Ede bekert tegen kampioen: ‘Wil na afloop selfie met Verschoor’

Ede – Amsterdam, een affiche dat er in eerste instantie gek eruitziet. Toch staat de landskampioen donderdagavond ‘gewoon’ op het complex van de Gelderse overgangsklasser, tijdens de tweede ronde van de Gold Cup. ‘Heel bizar dat dit gaat gebeuren.’

De appgroep van de dames van Ede ontplofte, toen de loting van de beker twee weken geleden gepubliceerd werd. Van de eenendertig ploegen die de overgangsklasser kon treffen, was dit de allertofste tegenstander. Want wie wil er niet scoren tegen Anne Veenendaal, de keepster van Oranje? Of duelleren met Felice Albers, de beste speelster van de wereld? 

‘Iedereen deelde meteen de meest bizarre tactieken in onze groepsapp’, vertelt Dymphe Laan (28). De aanvoerder van Ede is bezig aan haar dertiende en laatste seizoen. Maar ze maakt zich op voor de gaafste wedstrijd uit haar hele carrière. ‘Ik vind het zo bizar dat we tegen Amsterdam gaan spelen. Al die speelsters zijn bekend. Het leeft enorm. Er komen op de club ook steeds meer mensen naar me toe. Om mij alvast succes te wensen.’

Ede dames 1

En die tactieken? Hoe gaat Ede het aanpakken? Laan moet lachen. Heel serieus waren de spinsels van haar teamgenoten namelijk niet. ‘Onze verdedigers laten aanvallen om zo de press anders aan te lopen. Of alleen maar strafcorners uitlopen en daar keer op keer uit counteren.’

Geen kansloze underdog

Daar stipt de middenmidden direct een van de sterkere punten van haar team aan. ‘Een strafcorner benutten tegen ons, is lastig. We verdedigen goed. Vorig seizoen liep ik in de beker tegen Tilburg de sleep van Ireen van de Assem eruit. Dat was toen al next level.’ De underdog acht zich niet kansloos. ‘We gaan er echt vol voor. Vorig jaar speelden we voor het eerst in de Gold Cup. En wonnen we van Union en Laren. Haalden we de derde ronde en verloren we uiteindelijk van Tilburg. Dat heeft ons echt vertrouwen gegeven. Het gaat stormen in Ede. Als we voelen wat er wat te halen valt, kunnen we het ze heel moeilijk maken.’

Tijdens de training van dinsdagavond zijn de laatste puntjes op de i gezet. ‘Ik heb nog iedere zondag zenuwen voor de wedstrijd, maar ik voel ze nu ook al voor de donderdag’, bekent Laan. Ede heeft het serieus aangepakt. En de landskampioen flink onder de loep genomen. ‘We hebben natuurlijk veel videobeelden van ze. Dat is fijn. Die bespreken we samen’, dan moet ze lachen. ‘Van ons hebben ze niks. Dat is een meevaller.’

Ede dames 1

Op de foto na de wedstrijd

‘De jonge meiden van ons team zijn er heel druk mee bezig’, gaat ze verder. ‘Ze komen iedere dag weer met een nieuw feitje. Dat we bijvoorbeeld tegen de topscorer (Fay van der Elst, red.) uit de Hoofdklasse moeten. Ze volgen alles van Amsterdam. Niet alleen nieuws, maar ook alle berichten op Instagram worden doorgenomen.’ Je kunt sommige teamgenoten van Laan dus best fans noemen. ‘Ik denk dat we wel op de foto willen na de wedstrijd. Ik ook hoor. Als ik de hele wedstrijd achter Maria Verschoor aangerend heb, wil ik ook een selfie met haar. Hoewel ik niet denk dat het m’n beste foto zal worden’, grapt ze. 

Laan verwacht ook dat Amsterdam met een behoorlijke afvaardiging haar kant op komt. ‘Als club geef je je zelf op voor de beker. Dan wil je ook meedoen. Ze zullen vast niet op oorlogssterkte zijn, maar ik verwacht dat er wel een aantal internationals aanwezig zijn. Ze moeten wel, want je wint in de beker echt niet zomaar. Maar het blijft een topploeg, ook als er een handvol speelsters niet meedoet.’

Dus een foto met Verschoor zit er vast in. Maar eentje met Felice Albers ziet ze ook wel zitten. ‘Het wordt onvergetelijk. De club heeft uitgepakt. Er zal meer publiek staan dan ooit. Het gaat knallen. Of we gaan eruit met een knal, of we knallen door naar de volgende ronde. Heel bizar dat dit gaat gebeuren.’

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door MHC Ede Dames 1 (@mhc_ede_dames_1)

Programma tweede ronde Gold Cup Dames

Donderdag 26 oktober, 20:30 uur

Regio West
Schiedam (OVK) – Victoria (PK)
Xenios (OVK) – Leiden (PK)
Rood-Wit (OVK) – Bloemendaal (HK)
Ring Pass Delft (PK) – HDM (HK)
Myra (OVK) – Klein Zwitserland (PK)
Leonidas (PK) – Hurley (HK)

Regio Midden
Gooische (OVK) – HIC (PK)
Voordaan (OVK) – Huizen (PK)
Houten (OVK) – Laren (PK)
Ede (OVK) – Amsterdam (HK)
Almere (OVK) – SCHC (HK)

Regio Zuid
Were Di (OVK) – Push (PK)
MOP (PK) – Nijmegen (PK)
HOD (OVK) – Tilburg (HK)
Delta Venlo (OVK) – Den Bosch (HK)
Helmond (OVK) – Oranje Rood (HK)


3 Reacties

 1. robdux

  Volgens mijn doen de Dames die in het Nederlands zitten vd top 4 niet mee. Ik denk dat deze teams zomaar eens met 8 a 9 jeugdspelers gaan hockeyen.

 2. Marcel0509

  Op zich jammer dat de internationals er - om alleszins moverende redenen - niet bij zijn. Kleine clubs als Ede krijgen niet altijd de landskampioen op bezoek. Je kunt clubs in de hoofdklasse ook niet dwingen om de internationals in te zetten. Immers, zaterdag wacht Kampong alweer. Maar de charme gaat er op deze manier wel af.

  1. robdux

   Het is ideaal voor deze clubs om hun jeugd te laten ruiken aan hun Dames 1 team. Gold Cup en Silver Cup is leuk, maar voor deze en vele andere clubs niet meer dan dat. Je wint hooguit een bekertje.


Wat vind jij? Praat mee...