuiswedstrijd van de Amsterdammers al in de bloemen gezet. Van Geldorp (21 jaar) is bezig aan haar derde seizoen bij de Steekneuzen, Montulet (20) debuteerde dit hockeyjaar in de selectie van Daan Sabel. Beide speelsters gaan op zoek naar een nieuwe club.
9 mei
Verdediger Romee Joosten (21) verruilt Tilburg voor topclub Den Bosch. Ze heeft een contract getekend voor drie seizoenen. Joosten speelde in de jeugd van Den Bosch. In 2019 ging ze naar Tilburg.
‘Den Bosch is voor mij bekend terrein. In de jeugd wilde ik niets liever dan in Dames 1 spelen. Ik ben superblij dat ik alsnog de overstap maak. Ik hoop bij Den Bosch het beste uit mezelf te halen en iedere week met het team te strijden voor de punten.’
9 mei
Aanvaller Sosha Benninga van Amsterdam maakt de overstap naar Kampong. Ze heeft een contract getekend voor twee seizoenen.
De 22-jarige Benninga doorliep alle Nederlandse jeugdselecties. ‘We zijn enorm blij dat Sosha met haar Hoofdklasse-ervaring de talentvolle jonge groep vanaf volgend seizoen komt versterken’, zegt bestuurslid Tophockey Roderick Weusthof.

Sosha Benninga en Roderick Weusthof. Foto: Kampong
8 mei
Tilburg neemt komende zondag rond de laatste competitiewedstrijd van het seizoen (op eigen veld tegen Bloemendaal) niet alleen afscheid van keeper Maddy Hinch en aanvaller Donja Zwinkels. Ook Ireen van den Assem en Jeske van Bavel hebben besloten een punt achter hun topsportloopbaan te zetten.
Van den Assem, 82-voudig Oranje-international (veertien goals), voegde zich twee jaar geleden bij Tilburg en was eerder jarenlang een vaste kracht in de achterhoede bij Den Bosch. Ze begon haar hockeyloopbaan bij Forward. Van Bavel speelde haar leven lang bij Tilburg en maakte de afgelopen negen seizoenen deel uit van de selectie van Dames 1.
6 mei
Mats Marree speelt komend seizoen voor Kampong. De vrije verdediger speelt sinds 2016 voor Schaerweijde. De afgelopen jaren werd Marree door meerdere clubs gepolst, maar bleef hij de club uit Zeist trouw. De pure ambitie om bij een Nederlandse ploeg in de absolute top te spelen en te trainen en zo ‘alles uit zichzelf te halen’, gaf volgens het persbericht dit keer voor Marree de doorslag om Schaerweijde te verruilen voor Kampong.
5 mei
Charlotte Englebert speelt komend seizoen bij de dames van Den Bosch. De Belgisch international (41 caps) komt over van Royal Racing uit Brussel. Ze tekent een contract voor vier jaar bij de Brabanders.
Tophockeylid Vera Vorstenbosch laat in een persbericht weten dat ze Englebert ziet als een mooie toevoeging aan de selectie voor de komende jaren. ‘Lotte is op het afgelopen WK verkozen tot het grootste talent van het toernooi. We zijn dan ook superblij dat ze naar ons toe komt. Ze is snel, doelgericht en scoort makkelijk.’
Englebert heeft altijd de wens gehad om in Nederland te hockeyen. De 21-jarige aanvallende middenvelder kan zich dan ook geen betere transfer wensen. ‘Het is voor mij een unieke kans om bij een van de beste teams van Nederland te spelen. De cultuur van de club vind ik belangrijk. Ik denk dat die van Den Bosch goed bij me past. Ik denk dat ik hier nog veel kan leren. Op het gebied van hockey, de winnaarsmentaliteit en het spelen van belangrijke wedstrijden. Ik kijk uit naar deze nieuwe uitdaging.’

Charlotte Englebert in het shirt van Den Bosch. Foto: Robert Sanders
3 mei
Bloemendaal heeft zich voor de komende seizoenen verzekerd van de diensten van Zach Wallace. De 23-jarige Engelse international, die sinds het seizoen 2021-2022 in de Tulp Hoofdklasse actief is voor HGC, is na Wiegert Schut (HDM) de tweede versterking voor de regerend landskampioen.
