MHC Nunspeet: ‘Het oude grasveld was ons geheim’

In onze rubriek van Eemsmond naar Walcheren, bellen we aan bij alle clubs die we tussen deze uithoeken tegenkomen. Geloof ons, dat zijn er heel wat. In aflevering acht komen we tijdens onze telefonische roadtrip uit bij MHC Nunspeet. Nieuwbakken voorzitter Mark Bonenkamp praat ons bij over het wel en wee op zijn club.

Kan je de club in vijf woorden beschreven?
‘Het zijn er iets meer dan vijf. Nunspeet is een kleine, gezellige familieclub op een mooie locatie.’

Wat maakt jullie club anders dan andere clubs?
‘De kleinschaligheid. We zijn een club van 150 leden. Bij grotere clubs ben je toch anoniemer en kent niemand iemand van het bestuur. Dat is bij onze club anders. Iedereen kent iedereen. Vaders en moeders van de kinderen spelen zelf ook op de club.’

Wat is het laatste nieuws uit de bestuurskamer?
‘Ik heb onlangs als voorzitter het stokje overgenomen van Allard van Gullik, die de rol negen jaar heeft vervuld. Jaren geleden heb ik ook al een jaar of vier in het bestuur gezeten en het is mij vaker gevraagd om weer toe te treden. Voorzitter zijn is een nobele eer. Ik vind het leuk om te doen. Met mij zijn er nog vier nieuwe bestuursleden aangetreden en twee zijn gebleven.’

Mark Bonenkamp (links) is Allard van Gullik opgevolgd als voorzitter van MHC Nunspeet. Foto: MHC Nunspeet/Mark Bonenkamp

Wat gaat het nieuwe bestuur als eerste doen?
‘De eerste bestuursvergadering in de nieuwe samenstelling moet nog plaatsvinden, maar we zijn met de gemeente in gesprek over de aanleg van een tweede veld. Daarnaast zullen we ook moeten nadenken over ons lustrumfeest, dat aan het begin van komend seizoen wordt gevierd. De precieze invulling van het feest staat nog niet vast. We bestaan dit jaar veertig jaar.’

Wat wil je bereiken als voorzitter?
‘Wat wij zijn en hebben als club, de familieclub die het gezellig met elkaar heeft, versterken. We willen kwalitatief goede trainingen geven zodat we leuk mee kunnen doen in de competitie. Een sterk bestuur en een goede organisatie neerzetten waarin iedereen weet wat hij of zij moet doen. We willen na corona weer de weg naar boven inzetten.’

In hoeverre heeft de club te lijden gehad van corona?
‘We kregen te maken met leden die gestopt zijn en naar andere clubs zijn gegaan. We willen extra moeite doen om nieuwe leden te werven.’

Hoe gaan jullie dat aanpakken?
‘Sowieso gaan we oud-leden benaderen en lobbyen we bij oud-hockeyers om weer de stick op te pakken. Met de gemeente werken we samen om de jongste jeugd te laten bewegen. We geven clinics en hebben meegedaan met de Koningsspelen. Het merendeel van onze leden zijn jeugdleden. Jeugd dat is de aanwas.’

Foto: MHC Nunspeet/Mark Bonenkamp

Wie is de beste speler die jullie ooit hebben gehad?
‘Als je kijkt wie het verst is gekomen dan is dat Lieselore Bonenkamp. Inderdaad, mijn dochter. Ze is begonnen op Nunspeet en heeft van de D-jeugd tot en met de A-jeugd bij Zwolle gespeeld. Lieselore heeft het District Oost gehaald en zat tegen het Nederlands aan. Nu ze weer terug is, speelt ze in Dames 1 en traint ze de Jongste Jeugd. Ja, je kan zeggen: de cirkel is rond.’

Wat is het best bewaarde geheim van de club?
‘Dat zijn er eigenlijk twee. We hebben het Pinkstertoernooi, een toernooi van en voor iedereen, jong en oud. Leden nemen dan hun buren en vrienden mee om te gaan hockeyen. Het is een groot feest met een barbecue. Die dag gaat het om lol maken. Ons tweede ‘geheim’ was ons oude grasveld. We waren namelijk een van de laatste clubs die overstapte op kunstgras. Dat is zo’n twintig jaar geleden. Toen we op gras speelden, wonnen we vaak van de hogere teams.’

Tot slot. Wat is de prijs van een biertje, een tosti en een cappuccino?
‘Een biertje en cappuccino kosten allebei 1,80 euro en een tosti twee euro.’

Impressie van het Pinkstertoernooi op MHC Nunspeet. Foto: MHC Nunspeet/Mark Bonenkamp

Lees ook:
Van Eemsmond naar Walcheren:
aflevering 1 – Eemsmond
aflevering 2 – Daring
aflevering 3 – Assen
aflevering 4 – Hoogeveen
aflevering 5 – Meppel
aflevering 6 – Zwolle
aflevering 7 – Hattem


Wat vind jij? Praat mee...