Houten: ‘We hebben de mooiste skyline, maar het waait altijd’

In onze rubriek van Eemsmond naar Walcheren, bellen we aan bij clubs die we tussen deze uithoeken tegenkomen. Geloof ons, dat zijn er heel wat. In aflevering vijftien komen we tijdens onze telefonische roadtrip uit bij Houten. Voorzitter Sonja van der Deure praat ons bij over het wel en wee op haar club.

Kunt u de club in vijf woorden beschreven?
‘Familieclub, gezelligheid, hockeyplezier, prestatie, midden in de samenleving.

Zou u dat kunnen toelichten?
‘De hockeyclub is een fenomeen in de gemeente en een van de grotere clubs in Houten. We zijn een club die houdt van een feestje en de afgelopen seizoenen hebben we een aantal successen gevierd zoals de promotie van de dames en het winnen van de Silver Cup door de heren. We krijgen veel buitenlandse teams over de vloer en hebben een mooi, multifunctioneel complex dat voor scholen wordt opengesteld. Ik merk ook dat de mensen de weg weer beginnen te vinden naar de club. Het begint weer ouderwets te bruisen.’

Wat maakt jullie anders dan andere clubs?
‘Dat vind ik een lastige. We zijn een club waar iedereen welkom is en iedereen op elk niveau kan hockeyen. Dat geldt inderdaad voor meerdere clubs. Als het echt iets unieks moet zijn, dan is het onze skyline. Er wordt gezegd dat we de mooiste skyline hebben. We liggen met onze velden aan het Amsterdam-Rijnkanaal. Maar, er waait altijd een frisse wind. Tegenstanders hebben nog weleens pech met tegenwind, maar dat komt dan vast omdat het Houtense team sterker is.’

Houten Dames 1 tijdens de Silver Cup Foto: Sonja van der Deure

Wat is het laatste nieuws uit de bestuurskamer?
‘Ons bestuur is op sterkte met de komst van een nieuwe penningmeester en een bestuurslid horeca. Ons bestuur bestaat uit zeven personen: drie dames en vier heren. Dat vind ik wel een fijne balans.’

En zelf bent u ook nieuw?
‘Klopt, ik heb drie maanden geleden het voorzitterschap van René Kuster overgenomen.’

U bent daarmee de eerste vrouwelijke voorzitter van de club?
‘Ja, maar ik ervaar dat niet als bijzonder. Kampong heeft namelijk ook een vrouwelijke voorzitter. Ha, misschien heeft René mij ook daarom wel gevraagd voor deze functie. Wie weet komt er dus nooit meer een man op deze positie.’

Welk onderwerp wordt voor u en uw bestuur een uitdaging?
‘Vrijwilligers. We krijgen ze niet vanzelf en moeten er moeite voor doen om hen te werven. We willen er naartoe dat teams taken krijgen, zoals een bardienst. Het kost maar een paar uur per jaar. En goed voorbeeld doet goed volgen dus het eerste speelweekend stonden we als bestuur achter de bar.’

Wat wilt u als voorzitter en bestuur nog meer bereiken?
‘De ambitie is om als club weer wat te groeien qua ledenaantal. Met corona hebben we leden ingeleverd en nu moeten we weer leden werven. Ook willen we de hockeysport heel toegankelijk maken door de verschillende hockeyvormen te integreren. Dit staat los van dat we een financiële gezonde club willen zijn.’

Foto: Facebook HC Houten

Wie is de beste speler die jullie ooit hebben gehad?
‘We hebben een aantal talenten voorgebracht zoals Daphne van der Vaart (Kampong, Pinoké en HIC), maar Bram van Battum (Kampong) stijgt erbovenuit. Hij is de beste speler die we hebben gehad.’

Wat is het best bewaarde geheim van de club?
‘Het thema van het lustrumfeest. Volgend jaar bestaat de club veertig jaar en ik weet ook nog niet wat het thema gaat worden. Wellicht dat dát in de tweede seizoenshelft bekend wordt. We willen in ieder geval een mooi feest neerzetten.’

Tot slot. Wat is de prijs van een biertje, tosti en een cappuccino?
‘Ik moest de prijs van de cappuccino navragen, want ik drink zelf geen cappuccino. Maar dat is 2,25 euro. Een tosti ham-kaas is 2,65 euro en een biertje kost 2,50 euro.’

Houten tijdens de Silver Cup Foto: Sonja van der Deure

 

Lees ook:
Van Eemsmond naar Walcheren:
aflevering 1 – Eemsmond
aflevering 2 – Daring
aflevering 3 – Assen
aflevering 4 – Hoogeveen
aflevering 5 – Meppel
aflevering 6 – Zwolle
aflevering 7 – Hattem
aflevering 8 – Nunspeet
aflevering 9 – De Mezen
aflevering 10 – Hoevelaken
aflevering 11 – Schaerweijde
aflevering 12 – Leusden
aflevering 13 – USHC
aflevering 14 – Kampong


Wat vind jij? Praat mee...