OVK (H): Riccardo Gillieron wil met USHC snelle ontgroening

Een studentenclub waar ook werkende spelers voor uitkomen, dan hang je wel een beetje (erg veel?) tegen het burgerlijke aan. In principe laten ze dit bij USHC niet toe, maar wanneer je onderdeel uitmaakt van Heren 1 wordt een uitzondering gemaakt. Het is vrijwel zeker aan deze dispensatieregeling te danken, dat de Utrechtse studenten vorig seizoen promoveerden naar de Overgangsklasse. Hun missie in deze afdeling? Die is wel weer zéér studentikoos. Daarover later meer.

‘Een jaartje of zes geleden kwamen we allemaal binnen als jonge studenten, maar vandaag de dag loopt een aantal van ons coschappen en sommigen, zoals ik, zijn al aan het werk’, vertelt aanvoerder Riccardo Gillieron (26), die bij Randstad werkt. ‘Ik denk dat wij nog met elf spelers uit die periode in de selectie zitten. We kennen elkaar door en door en we zorgen er voor dat alle nieuwkomers zich direct thuis voelen op USHC. Daar staan wij om bekend. De meesten komen studeren in Utrecht en zijn dus nog vrij jong.’

Uniek voor de club

Wie ooit had voorspeld dat de Utrechters zouden promoveren, was vermoedelijk doorverwezen naar de psycholoog, maar het team flikte het gewoon wel. Gillieron: ‘Het ging met overtuiging, dus echt mazzel was het niet. Dat wij nu Overgangsklasse spelen, is uniek voor de club. Voor het eerst in de historie trainen we nu driemaal per week.’

Feest bij USHC na het bereiken van de Overgangsklasse.

Wat nu? Gillieron: ‘Wij gaan gewoon onze stinkende best doen, we willen beter worden en we moeten ons snel aanpassen. Dat we vorige week op Hurley met 5-1 verloren, maakt niet uit. We hebben ervan genoten, vooral omdat niemand daar eigenlijk wist wie wij waren en waar wij vandaan komen. Ze keken vreemd op dat wij tegen hun Heren 1 moesten. Dat bezorgde ons een grote glimlach.’

Onbevangen en onbekommerd

Het onderstreept dat USHC, dat zaterdag om 14.45 uur op eigen veld aantreedt tegen Breda, het seizoen onbevangen en onbekommerd tegemoet treedt. ‘Wij willen er een zo mooi mogelijk seizoen van maken en van alle Overgangsklassers het team zijn, dat het best een overwinning , maar ook een nederlaag kan vieren! Dat lijkt ons een fraaie doelstelling. We zijn twee duels onderweg en we hebben nu al even vaak verloren als vorig seizoen. Dat zat er trouwens dik in, maar we willen te allen tijde positief blijven. Dat neemt niet weg dat wij ons natuurlijk wel willen handhaven in de Overgangsklasse. Ik denk ook dat we leuk gaan meedoen, zeker op ons eigen semi-waterveld. Die ondergrond zijn de meeste ploegen niet meer gewend.’

Zelf alles betalen

De ontgroening in de Overgangsklasse kan niet te lang duren, vindt Gillieron. ‘HBS kwam voor ons tijdens de eerste wedstrijdronde net te vroeg en van Hurley kun je gewoon verliezen. Ons team telt twee spelers met ervaring op dit niveau, Maxim Ruitenbeek en Thomas van Battum, en onze nieuwe coach (Joost van Hasselt, voorheen Phoenix, red.) kent de afdeling. Dat was het.’

Zoals het een studentenclub betaamt, krijgt niemand iets cadeau. De mannen tikken zelf hun stick en schoenen af en de maaltijd, tussen de dubbeltraining van donderdag door, betalen ze zelf. Leaseautootje van de sponsor? Zit er niet in.

Gillieron: ‘Dit is ook de romantiek van het hockey. Wij genieten ervan. Als we verliezen, balen we drie minuten, we praten het van ons af en daarna pakken we gezellig een biertje.’

De Kleedkamer

Voor een kijkje in de keuken bij USHC Heren 1 moet je aanstaande woensdagavond trouwens afstemmen op Veronica. Na de tv-uitzending over de UEFA Champions League volgt een aflevering van het programma De Kleedkamer, waar USHC wordt gevolgd. Gillieron, lachend: ‘Op een gegeven moment hingen er volgens mij twintig camera’s rond ons team.’

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wat vind jij? Praat mee...