HC Zwolle: ‘Wij willen geen talenten wegzuigen bij de clubs’

In onze nieuwe rubriek van Eemsmond naar Walcheren, bellen we aan bij alle clubs die we tussen deze uithoeken tegenkomen. Geloof ons, dat zijn er heel wat. In aflevering zes komen we tijdens onze telefonische roadtrip uit bij HC Zwolle. Voorzitter Rob Zuidema praat ons bij over het wel en wee op zijn club.

Kan je de club in vijf woorden beschrijven?
‘De club is van iedereen.’

Zwolle als inclusieve club?
‘Ja, we moeten ons bewust zijn van onze plaats in de samenleving. We willen een club zijn waar iedereen zich welkom voelt. Dat mensen zeggen: dit is mijn plek. Een plek waar een ieder zich veilig voelt en gezond kan zijn, ook vanwege het eetaanbod in het clubhuis.’

Wat maakt jullie anders dan andere clubs?
‘Ik ben niet zo van het toetsen aan andere clubs. Zwolle is met 1650 leden een hele grote club. Alleen al qua omvang zijn we anders. Het vraagt een verantwoordelijkheid die we ook willen invullen.’

Foto: Facebook HC Zwolle

Verantwoordelijkheid, op welke manier?
‘Bijvoorbeeld samenwerking zoeken met andere clubs uit de regio. We willen talenten niet wegzuigen bij de clubs, maar de talenten die bij hun club aan hun plafond zitten op te vangen zodat ze door kunnen groeien. Daarnaast willen we als club midden in de stad staan. Dat bedoel ik dan ook met de club van iedereen; we willen leden werven in de wijken waar het hockey niet zo bekend is.’

Wat is het laatste nieuws uit de bestuurskamer?
‘We zijn als bestuur bezig met het formuleren van thema’s voor de komende vijf jaar. Hiervoor hebben we een enquête rond laten gaan onder onze leden. De resultaten presenteren we in mei tijdens onze ledenvergadering.’

Aan welke thema’s moeten we dan denken?
‘Het zijn thema’s die eigenlijk allemaal samenhangen. We hebben nu een stabiel ledenaantal, maar hoe kunnen we dat aantal laten groeien? Dat hangt samen met het eerder genoemde inclusiviteit. Hoe worden we toegankelijker? En, hoe kunnen we onze communicatiekanalen hiervoor inzetten? Daarnaast hebben we een groot, modern en praktisch clubgebouw. Dat is niet per definitie gezellig. De afgelopen twee jaar is het met onder meer afzetlinten er niet leuker op geworden. Op welke manier kunnen we de gezelligheid die past bij ons als familieclub weer terugkrijgen? En tot slot, de balans tussen top- en breedtehockey.’

Foto: Instagram Zwolle Heren 1

Hoe gaat het dan verder?
‘Na de ledenvergadering gaan het bestuur en dertig leden van de club kijken op welke manier de thema’s worden aangepakt, zodat de club ermee aan de slag kan.’

Wie is de beste speler die jullie ooit hebben gehad?
‘Ik ben pas sinds vorig jaar oktober voorzitter, dus ik heb dat moeten navragen. Maar Ton Pierik is onze man.’ (Pierik speelde 23 interlands en was met Oranje actief op het EK 1974 en een jaar later op het WK, red.)

Tot slot. Wat is bij jullie de prijs van een biertje, een tosti en een cappuccino?
‘Een biertje kost bij ons 2,20 euro. Een tosti is 2,10 euro en voor een cappuccino betaal je twee euro.’

Lees ook:
Van Eemsmond naar Walcheren:
aflevering 1 – Eemsmond
aflevering 2 – Daring
aflevering 3 – Assen
aflevering 4 – Hoogeveen
aflevering 5 – Meppel


1 Reactie

  1. willem-janpelle

    Was het niet Eric Pierik, de jongere broer van Ton, die tot dat aantal interlands kwam. Beide speelden voor Hattem, komende van Tempo '41. wat later Zwolle werd.


Wat vind jij? Praat mee...