Wallace begon zijn loopbaan in zijn geboorteland bij Surbiton. De aanvaller, die ook op het middenveld kan spelen, debuteerde in oktober 2018 voor de Engelse nationale ploeg en maakt sindsdien ook steevast deel uit van Team GB. Hij heeft inmiddels 76 interlands voor beide teams achter zijn naam staan, waarin hij vijftien keer scoorde. In 2019 werd hij verkozen tot FIH Talent van het Jaar.
2 mei
Vanessa Blockmans is bezig aan haar laatste wedstrijden in het shirt van Kampong. De 21-jarige Belgische international (dertien caps) heeft besloten na drie seizoenen in de Tulp Hoofdklasse terug te keren naar België. Ze komt vanaf het nieuwe seizoen uit voor Waterloo Ducks. Blockmans speelde in het seizoen 2020-2021 voor Laren en maakte daarna de overstap naar Kampong. De strafcornerspecialiste was in drie seizoenen Hoofdklasse goed voor tien doelpunten. Bij Kampong wordt Sofie Stomps komend seizoen de vervanger van Blockmans.
25 april
De mannen van HGC hebben hun eerste aanwinsten voor het nieuwe seizoen binnen. De Wassenaarse ploeg heeft de talenten Daan Taphoorn en Sam Figge gestrikt. Keeper Taphoorn (20 jaar) komt over van Amsterdam, waar hij nu twee seizoenen tweede keus is. De doelman verdedigt ook het doel van Jong Oranje. Hij gaat bij HGC de concurrentie aan met Sam van der Ven.
De 21-jarige Figge speelt nu nog bij Bloemendaal, waar hij in 2020 neerstreek. De Limburgse spits speelde eerder bij Maastricht en Oranje-Rood.
12 april
Bloemendaal heeft z’n eerste aanwinst voor het komende seizoen binnen. Twee dagen na de derde gewonnen EHL-finale op rij, presenteert de landskampioen Wiegert Schut als nieuwe aanwinst. Schut (27 jaar) komt over van zijn jeugdliefde HDM, waar hij in 2020 terugkeerde. Nadat hij de Haagse club in 2014 verliet kwam Schut uit voor HGC en Amsterdam. Schut maakte afgelopen winter deel uit van de EK- en WK-zaalselectie, waarmee hij brons en zilver pakte. Bij Bloemendaal stoppen na dit seizoen routiniers Glenn Schuurman, Roel Bovendeert en Tim Swaen.
‘Het is voor mij een erg moeilijke beslissing geweest, maar voor mij is dit een kans die ik niet kan laten lopen’, reageert Schut, dit seizoen aanvoerder bij de club uit de hofstad, op de site van HDM op zijn overstap. ‘Wiegert is een ervaren, multifunctionele speler en past ook als persoon perfect bij onze groep’, reageert Michiel Hilders, tophockeycommissaris bij Bloemendaal.
11 april
Tim Swaen (31) heeft besloten dat hij na dit seizoen stopt bij Bloemendaal. De elfvoudig international (vier doelpunten), die dit seizoen afviel voor het WK in India, stapte in 2017 over van Tilburg. In het seizoen 2019/2020 werd hij winnaar van het topscorersklassement. Of hij zijn hockeycarrière na dit seizoen beëindigt, weet hij nog niet.
5 april
Pinoké heeft een slag geslagen in de Promotieklasse. De Steekneuzen kondigen de komst aan van Joep Troost (Almere) en Danilo Trieling (Nijmegen) aan. Troost speelde ook in de jeugd bij de Amsterdammers. De 21-jarige spits belandde in de senioren via Qui Vive bij Almere. Trieling (pas achttien jaar) begon bij Haackey en kwam via Arnhem bij Nijmegen terecht, waarmee hij jaagt op een plek in de Hoofdklasse. Het talent maakt tevens deel uit van Jong Oranje, dat onder leiding staat van Pinoké-coach Jesse Mahieu. Ook Troost trok dit seizoen een Oranje shirt aan; hij maakte deel uit van de Nederlandse zaalploeg op het WK in Zuid-Afrika. De play-off-kandidaat meldt tevens de contractverleningen van Daan Bonhof (ook oud-Almere) en Luca Wolff.
