Hoedemakers en Janssen terug bij Oranje-groep, Croon ontbreekt

Tjep Hoedemakers en Jip Janssen sluiten weer aan bij de trainingsgroep van de Oranjemannen. Beide olympische kampioenen herstellen nu nog van blessures, maar maken wel onderdeel uit van de nieuwste selectie van het Nederlands elftal. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmée gaat met dertig man de komende periode in. Dat gebeurt zonder Jorrit Croon, die in de Pro League een flinke knieblessure opliep.

Hoedemakers en Janssen komen beiden terug van een knieblessure, waardoor ze in de winter geen deel uitmaakten van de Nederlandse ploeg. Zij misten daardoor de Pro League-blokken in Argentinië en Spanje, plus de trainingsstage in Zuid-Afrika. Croon was daar wel bij, maar hij raakte in het laatste duel van Oranje – in Valencia, tegen Engeland – geblesseerd aan zijn rechterknie. Het is nog onduidelijk wanneer de Bloemendaal-captain zijn rentree maakt.

Ook Olivier Hortensius (hersteld van enkelblessure), Timo Boers (niet opgeroepen na Pro League in Argentinië) sluiten weer aan. Opvallender is de rentree van Max de Bie, die dit seizoen nog geen deel uitmaakte van Oranje. De middenvelder van Oranje-Rood trainde en speelde in aanloop naar het EK voor het laatst mee bij het Nederlands elftal. Daarna werd zijn belasting naar beneden geschroefd, omdat hij last had van zijn enkel. ‘Het was daarom goed voor Max om een stap terug te doen en zich alleen op zijn club te richten. Hij is wel bij ons in beeld gebleven. Nu hij er fysiek weer goed voorstaat, is dat een mooi moment om weer aan te sluiten’, reageert Delmée.

Wolbert op het WK van Jong Oranje, afgelopen winter. Foto: Worldsportpics

Stagiair Joppe Wolbert

De bondscoach had al aangekondigd dat Casper van der Veen in maart zou doorstromen vanuit Jong Oranje. Het Wereldtalent van het Jaar is niet de enige nieuweling die doorkomt vanuit de Onder 21-ploeg. Dat geldt ook voor Joppe Wolbert. De Bossche allrounder heeft in tegenstelling tot Van der Veen nog de leeftijd voor Jong Oranje en kreeg daar vorige week ook een uitnodiging voor. Maar de komende maand mag hij aansluiten bij ‘het grote Oranje’, als stagespeler. ‘Joppe heeft de afgelopen anderhalf jaar flinke stappen voorwaarts gezet. Hij ontwikkelt zich heel goed. We willen hem graag laten ruiken aan het Nederlands elftal, ook als we kijken naar de afwezigen in de komende maand.’

Delmée doelt op de internationals van Amsterdam en Kampong die meedoen aan de Euro Hockey League, die van 1 tot 6 april plaatsvindt in Den Bosch. Deze spelers zijn op dat moment niet inzetbaar voor Oranje, dat op 1 april een testwedstrijd speelt in en tegen België. Die wedstrijd wordt gespeeld ter ere van de opening van het Belgische WK-stadion in Waver.

De trainingsgroep van de Oranjemannen

Speler Club Caps Goals
Lars Balk Kampong 162 3
Max de Bie Oranje-Rood 21
Koen Bijen Den Bosch 95 41
Justen Blok Rotterdam 100 4
Timo Boers Den Bosch 11 5
Hidde Brink Pinoké 1
Thierry Brinkman Den Bosch 209 87
Miles Bukkens Pinoké 13 5
Thijs van Dam Rotterdam 144 28
Luke Dommershuijzen Amsterdam 19 1
Jonas de Geus Kampong 153 10
Pepijn van der Heijden Rotterdam 12 6
Steijn van Heijningen Rotterdam 78 8
Tjep Hoedemakers Rotterdam 75 23
Olivier Hortensius Rotterdam 9
David Huussen Amsterdam 10
Guus Jansen Rotterdam 17 3
Jip Janssen Kampong 134 79
Derk Meijer (k) Rotterdam 27
Floris Middendorp Amsterdam 64 2
Joep de Mol Oranje-Rood 182 3
Terrance Pieters Kampong 103 20
Tijmen Reyenga Oranje-Rood 76 12
Duco Telgenkamp Kampong 34 23
Casper van der Veen Bloemendaal 4 1
Lucas Veen Bloemendaal 9 1
Derck de Vilder Kampong 98 7
Maurits Visser (k) Bloemendaal 52
Joppe Wolbert Den Bosch 0
Floris Wortelboer Bloemendaal 143 6

 


Wat vind jij? Praat mee...