Het jaar zit er bijna op. 2025 kende hoogtepunten, teleurstellingen en onvergetelijke momenten. De redactie van hockey.nl blikt per maand terug op de drie meest bijzondere verhalen. Dit was 2025, maand voor maand. We gaan verder met juni. Een maand waarin de succesfactoren van Amsterdam worden besproken en hoe de dames van Rotterdam langs de rand van de afgrond scheerden.
De wederopstanding van Amsterdam in zes bouwstenen
Na twee teleurstellende seizoenen en zelfs degradatiegevaar wist Amsterdam binnen één jaar terug te keren naar de top van de Tulp Hoofdklasse en de landstitel te winnen, de eerste sinds 2012. Succesfactoren waren onder meer de komst van coach Rick Mathijssen, die discipline en teamspirit bracht, en een gerichte transferzomer met versterkingen zoals de broers Cassiem. Ook tactische aanpassingen, zoals Robbert Kemperman die een linie terugzakte, en scoringskracht van Boris Burkhardt speelden een grote rol. Jonge krachten en veerkrachtige spelers zoals keeper Joren Romijn droegen bij aan de ommekeer. Samen leverden deze bouwstenen een kampioenschap op waar de club lang op had gewacht.
Hoe ‘Merrie’ zijn ziekte versloeg: ‘Ik ga elke dag vooruit’
Gijs ‘Merrie’ van Merriënboer, een 26-jarige speler van Oranje-Rood, kreeg een jaar geleden de schokkende diagnose van een tumor in zijn scheenbeen, wat zijn hockeycarrière en leven op zijn kop zette. Na een lang traject met chemotherapie en een zware behandeling kon hij uiteindelijk zijn ziekte overwinnen en ziet hij nu weer toekomstmogelijkheden, waaronder mogelijk terugkeer naar hockey. Tijdens zijn herstel kreeg hij veel steun van vrienden, familie en de hockeygemeenschap, wat hem mentaal hielp. Hij geniet nu van nieuwe kleine stappen zoals lopen zonder krukken en voelt zich sterker en gelukkiger. Voor hem is vooruitgang nu een dagelijkse overwinning.
Opgelucht Rotterdam langs rand van afgrond: ‘Het was los zand’
De vrouwen van Rotterdam verlengden hun verblijf in de Tulp Hoofdklasse door in de play-outs een dramatische confrontatie met Nijmegen via shoot-outs te winnen. Na een overtuigende 4-1 thuiszege leek handhaving zeker, maar Nijmegen knokte zich terug tot 3-0, waardoor de ontknoping zenuwslopend werd. Merel Boekhorst werd de matchwinnaar door de beslissende shoot-out te scoren, waarmee Rotterdam voor het derde jaar op rij blijft in de hoogste klasse. Rotterdam worstelde mentaal en had moeite om samen te spelen, wat coach en speelsters omschreven als “los zand”. De opluchting was groot dat het team toch overeind bleef in een uitdagende situatie.
Wat vind jij? Praat mee...
Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.