Thomas Briels vertrekt bij Oranje-Rood en keert terug naar zijn vaderland. Daar gaat hij de komende twee seizoenen aan de bak bij het Belgische Braxgata. Briels speelde zeven seizoenen voor Oranje Zwart (van 2008 tot 2015), kwam toen twee jaar uit voor Dragons, waarna hij vervolgens weer terugkeerde in Eindhoven. De afgelopen zes seizoenen speelde hij in het tenue van Oranje-Rood. Briels was in de Hoofdklasse (vooralsnog) goed voor 89 doelpunten (Oranje Zwart en Oranje-Rood).
Dit bericht op Instagram bekijken
29 maart
HDM heeft een fraaie slag geslagen op de transfermarkt. De Haagse club kondigde woensdagochtend de komst aan van de Zuid-Afrikaanse broers Dayaan (24 jaar) en Mustapha Cassiem (21). De internationals komen over van Gladbacher HTC, dat op het tweede Duitse niveau speelt. De Cassiems waren allebei actief op de Spelen van Tokio. Nederland maakte daar op een pijnlijke kennis met de aanvallers, die allebei scoorden in het memorabele duel van Zuid-Afrika tegen Oranje. Begin dit jaar stonden ze op het WK in India en speelden daarna nog het WK-zaal in eigen land.
‘Ik ben blij en trots dat de ‘Cassiem-broers’ voor HDM hebben gekozen’, reageert coach Erik van Driel op de opvallende aanwinsten. ‘Het onderstreept de ambitie die we hebben als club. Het zijn twee energieke spelers die erg goed in het team passen met hun manier van spelen en de supporters met nog meer plezier naar onze wedstrijden zullen trekken.’
Daarnaast maakte HDM, dat op een virtuele play-out-plek staat, bekend dat Merijn Maas (middenvelder), Siebe Pijpers (keeper) en Tjeerd Boermans (verdediger) doorschuiven vanuit de eigen jeugd.
27 maart
Met Sofie Stomps hebben de dames van Kampong de eerste versterking voor het nieuwe seizoen binnen. De 22-jarige Zwitsers international komt over van het Duitse UHC Hamburg. De verdedigster werd geboren in Bazel als dochter van twee Nederlandse ouders die naar Zwitserland emigreerden vanwege werk. Haar broer Boris speelt voor Klein Zwitserland.
‘Ze is een goede verdediger en beschikt over een lange pass en een corner. In de voorbereiding op de tweede seizoenshelft heeft Sofie al een keer meegedaan in een wedstrijd tegen Bloemendaal. Ze heeft toen een uitstekende indruk achter gelaten’, zegt Roderick Weusthof, bestuurslid van Kampong in het persbericht.
18 januari
Na de Australiër Trent Mitton keert ook Rupinder Pal Singh na de winterstop niet meer terug bij de mannen van Amsterdam. De 223-voudige international van India, die pas sinds dit seizoen voor de club speelt, keert samen met zijn zwangere vrouw Simran terug naar zijn vaderland. In verband met de gezondheid van vrouw en ongeboren kind geven zij de voorkeur aan een bevalling in het thuisland waar ze bekend zijn met alle zorg. Amsterdam betreurt het vertrek van Pal Singh, maar respecteert de beslissing van de 32-jarige verdediger.
13 januari
Ayeisha McFerran verruilt Kampong volgend seizoen voor Tilburg. Jong Oranje-keepster Babette Backers neemt haar plek onder de lat van haar over. ‘Ayeisha was op zoek naar een nieuwe uitdaging en voelde dat dit het moment was met de ontwikkeling (en concurrentie) van Babette’, schrijft Kampong op de clubwebsite.
Dit bericht op Instagram bekijken
1 januari
Trent Mitton keert na de winterstop niet terug bij Amsterdam. De 32-jarige spits is teruggegaan naar zijn vaderland Australië, omdat zijn vrouw daar een baan aangeboden kreeg. ‘Gezien onze leeftijd en het feit dat we een kind hebben, was het tijd om de prioriteit te geven aan de familie’, laat de aanvaller weten. ‘Mijn vrouw is zo behulpzaam geweest en heeft zo zoveel opgeofferd zodat ik mijn sportieve droom kon najagen. Op dit moment moest ik ervoor kiezen om haar ambities te ondersteunen.’
Mitton, die sinds de zomer van 2021 bij Amsterdam speelde, geeft aan dat hij heeft genoten van zijn tijd bij de club. ‘Iedereen heeft mij gesteund, zelfs toen ik deze lastige beslissing moest maken. Dat waardeer ik enorm.’
1 Reactie