Leusden: ‘Voormalig weerman John Bernard richtte de club op’

In onze rubriek van Eemsmond naar Walcheren, bellen we aan bij clubs die we tussen deze uithoeken tegenkomen. Geloof ons, dat zijn er heel wat. In aflevering twaalf komen we tijdens onze telefonische roadtrip uit bij Leusden. Voorzitter George Spier praat ons bij over het wel en wee op zijn club.

Kan je de club in vijf woorden beschreven?
‘Familieclub, ambitie, passie, oranje en goud.’

Waar staan de kleuren oranje en goud voor?
‘Oranje is de kleur van ons shirt en goud omdat we dit jaar ons lustrum vieren. We bestaan vijftig jaar.’

Wat maakt jullie anders dan andere clubs?
‘Wat ons onderscheidt van andere clubs is dat onze spelers uit Heren 1 uit de eigen jeugd komen. We zijn een echte Leusdense vereniging. We zorgen ervoor dat iedereen op een passend niveau kan hockeyen en staan als club ook echt in de gemeenschap. Verbinding staat bij ons hoog in het vaandel. Een ander aspect is dat we een fantastisch complex hebben midden in een natuurgebied aan de rand van Leusden vlakbij Amersfoort.

George Spier (r) krijgt de voorzittershamer van Leusden overhandigd door zijn voorganger Gertjan van de Groep (l). Foto: Facebook Leusden

Geen importspelers bij Heren 1?
‘Het is niet zo dat we tegen import zijn. Zeker niet. Het is het gevolg van jarenlang consistent technisch beleid dat is ingezet bij de jeugd. Zo spelen onze jeugdteams zeven om zeven: zeven eerstejaars en zeven tweedejaars. De kinderen raken zodoende goed op elkaar ingespeeld. En de resultaten zijn navenant. Zo behaalde onze A1 vorig jaar op een haar na het kampioenschap in de Super A.’

Wat is het laatste nieuws uit het bestuurskamer?
‘We hebben onlangs twee wisselingen in het bestuur gehad: een nieuwe voorzitter en een bestuurslid technische zaken.’

Dus je bent pas sinds kort voorzitter?
‘Ja, sinds twee maanden. Ik heb er wel twee weken over na moeten denken, want het slokt wel wat vrije tijd op, haha. Maar het is fantastisch mooi dat ik het vertrouwen heb gekregen. Het is geweldig om de wereld vanuit dit perspectief te bekijken.’

Is de energiecrisis een thema op de club?
‘De energiekosten zijn enorm toegenomen. Dagelijks staan veel apparaten in het clubhuis aan. Het is dan ook een reden waarom we kostenbesparende maatregelen hebben genomen in de vorm van ledverlichting en zonnepanelen. Die zonnepanelen zijn mede mogelijk gemaakt dankzij een subsidie uit het duurzaamheidsfonds van de Rabobank. Ook andere kosten zijn toegenomen. Onze leveranciers voor de bar berekenen hogere kosten, die hebben we moeten doorberekenen aan onze leden.’

Wie is de beste speler die jullie ooit hebben gehad?
‘Kijk je daarbij alleen naar spelers of trek je het breder? Er valt niet een persoon aan te wijzen. Wij zijn trots op iedereen. Een van onze vruchten is bijvoorbeeld Paul van den Assum, de internationale topscheidsrechter. Ook hebben wij spelers geleverd aan de Hoofdklasse. En een van onze vrijwilligers was genomineerd voor beste vrijwilliger van Nederland.’

Voormalig weerman John Bernard richtte Leusden op in 1973.

Wat is het best bewaarde geheim van de club?
‘John Bernard.’

De voormalige weerman van RTL en NOS?
Ja, inderdaad. Hij heeft de club in 1973 opgericht. John is erelid en hoewel hoogbejaard (85 jaar, red.), nog steeds zeer betrokken bij het wel en wee van onze club.

Tot slot. Wat is de prijs van een biertje, tosti en een cappuccino?
‘Een biertje kost 2,30 euro, een tosti 2,20 euro en voor een cappuccino betaal je bij ons ook 2,20 euro.’

Lees ook:
Van Eemsmond naar Walcheren:
aflevering 1 – Eemsmond
aflevering 2 – Daring
aflevering 3 – Assen
aflevering 4 – Hoogeveen
aflevering 5 – Meppel
aflevering 6 – Zwolle
aflevering 7 – Hattem
aflevering 8 – Nunspeet
aflevering 9 – De Mezen
aflevering 10 – MHC Hoevelaken
aflevering 11 – Schaerweijde


Wat vind jij? Praat mee...